Spojte se s námi

Fotbal

Manchester United konečně dokázal předvést světu to, co se od něho očekává aneb První zápas pod Rangnickem

Na nějaké soudy je samozřejmě ještě velmi brzy, ale už v prvním utkání bylo vidět několik změn k lepšímu. Zároveň příchod Ralfa Rangnicka znamená velký problém pro několik hráčů, kteří budou nyní zřejmě upozaděni, možná dokonce z Old Trafford zamíří jinam.

Publikováno

dne

Na nějaké soudy je samozřejmě ještě velmi brzy, ale už v prvním utkání bylo vidět několik změn k lepšímu. Zároveň příchod Ralfa Rangnicka znamená velký problém pro několik hráčů, kteří budou nyní zřejmě upozaděni, možná dokonce z Old Trafford zamíří jinam.

Na papíře je Manchester United velmi silný a bez debat by se měl rvát s Chelsea, Manchesterem City a Liverpoolem o titul. Bohužel realita je jiná, když ji v tomto ještě do minulého týdne bránily především dvě věci.

Jednou z nich je sehranost týmu, když do základní jedenáctky bez debat patří tři nové posily Cristiano Ronaldo, Raphael Varane a Jadon Sancho. Druhou věcí byl kvalitní trenér s vizí a taktickými schopnostmi, který umí z těchto velkých jmen udělat skvěle fungující stroj.

Již první utkání ukázalo, že za pouhých pár dnů dokázal Rangnick mnohé změnit, například třeba to, že Rudí ďáblové byli mnohem aktivnější v presinku a pečliví v obraně, což vyústilo v to, že jsme mohli po velmi dlouhé době vidět utkání, ve kterém byli hráči v červených dresech po celých 90 minut naprosto dominantní a Crystal Palace prakticky vůbec nepustili do hry.

Kombinace před brankou soupeře samozřejmě ještě vázne, ale ani německý trenér nedokáže dělat zázraky a osobně očekávám, že zápas od zápasu se to bude lepšit.

Kdo si pod Rangnickem příliš nezahraje?

Luke Shaw

Příchod nového kouče nemohl vůbec nadchnout Luka Shawa a to z jednoho prostého důvodu. Na Old Trafford působí Alex Telles, od jehož příchodu sice zažil anglický levý bek skvělou sezonu, ale stále jde o typ hráče, který Rangknickovi nevyhovuje.

Telles je daleko komplexnější obránce se skvělou kopací technikou, což skvěle dokazují jeho statistiky ze sezony 2019/20, kdy ještě působil v Portu. Za sezonu stihl vstřelit 11 gólů, nahrát na 8 gólů a vytvořil 57 šancí. V té sezoně odehrál Shaw o 800 minut méně, ale nedal ani gól a vytvořil pouhých 20 šancí.

Samozřejmě nemůžeme srovnávat portugalskou ligu s Premier League, ale z těchto statistik je jasné, proč Telles do Manchesteru United přišel a jedna skvělá Shawova sezona zřejmě nic nezmění na tom, že bude vysedávat na lavičce. Musíme však zmínit ten fakt, že anglický reprezentant je velký bojovník, který se určitě nevzdá, a když dostane šanci, tak ji využije!

Nemanja Matič

Dalším mužem na odstřel je Nemanja Matič, který si zřejmě velmi brzy bude balit kufry. Rangnick hráče jeho typu nevyužívá a ani se mu do jeho systému nehodí. Manchester United je již navíc spojován s příchodem defenzivního záložníka RB Lipska, kterým je velký oblíbenec německého kouč, konkrétně se bavíme o Amadou Haidarovi.

Na Old Trafford navíc působí i Fred, který se zřejmě, samořejmě pakliže Haidara skutečně Rudé ďábly posílí, bude s novou posilou točit stejně jako Telles se Shawem. V týmu však působí ještě dvojice záložníků Scott McTominay a Paul Pogba. Určitě bude zajímavé sledovat, jak si s tímto Rangnick poradí, starosti to jsou ale příjemné.

Cristiano Ronaldo

Mnoho lidí naráželo i na Cristiana Ronalda, jenomže portugalský kanonýr je zárukou gólů a navíc je to bojovník, který pro vítězství udělá vše. Možná nebude hrát tak často jako do teď, ale zabijáka jako je Ronaldo rozhodně na lavičku neposadíte!

Světlé zítřky

Rangnicka a spol. nyní čekají zápasy s lehčími soupeři, čehož je potřeba využít a pravidelně sbírat body. V příštím roce poté přijde opravdový test, který ukáže, jak na tom Manchester United skutečně je.

Zdroj: Sky Sports, Premier League, Twitter

Reklama

Oblíbené