Manchester City bude dvě sezony bez Ligy mistrů! Klub porušil finanční fair play

Anglický klub byl potrestán za porušení finančního fair play a následující dvě sezony si nezahraje Ligu mistrů. Zároveň musí zaplatit téměř miliardovou pokutu.

Zdroj: skysports.com

Klub kromě zákazu účasti v prestižní soutěži vyinkasoval také pokutu ve výši 30 milionů eur (asi 747 milionů korun).

“Unie po zvážení všech důkazů zjistila, že fotbalový klub Manchester City Football Club se dopustil závažných porušení UEFA klubových licenčních a finančních pravidel fair play tím, že nadhodnotil své sponzorské příjmy na svých účtech a v průkazných informacích předložených UEFA mezi rokem 2012 a 2016,” stojí v tiskovém prohlášení UEFA.

V prohlášení je zároveň uvedeno, že klub při vyšetřování nespolupracoval. Proti rozhodnutí se Manchester City může odvolat u Mezinárodní sportovní arbitráže.

Na verdikt už reagoval i samotný klub: “Z rozhodnutí Evropské fotbalové unie jsme zklamaní, ale nikoliv překvapení. V prosinci 2018 oznámil hlavní vyšetřovatel UEFA, z jakého důvodu a jakým způsobem hodlá klub potrestat, aniž by se skutečné vyšetřování vůbec rozběhlo,” uvádí v tiskové zprávě.

“Jde zkrátka o kauzu, kterou spustila UEFA, posuzovala UEFA a rozsoudila UEFA,” dodávají představitelé úřadujících mistrů s tím, že se určitě odvolají.

Manchester City je v současné době na druhém místě Premier League se ztrátou 22 bodů na vedoucí Liverpool.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Chtěl jsem napsat, že Sparta by za prodání pozemků sama sobě, aby si na oko vylepšila hospodaření, měla pykat minimálně deset let. Ale ona stejně není schopna přejít ani přes pár mladých kluků, z nějaké neznámé srbské vesnice!
    Už si to sedá?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tak skvělý klub jako Nice se těžko poráží dvakrát za sebou, říká Trpišovský

Už ve čtvrtek večer čeká Slavii utkání na půdě francouzského Nice. V domácím prostředí jej sice dokázala porazit 3:2, nyní to ale bude mít těžší, čehož si je vědom také kouč Jindřich Trpišovský.

Kotal o nasazení Hancka i chybující defenzivě

Sparta doma přivítá v boji o naději na postup Celtic Glasgow. Ten nemá ideální formu a Sparta bude dost možná favoritem. O zápase promluvil pro klubový web trenér Sparty Václav Kotal.

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.