Reklama

Marcin Naruszczka: Životopis elitního polského bojovníka, jenž stále v Oktagonu neřekl poslední slovo

Marcin Naruszczka je osmatřicetiletý polský MMA bojovník, který se poprvé v květnu roku 2021 ukázal českému publiku v rámci organizace Oktagon. Nyní jej čeká již třetí zápas, ve kterém bude chtít potvrdit své kvality.

Marcin Naruszczka začal se smíšeném bojovém umění až ve svých dvaadvaceti letech a za svou kariéru pozvedl několik amatérských titulů.

V roce 2010 následně vstoupil mezi profesionály, ve kterých se mu dařit nepřestalo. Úspěchy má jak v kategorii do 84 kilo, tak do 93.

Mezi lety 2011-12 vévodil organizaci RESPECT FC v polotěžké váze, ve stejné organizaci poté držel titul v letech 2013/14 ve střední váze. V letech 2015-17 byl šampionem organizace PLMMA ve střední váze.

O organizace Oktagon se dostal kvůli nedostatečné kvalitě ve střední váze, ve které neměl Karlos Vémola soupeře. Proto určili promotéři zápas, ve kterém utkal s Ericem Spicelym a titulovou bitvu s Terminátorem.

Spicelyho dle mnohých překvapivě porazil, s Vémolou si ale nezazápasil. Jeden z nejpopulárnějších českých MMA bojovníků se totiž zranil a ze zápasu musel odstoupit.

Oktagon tak přišel s prozatimním titulem, ve kterým se Naruszczka utkal se Samuelem Krištofičem. Vítěz tohoto klání měl slíbené, že se buď do půl roku utká s Vémolou, nebo bude mít plnohodnotný titul.

A právě tento zápas vyhrál Pirát na body, i když s tím mnozí, včetně týmu polského zápasníka, nesouhlasili. Naruszczka nicméně v Oktagonu rozhodně neřekl poslední slovo!

Již tuto sobotu, 25. září, se utká v rámci turnaje Oktagon 28 s Davidem Hoškem. Právě tento turnaj bude na známé tváře vskutku nabitý.

Jaké je celkové skóre tohoto polského zápasníka? 22 výher, 10 porážek a 2 remízy. Nechme se tedy překvapit, zda toto skóre již brzy navýší.

Zdroj: Oktagon MMA, Sherdog, Fight live

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené