Spojte se s námi

Fortuna liga

Mandous: Na tréninku góly padají, je to otázka času. Na penaltu jsem čekal Marečka, naštěstí si jí vzal Vachoušek

Aleš Mandous byl jedním z mála hrdinů slávistického duelu v Teplicích. V prvním poločase chytil penaltu, která vzhledem ke konečnému výsledku 0:0 zachránila alespoň bod.

Publikováno

dne

Aleš Mandous byl jedním z mála hrdinů slávistického duelu v Teplicích. V prvním poločase chytil penaltu, která vzhledem ke konečnému výsledku 0:0 zachránila alespoň bod.

Takhle nějak to vypadá, když gólman chytne šanci za pačesy. Brankáři to mají často složité, dlouho čekají na lavičce na šanci a když přijde, bez zápasové praxe musí přesvědčit, že jsou lepší než ten druhý gólman.

Mandousovi se to ale zatím vede skvěle. Po chybách Ondřeje Koláře se dostal do branky proti Karviné a předvedl solidní výkon. Jak na čáře, tak v rozehrávce. Důvěru dostal i v Pardubicích a fantastickým zákrokem v posledních minutách zachránil výhru 1:0.

V bráně tak zůstal i pro duely se Servette a Spartou. V obou znovu předvedl výbornou rozehrávku. Nejspíš se tak stal aktuální jedničkou Slavie a důvěru splatil i v Teplicích.

Ke konci prvního poločasu totiž Lukáš Masopust vyrobil penaltu. Tu si vzal teprve 19letý Tadeáš Vachoušek. Mandous mu vystihl stranu a jeho pokus vyrazil.

„S trenéry jsme si připravovali různé střelce, ale Vachoušek mezi nimi nebyl. Myslím, že kopal první penaltu, tak jsem se rozhodl sám, tipl jsem stranu. Hlavně jsem nechtěl jít napřed, abych mu to neulehčil. Naštěstí jsem vystihl stranu a dopadlo to dobře pro nás,“ uvedl Mandous pro klubový web.

Vachouška mezi exekutory brankář Slavie opravdu nečekal. „Myslel jsem, že si ji vezme Mareček, ale naštěstí pro nás si ji vzal mladý Vachy. Kopnul ji tak, jak ji kopnul, bylo to pro nás štěstí,“ dodal Mandous.

Zatímco se svým výkonem může být spokojený, s výkonem svých spoluhráčů v útoku už nikoli. Slavia poprvé v sezóně nevstřelila ani gól a podruhé za sebou tak ztratila body. Čím to je, že koncovka takhle vázne?

„Pracujeme na tom denně. Kluci to na tréninku uklízí do brány. Já si myslím, že je to otázkou času. Bohužel nám jediný gól neuznali, takže nemůžeme být spokojení,“ říká 31letý brankář sešívaných.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené