Fotbal
Manchester United je na prodej, do hry se zatím zapojil Katar a místní miliardář
Fotbalový klub Manchester United je již delší dobu na prodej. Největší zájem o něj projevuje katarský šejk Jassim a britský miliardář Jim Ratcliffe. Současní majitelé jsou ale v komfortní pozici, klub mohou prodat vysoce nad reálnou cenou.

Fotbalový klub Manchester United je již delší dobu na prodej. Největší zájem o něj projevuje katarský šejk Jassim a britský miliardář Jim Ratcliffe. Současní majitelé jsou ale v komfortní pozici, klub mohou prodat vysoce nad reálnou cenou.
O současných majitelech Manchesteru United před fanoušky tohoto klubu radši ani nemluvte. Rodina Glazerových je mezi fanouškovskou obcí symbolem sportovního úpadku Manchesteru United.
Za posledních několik let Manchester United přešlapoval na místě, zatímco konkurence postupovala vpřed. Vždyť poslední titul v lize získal tento populární klub před necelými deseti lety.
Navíc chybí investice do stadionu, který není zrovna v nejlepší kondici. I tréninkové zázemí by si zasloužilo vylepšit. Na slovo investice jsou ale současní majitelé nejspíš alergičtí, navíc si každý rok z klubu vytáhnou několik milionů liber na dividendách.
Ačkoliv po sportovní stránce se začíná blýskat na lepší časy, prodej klubu správnému majiteli, který by byl do klubu ochoten masivně investovat, by Red Devils konečně mohl vrátit na výsluní. A kdo je tedy mezi zájemci o koupi?
Katarský šejk
Předseda Qatar Islamic Bank Sheikh Jassim je jedním z nejvážnějších zájemců o klub. Chystá vykoupit 100 % akcií klubu, také chce masivně investovat do infrastruktury klubu. Ať už do stadionu, tak také do tréninkového centra.
Experti se ovšem obávají možného střetu zájmů s francouzským klubem PSG, který má také katarského majitele. Podle regulí UEFA není možné v soutěžích této organizace, aby jeden subjekt ovládal více klubů najednou. Paris Saint Germain sice vlastní Qatar Sports Investments, ale ten je z části propojen právě s Qatar Islamic Bank skrze majitele PSG Nassera Al-Khelaifiho.
Miliardář z Manchesteru
Jim Ratcliffe se narodil na předměstí Manchesteru. Je v čele chemického koncernu INEOS, který je na poli chemických závodů čtvrtý největší na světě. Jim Ratcliffe již v současnosti vlastní francouzský klub Nice a švýcarský klub Lausanne-Sport. Zároveň je jeho společnost partnerem formulového týmu Mercedesu.
Ve sportu tedy není tento 70letý Angličan žádný nováček. O klub projevil zájem ještě dřív, než byl vůbec na prodej. Dle jeho slov se chce s Manchesterem United vrátit na vrchol a zároveň zaútočit na trofej Ligy mistrů.
Rekordní prodej
Na sportovní scéně je v posledních letech zcela běžné, že majitel klubu se změní, zvlášť když je cena pro prodávající stranu výhodná. Rodina Glazerových vstupovala do Manchesteru United již v roce 2005, když klub odkoupila za tehdy astronomických 800 milionů liber.
Investice se ale očividně vyplatila. I přes velice negativní vztah fanoušků, kteří kritizují majitele kvůli tomu, že se starají pouze o finanční a nikoliv sportovní stránku klubu, nasadila rodina Glazerových současnou cenovku klubu na zhruba 7-9 miliard amerických dolarů. Experti se domnívají, že tato cenovka je příliš přestřelená, a že bude muset dojít k nějakému kompromisu.
Pro představu Roman Abramovič prodal Chelsea před rokem za 3 miliardy dolarů. Vůbec nejvyšší částku, kterou kdy kdo zaplatil za sportovní klub odpovídala sumě 3,75 miliard dolarů. Bylo to za klub z americké NFL Denver Broncos. Tehdy se o to postarala skupina investorů vedena Robem Waltonem, mimo jiné také majitelem řetězce amerických hypermarketů Walmart.
Zdroj: Sky Sports, CNN

Evropská liga
Viceprezident Sevilly: Už v osmifinále mi prezidenti jiných klubů psali, že EL vyhrajeme
Evropská liga a Sevilla, to zapadá do sebe. Andaluský celek vyhrál druhou nejprestižnější klubovou soutěž šestkrát, což je nejvíckrát v historii. Viceprezident Sevilly tuto pověst krále Evropské ligy potvrzuje.

Evropská liga a Sevilla, to zapadá do sebe. Andaluský celek vyhrál druhou nejprestižnější klubovou soutěž šestkrát, což je nejvíckrát v historii. Viceprezident Sevilly tuto pověst krále Evropské ligy potvrzuje.
Svou první evropskou trofej vyhrála Sevilla v sezóně 2005/06, tehdy ještě pod názvem Pohár UEFA. V létě navíc dokázala Sevilla vyhrát i Superpohár UEFA a aby toho nebylo málo, za rok Pohár UEFA obhájila.
Poté přišel zlatý hattrick španělského celku. V letech 2014, 2015 a 2016 ovládla Sevilla Evropskou ligu třikrát za sebou. Další trofej poté přišla v roce 2020.
V letošním ročníku si Sevilla zažívala hodně trpké chvíle. Absolutně nezvládla letní přestupové období, kdy nechala odejít klíčové stopery Julese Koundého s Diegem Carlosem a prakticky nijak je nenahradila.
Zabředla tak do sestupových bojích a několik měsíců se dokonce nacházela na sestupových příčkách.
„Co jsem si letos protrpěl, když byl tým na sestupových příčkách, poté z nich vylezl a po jedné prohře se tam vrátil, to jsem v životě nezažil. Nepřeji to ani nejhoršímu nepříteli. Skoro jsem nespal,“ uvedl v rozhovoru pro deník MARCA viceprezident Sevilly José María del Nido Carrasco.
I přes tak těžký ročník se ale Sevilla dokázala opět dostat do finále Evropské ligy, své milované soutěže. Po cestě přitom musela vyřadit překážky jako Manchester United či Juventus.
„Je pravda, že si lidé myslí, že tahle soutěž patří nám. Dostali jsme se do osmifinále, postoupili jsme i přes to, v jakém stavu se tým nacházel, a začali mi psát prezidenti a ředitelé jiných klubů: ‚Tenhle rok jí opět vyhrajete‘. Je pravda, že pokaždé když jsme se dostali do čtvrtfinále, tak jsme poté soutěž vyhráli,“ dodává del Nido Carrasco.
Zdroj: MARCA
Fotbal
Karim Benzema se o odchodu z Realu Madrid rozhodne do konce týdne, fanoušky tak čekají dny plné napětí
Útočník Karim Benzema obdržel minulý týden v pátek astronomickou nabídku ze Saudské Arábie. K úděsu všech fanoušků Realu Madrid ji Francouz vážně zvažuje a rozhodnout o odchodu by se měl do konce týdne!

Útočník Karim Benzema obdržel minulý týden v pátek astronomickou nabídku ze Saudské Arábie. K úděsu všech fanoušků Realu Madrid ji Francouz vážně zvažuje a rozhodnout o odchodu by se měl do konce týdne!
Benzema v kádru Los Blancos představuje neodmyslitelnou součást, jenž vyniká především po odchodu hvězdného Cristiana Ronalda.
Hrotový útočník nejvíce zářil především v minulé sezoně, kdy po triumfu v La Lize či Lize mistrů dokázal poprvé v kariéře urvat zisk Zlatého míče.
Minulý týden v pátek mu však na stole přistála velice lukrativní přestupová nabídka a ano, opět z končin arabského světa. Stalo se tak před ligovým kláním se Sevillou FC.
Real Madrid přitom má pro svého forwarda nachystané prodloužení stávajícího kontraktu, konkrétně do roku 2024.
K jeho podepsání však vůbec nemusí dojít, neboť Benzema nabídku ze Saudské Arábie vážně zvažuje. Tento fakt koneckonců potvrzuje i italský novinář, Fabrizio Romano.
Francouzovo konečné slovo se očekává brzy, přibližně do konce tohoto týdne. Nejbližší okruh lidí kolem držitele Zlatého míče nemá v plánu po obdržení nabídky nic natahovat.
Pro fotbalový svět tak přicházejí napínavé dny, jenž mohou přinést další přestupovou bombu ještě před začátkem letního přestupového období.
Pro fanoušky Realu Madrid naopak dny plné nejistoty a děsu, neboť Benzema tvoří jeden ze základních stavebních kamenů Ancelottiho sestavy.
Benzemova hodnota momentálně činí zhruba 35 milionů eur, což je v 35 letech stále velice úctyhodná cenovka.
Ta je však v současné konstelaci nepodstatná, neboť forwardova aktuální smlouva vyprší na konci června tohoto roku, tedy za měsíc!
Do Saudské Arábie by tak odešel jako volný hráč. O Benzemovy služby se zajímají hned 3 celky, konkrétně Al-Hilal FC, Al-Shabab Rijád a Al-Ittihad Jeddah.
Zdroj: Twitter, Transfermarkt, Fabrizio Romano
Bundesliga
Bundesliga má svého 57. člena. Heidenheim je tak trochu jiným týmem
Německá Bundesliga v příštím ročníku přivítá již svého 57. člena v historii. O víkendu totiž Heidenheim korunoval svůj vývoj posledních let postupem do nejvyšší soutěže. Jaký je vlastně tenhle klub z jihozápadu Německa?

Německá Bundesliga v příštím ročníku přivítá již svého 57. člena v historii. O víkendu totiž Heidenheim korunoval svůj vývoj posledních let postupem do nejvyšší soutěže. Jaký je vlastně tenhle klub z jihozápadu Německa?
O víkendu v posledním kole 2. Bundesligy se rozhodovalo o tom, kdo obsadí druhé postupové místo vedle Darmstadtu, který si již zajistil Bundesligu pro příští sezónu dříve.
Heidenheim vstupoval do posledního kola s náskokem jednoho bodu na třetí Hamburg. Ten vyhrál svůj poslední zápas a čekal na výsledek svého rivala.
Heidenheim na hřišti sestupujícího Regensburgu prohrával 0:2, ale výsledek otočil a v nastavení ho poslal do Bundesligy symbolicky nejlepší střelec soutěže Tim Kleindienst.
Tým z padesátitisícového města ve spolkové zemi Bádensko Württembersko ještě v sezóně 2003-2004 hrál šestou nejvyšší soutěž.
Postupně se propracovával soutěžemi nahoru a po pěti sezónách ve třetí lize přišel v ročníku 2013-2014 postup do druhé Bundesligy. Klub od té doby jen dvakrát skončil ve druhé polovině tabulky.
Od léta bude tento skromný klub působit mezi německou smetánkou. Na rozdíl od Lipska či Hoffenheimu nemá Heidenheim v zádech nějakého silného investora ani velký koncern jako Leverkusen či Wolfsburg.
Pracuje se ve skromných podmínkách, ale klub sází na kontinuální práci jejímž největším důkazem je post trenéra, kterým je od roku 2007 Frank Schmidt, místní rodák.
Heidenheim nevyniká velkým rozpočtem ani hráčským kádrem, ale právě díky postupnému zlepšování klub pomalu naznačoval, že postup do nejvyšší soutěže by nemusel být utopií.
V sezóně 2019-2020 ještě ztroskotal v baráži o Bundesligu na Werderu Brémy, ale tentokrát už postupuje přímo a na barážovou příčku odsunul smolaře z Hamburgu.
Zdroj: Deník Sport, Instagram
-
Bojové sportypřed 2 dny
Je hotovo! Karlos Vémola oznámil, že po zápase s Attilou Véghem ukončí svou bohatou kariéru
-
Hokejpřed 2 dny
Hvězdy NHL na MS v Praze! Kanada pod podmínkou zápasů v hlavním městě přislíbila nejlepší hráče
-
Bojové sportypřed 4 dny
Smolař vsadil na výhru Vémoly nad Kinclem půl milionu! Po zápase mu zbyly oči pro pláč
-
Fortuna ligapřed 3 dny
Sparta má titul, od léta ale i starosti. Které opory by mohly tým opustit?