Manchester City znovu ztratil. Tentokrát jej o body obral nováček z Leedsu

Manchester City minulý týden utrpěl od Leicesteru ostudný debakl 2:5. V sobotu večer měl možnost své zaváhání napravit. Proti ligovému nováčkovi z Leedsu ale překvapivě opět ztratil body, když s ním pouze remizoval 1:1. Navíc nepodal vůbec přesvědčivý výkon a nakonec může být za bod rád.

zdroj: footballleagueworld.co.uk

Úřadující vicemistr Premier League šel do vedení v 17. minutě po Sterlingově střele z hranice vápna. V závěru poločasu mohl z blízka vyrovnat Aylinga, ale skvěle jej vychytal Ederson.

V 59. minutě se už Leeds dočkal vyrovnání, když se po rohovém kopu odrazil míč příhodně pro Rodriga, a ten jej už snadno uklidil do brány.

O deset minut později se málem trefil znovu, proti jeho hlavičce se ale opět blýskl brankář City, který ji vyrazil na břevno.

V závěru měl další možnost strhnout zápas na stranu nováčka Bramford, jenž byl Dallasem vyslán do úniku. V obrovské šanci však selhal a tak se v Leedsu budou muset spokojit “pouze” s bodem, který by před zápasem určitě brali.

Pro Manchester City se jedná o přímo hororový vstup do sezóny. Tým vedený Pepem Guardiolou má po třech odehraných zápasech na kontě pouze čtyři body, což je na favorita celé Premier League hodně málo.