Maratonec Souček. Nikdo jiný v letošním ročníku Ligy mistrů nedokázal to, co on!

Je jednou z největších opor současného týmu Slavie. Kapitán pražského velkoklubu Tomáš Souček také kraluje jedné statistice v Lize mistrů. Je jediným hráčem, který za odehraná čtyři utkání podle oficiálního webu UEFA naběhal přes 50 kilometrů! Konkrétně 50 168 metrů. V průměru to dělá přes 12,5 kilometrů na zápas.

Tomáš Souček
Zdroj: fcbarcelona.com

Ve středu pole rozbíjí útoky soupeřů. Současně také podporuje ofenzivu. Hra čtyřiadvacetiletého Součka je na běhání postavená. Už to není jen ten kolohnát, který ukopne míč soupeři. Už je to komplexní fotbalista, který si dělá jméno na světové úrovni. Je tak velmi pravděpodobné, že na něj v zimním přestupovém okně Slavia dostane velmi dobrou nabídku.

Už v létě se o něj zajímal bundesligový Kolín. I proto Slavia se Součkem uzavřela luxusní smlouvu. Hráč v červnu podepsal pětiletý kontrakt a ročně si má přijít i na 50 milionů korun, což z něj dělá nejlépe placeného hráče české ligy.

Souček je žhavé zboží, které díky výkonům v klubu, ale i v reprezentaci, den ode dne roste. Pokud si tuto formu udrží po celou sezonu, může pak v létě přijít z českého pohledu rekordní nabídka. Mnohem vyšší, než 310 milionů korun, které dal Spartak Moskva za Alexe Krále. U Součka by to mohlo být i dvojnásobné! A na to by Slavia i hráč mohli kývnout.

A jen pro pořádek, druhé místo v počtu naběhaných kilometrů v Lize mistrů patří Lucasovi Tousartovi z Lyonu, který uběhl 49 330 metrů, třetí pak je Marcelo Brozovič z Interu Milán, jenž naběhal 48 806 metrů.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..