Reklama

Malínský o fair-play Doležala: Já bych se nikdy nepřiznal. Jsem vítězný typ

V utkání Jablonce s Karvinou došlo k velice sympatickému momentu, když útočník domácích Martin Doležal se zachoval v duchu fair-play a změnil rozhodnutí rozhodčího. Jeho čin by však nenásledoval Tomáš Malínský.

Běžela 30. minuta utkání mezi domácím Jabloncem a hostující Karvinou. Sudí Tomáš Batík po hlavičce Doležala ukázal na rohový praporek signalizující roh pro domácí.

Útočník Jablonce však rozhodčímu sdělil, že hlavičkoval sám a o roh se tedy nejedná. Hlavní rozhodčí tedy vzal své rozhodnutí zpět a hosté rozehrávali od branky.

Určitě se jedná o krásné gesto fair-play, které možná všichni neocení. Minimálně letní posila Tomáš Malínský by se nezachovala stejně.

“V tu chvíli jsem si říkal, že já bych se nikdy nepřiznal (úsměv). Jsem vítězný typ, samozřejmě nějaká gesta fair play a postoj k nim by člověk měl zanechat. Na druhou stranu já chci každý zápas vyhrát a chci být úspěšný. Asi bych se nezachoval jako Doli. Ale klobouk před ním,” uvedl pro klubový web Malínský.

Pochopení pro svého útočníka měl trenér Petr Rada, avšak s jedním ale.

“Martin má takovou povahu. Rozhodčí to neviděl, ale Martin si vyhodnotil, že je to tak správné,” uvedl na začátek trenér Rada.

“My jsme tady přitom dostali z otočeného autu gól s Bohemkou a od Slovácka gól po hře rukou. Martin za to možná dostane nějakou cenu, ale fair play by pak měli dodržovat všichni, tak by to mělo být. Kdyby Maradona přiznal ruku, nebyla by Argentina mistr světa,” pokračoval Rada.

Fotbalová karma to však Doležalovi nevrátila. Jablonec sice vyhrál díky gólu Malínského, urostlý útočník však musel být po ostrém faulu Daniela Stropka odnesen ze hřiště na nosítkách.

Může se mu ale vše vrátit ve čtvrtek, kdy se Jablonec utká v Konferenční lize s Kluží. 31letý fotbalista by se měl dát do pořádku.

Zdroj: FK Jablonec

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nerad bych se pletl, ale myslím, že tentýž hráč to samé předvedl už před pár týdny v domácím pohárovém zápase se Žilinou – taktéž přiznal svou teč, roh se nekopal. Každému se to jednou vrátí a když ne ve fotbale na place, tak na dětech…
    Klobouk dolů před takovými hráči, moc mu fandím!

  2. Dávat toho dobytka , co dal gól rukou, jako pozitivní příklad je neuvěřitelným úpadkem morálky, proto máme ve vládě a na hradě odpornou chamraď

  3. Jenže vítězný typ se právě přizná, pane Malínský, protože vítěztví dosažené nekorektně ho nemůže těšit. Čestný člověk tomu tudíž ani vítěztví neříká.

    Jinými slovy, když se po něčem takovém člověk nazve vítězem, sám sobě dává nálepku pozéra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené