Manchester City zdolal na domácí půdě Sheffield United 2:0 a na vedoucí Liverpool ztrácí stále 14 bodů

Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v domácím utkání s Sheffieldem United poměrem 2:0. Hosté dlouho odolávali, ve druhé půli jim však utekl Agüero, druhý gól přidal de Bruyne. Citizens se tak v tabulce dostali o bod za druhý Leicester a čtvrté Chelsea utekli na rozdíl šesti bodů.

Domácí byli v úvodu jednoznačně aktivnější, na první příležitost však museli čekat až do 18. minuty, kdy de Bruyne pálil jen do boční sítě. Hosté výborně bránili a ve 27. minutě dokonce ohrozili Brava, hlavička Egana ale mířila mimo.

Dvě minuty na to šel Sheffield do vedení, avšak branka Mousseta byla po konzultaci v videem odvolána pro těsný ofsajd. Citizens tlačili i nadále, ve 38. minutě pálil Walker, jeho střela ale skončila nad.

Další příležitost už do poločasu nepřišla a do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Druhou půli odšpuntovala střela Olivera Norwooda, hostující záložník však mířil těsně mimo. V 53. minutě otevřeli domácí skóre zápasu, po kolmici de Bruyna vymetl Agüero pravou šibenici.

Hosté ze Sheffieldu po inkasované brance ožili, ohrožení soupeřovy svatyně ale nepřišlo a tak se v 72. minutě ozval Mahrez, jeho pokus ale na poslední chvíli zablokoval jeden z bránících hráčů. Naděje hostů na body tak stále trvala.

Ta však zhasla v dvaaosmdesáté minutě, kdy se trefil de Bruyne. Mahrez mu nahrál na hranici vápna, odkud belgický záložník umístil míč přesně k levé tyči. Svěřenci Pepa Guardioly už si závěr utkání pohlídali a dokráčeli k důležitým třem bodům.