Reklama

Malík zhodnotil své působení v čele FAČR. Fotbal potřebuje nejvíc důvěru, myslí si

Poslední dny před dlouho očekávanou valnou hromadou Fotbalové asociace, na níž bude zvoleno kompletně nové vedení včetně předsedy výkonného výboru celého subjektu, se odpočítávají. Je jisté, že na tomto postu nebude nadále pokračovat dosavadní šéf Martin Malík, jenž se tak uvolil ke zhodnocení svého angažmá v čele FAČR.

Zdroj: Pixabay

„Určitě to bylo turbulentní období, to víme všichni. Jak samozřejmě kvůli kauzám, které probíhaly a probíhají, tak kvůli koronaviru. Pokud se pustíme do nějakého bilancování, tak za mě, co je zásadní, je určitě sportovní stránka věci. Tam mám obrovskou radost z toho, jak se dařilo nejenom áčku, ale i všem ostatním reprezentacím,” uvedl Malík na závěr svého více jak tříletého angažmá.

„Samozřejmě, když se podívám na to, co se nepovedlo, obrovským způsobem mě mrzí, že se holkám nepovedlo dotáhnout ten zápas proti Švýcarsku. Tam jsme se všichni těšili, že to bude velký milník pro celý český ženský fotbal,” dal končící předseda FAČR vzpomenout na nešťastný závěrečný souboj kvalifikace o ženský evropský šampionát, na nějž se Česká republika po penaltovém rozstřelu neprobojovala ani napotřetí.

„Pokud bych odhlédl od té sportovní oblasti, tak se domnívám, že to, co se nám podařilo, tak určitě bylo zajistit stabilní příliv financí pro celý český fotbal, ať už ze strany státu, tak ze strany komerčních sponzorů, partnerů.

„Kdybych já za sebe měl říct, co se obráceně nepovedlo, tak musím říct, že přestože jsem věděl, že s touto funkcí je spojena obrovská míra nejenom fotbalové politiky, tak přesto zcela jednoznačně ta politika mi zabírala 90, možná 95 % mého času, a jenom ten zbytek je to, co jsem byl schopen věnovat fotbalu jako takovému, a to je samozřejmě obrovská chyba a bohužel se mi z toho nepodařilo vymanit,” zalitoval mimo jiné někdejší člen policejního oddělení.

A co očekává od valné hromady, respektive příštího prvního muže českého fotbalu? „Já bych si strašně přál, aby po té valné hromadě to nové vedení, které vzešlo, mohlo pracovat v situaci, kdy se český fotbal zklidní, opadnou ty emoce a budeme se posouvat v pozitivním duchu směrem dopředu, protože jestli něco český fotbal v tuto chvíli potřebuje, tak potřebuje mít klid na práci, na svůj další rozvoj, tzv. sám na sebe.

„Po té sportovní stránce bezesporu úspěšně zvládnuté EURO, ať už tak, že nám všem reprezentace dokáže dělat radost svými výsledky, za mě určitě postupem ze skupiny, a pochopitelně i v oblasti organizační, aby EURO proběhlo tak, jak proběhnout má.”

„A pak to samozřejmě bude celá plejáda věcí, ať už půjde o nové nastavení Komise rozhodčích, ať už půjde samozřejmě o řešení tady strahovského areálu a dotažení všech těch kroků, které se povedlo nastartovat za nás, vyrovnání těch majetkových a finančních vztahů s Českou unií sportu, s Českým atletickým svazem, a tak dále. Je toho poměrně hodně a jak asi vnímáte z té mé odpovědi, tak opět to bohužel není jenom o fotbale a o sportu, ale ta plejáda těch úkolů je skutečně široká,” vyjmenoval Malík, co všechno čeká příští vedení, jehož složení se dozvíme po valné hromadě již ve čtvrtek 3. června.

A klíčového slovo příštích let? „Důvěra. Je naprosto zásadní pro to zklidnění, o kterém jsem mluvil, a to je něco, co skutečně v mých očích českých fotbal potřebuje absolutně nejvíc.

Zdroj: FAČR

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Já myslím,že by se tam měl vrátit i Pelta s Berbrem novým šéfem rozhodčích by se mohl stát Ivan Horník je jistě odpočatéj a vrhl by se do toho s vervou.Rogoz by měl na starosti s Hořejším financování rozhodčích a Starka by mohl dělat ředitele Národní sportovní agentury,aby pohlídal dotace do fotbalu, Chvalovský by zastupoval Fačr na UEFA a FIFA.No a Kájínek ,až se stane presidentem to zaštítí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Mistrovství světa 2022 jen pro očkované! Katar zveřejnil přísná pravidla

Kvůli pandemii koronaviru se loni neodehrálo mistrovství Evropy, které se přesunulo na letošní léto. Už za rok a půl však uvidíme další velký šampionát, v Kataru se odehraje mistrovství světa. Na to se ale zřejmě nedostane každý.

Skupina smrti: Portugalsku může k postupu stačit i prohra s Francií. Co je k tomu zapotřebí?

Úřadující mistři Evropy stojí před posledním utkáním ve skupině nad propastí. V duelu s Francií hrají o všechno, porážka by je mohla vyřadit z turnaje. A nebo také ne, k tomu by se však muselo sejít pár okolností.

Chorvatsko vs. Skotsko: Preview a tipy na sázení

Chorvatsko si to v úterý rozdá se Skotskem o pravděpodobně postupové třetí místo. Oba výběry mají zatím pouhý bod a na postup budou potřeba minimálně tři. Kdo urve tolik důležitou výhru?
Reklama