Ligue 1

Lyon si dokázal poradit s Nimes a po výhře 2-0 se dočasně posouvá na třetí místo v tabulce

Lyon se v předehrávce 10. kola Ligue 1 postavil na domácím hřišti proti Nimes, tedy proti soupeři ze spodní části tabulky. Zároveň byl Lyon vcelku jasným favoritem a přestože to tak místy herně nevypadalo, výsledkově roli favorita zvládl a po výhře 2-0 si připsal do tabulky tři body.

Na první šanci v utkání se dlouho nečekalo. Po pěkné kombinaci ve třetí minutě využil otevřené obrany Dembele, ktery zakončoval z dobré pozice, ale mířil hodně nepřesně. Další větší šance byla k vidění na druhé straně v 8. minutě, když z voleje pálil zpoza vápna Savanier, ale těsně minul pravou tyč. Ale pak opět hrozil Lyon, když Aouar mířil do pravého horního rohu, ale gólman Nimes byl proti a skvěle střelu vyrazil. O minutu později pak přistál na noze míč Depayovi uvnitř šestnáctky, ale ten mířil těsně vedle levé tyče.

Ve 14. minutě pak musel Lyon zachraňovat Lopes, který skočil na poslední chvíli svému protihráči pod nohy a obral ho o míč i příležitost. Dvě minuty poté měli opět velkou příležitost hosté, konkrétně Thioub, který se po individuální akci dostal až do šestnáctky a vypálil na přední tyč, ale Lopes předvedl skvělý zákrok. Ve 20. minutě pak z dobré pozice hlavičkoval Depay, ale mířil jen doprostřed brány.

A 24. minuta přinesla první branku utkání! Marcelo poslal ještě z vlastní půle fantastickou přihrávku až do pokutového území soupeře, kde si míč zpracoval Moussa Dembele, který míč dokázal umístit do branky a poslal Lyon do vedení 1-0.

Poté následoval časový úsek, ve kterém se nic moc zajímavého nedělo. Až ve 40. minutě zahrozilo Nimes, když Savanier vypálil zpoza vápna a jeho střelu zblokoval jeden z obránců Lyonu tak nešťastně, že míč šel do tyče, od níž se odrazil na roh, naštěstí pro Lyon. Ale po zbytek půle se žádná další příležitost ke skórování ani na jedné straně nenaskytla.

Ve druhé půli se na první ohrožení branky čekalo do 50. minuty, kdy to zkusil Thioub na hranici šestnáctky, ale brankář Lyonu se střelou neměl problém. O čtyři minuty později šel do protiútoku Lyon a sám na brankáře pak mohl jít Depay, ale rozhodl se, že zkusí přelobovat brankáře, což bylo špatné rozhodnutí a gólman Nimes si poradil bez potíží a s klidem. V 58. minutě pak na druhé straně zakončoval Clement Depres, ale mířil vedle levé tyče. Další šanci si Nimes vypracovalo o deset minut později, když z hranice velkého vápna pálil Rachid Alioui, ale jeho střela šla těsně mimo bránu.

V 69. minutě pak poslal Depay krásnou přihrávkou do gólové šance Dembeleho, ale ten svou šanci zahodil a nasměroval míč mimo tři tyče. Tři minuty nato zkoušel na druhé straně ze střední vzdálenosti štěstí Theo Valls a mířil dobře k pravé tyči, ale Lopes předvedl jistý zákrok a míč zkrotil. A jak se Nimes snažilo srovnat a hrát na riziko, tak Lyon využíval otevřené obrany na protiútoky, což ukázal názorně i v 79. minutě, když do velké šance šel sám na brankáře Terrier, který pálil na zadní tyč, ale těsně minul. Poté v 87. minutě na druhé straně zase pálil Savanier ze střední vzdálenosti, ale jeho rána jen o pár centimetrů minula pravou tyč.

V 90. minutě pak šel Lyon do vedení 2-0 poté, co se ve vápně soupeře dostal se štěstím po několika odrazech k míči Memphis Depay a se situací si náramně poradil, když chladnokrevně zakončil a poslal míč do sítě. Poté se ještě nastavovaly čtyři minuty, ale hosté se už na odpor nezmohli.

Celkově byl k vidění zápas, který nabídl mnoho pohledných akcí, hodně velkých šancí a krásných střel. Nimes bylo dopředu o něco aktivnější, především střelecky, ale efektivita byla nulová. Lyon sice také zahodil spoustu šancí, ale vstřelil alespoň ty dvě branky, které byly v utkání jediné, díky čemuž si zajistil tři body a dočasný posun na třetí místo v tabulce.

Lyon 2 – 0 Nimes

Sestavy:

Lyon: Lopes – Marcal, Marcelo (C), Denayer, Mendy – Ndombele, Diop (65. Ferri) – Aouar, Depay (91. Pintor), Terrier – Dembele (78. Traoré)

Nimes: Bernardoni – Maouassa, Harek (C), Briancon, Alakouch – Valls, Savanier, Bobichon (83. Ripart) – Bouanga (64. Alioui), Depres (64. Bozok), Thioub

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ligue 1

Mario Balotelli se z Nice stěhuje do Olympique Marseille

Olympique Marseille ve středu po šestnácté hodině představil novou posilu, jíž se stal italský “potížista” Mario Balotelli. Ten si s legendárním Patrickem Vieirou, který klub převzal v létě, nepadl do oka a nedostával příliš mnoho prostoru na hřišti. Kvůli tomu si musel hledat nové působiště a tím se stává právě Marseille.

Útočník s pověstí problémového hráče ukončil v Nice předčasně smlouvu a stěhuje se zadarmo do Olympique Marseille. Zde podepsal smlouvu pouze do konce sezony, tedy na šest měsíců. Pokud se však Balotelli ukáže v dobrém světle, není vyloučena nabídka prodloužení kontraktu o jeden rok.

Mario Balotelli přitom v minulých dvou sezonách, pokud nebyl zraněný, býval klíčovým hráčem Nice. Vždyť v sezoně 2016/17 během 28 utkání vstřelil 17 branek a minulou sezonu ve 38 zápasech nasázel gólů hned 26, což jsou bezesporu skvělá čísla.

Jenže letos od Vieiry, který klub převzal v létě, nedostával zdaleka tolik herního prostoru a už v prosinci se legendární Francouz vyjadřoval, že Balotelli nový kontrakt s Nice nepodepíše a může si hledat nové působiště. Za Nice během letošní sezony odehrál italský střelec pouze 10 utkání, což na hráče jeho kvalit není mnoho. Nutno však podotknout, že v tomto ročníku nedokázal ani skórovat, připsal si pouze jednu asistenci.

Ze spolupráce Marseille s Balotellim by mohly mít prospěch obě strany. Marseille se rozhodně hodí střelec, protože vyjma Floriana Thauvina v týmu není jediný hráč, který by vstřelil v lize více než 4 branky a pokud Balotellimu bude vyhovovat herní styl klubu, o branky rozhodně z jeho strany nebude nouze.

Ligue 1

Emiliano Sala jako argentinský Jamie Vardy

Od

Emiliano Sala je pro Argentince něco jako Jamie Vardy pro Angličany. Fotbalista, který z nejnižších pater fotbalového světa vystoupal až na vrchol, do nejlepší soutěže na světě, Premier League. Nyní je již bohužel malá pravděpodobnost, že přežil tragickou nehodu malého privátního letadla na cestě z Nantes do Cardiffu.

Během letu se Argentinec přes aplikaci WhatsApp dorozumíval se svými kamarády, přičemž se zmínil i o stavu letadla, ve kterém cestoval z Nantes do Cardiffu: “Jsem na palubě letadla, které vypadá, jako by se mělo rozpadnout na kousíčky… Pokud byste ode mě neměli za hodinu a půl zprávy, nejsem si jist, jestli by pro mě neměli někoho poslat… Začínám se bát!”

Zástupci policie z okrsku Guernsey, která celou oblast pravděpodobného pádu letadla pročesává, uvedla aktuální stav pátrání: “Během hledání, které trvalo přes 15 hodin a zapojilo se do něj množství letadel a lodí jak z Channel Islands, tak i z Anglie a Francie, jsme mohli pozorovat mnoho předmětů plovoucích ve vodách kanálu La Manche. Nejsme však schopni potvrdit, zda se jednalo o části letadla, ve kterém se měl Sala s posádkou vyskytovat. Pokud letadlo přistálo na vodě, šance na přežití jsou v tuto chvíli nízké. Ráno budeme pokračovat, vzlétnou dvě letadla a budou pročesávat oblast kolem Alderney a přilehlé útesy”.

Než však bude potvrzeno, zda byla posádka letadla nalezena, je zde prostor pro krátký profil hráče, za kterého se modlí nejen jeho blízcí, ale i fanoušci Nantes, Cardiffu a dalších klubů.

Emiliano Sala ve svých 28 letech dosáhl vysněného přestupu do nejlepší soutěže světa, když si ho jako nejdražšího hráče v historii vyhlédl Cardiff City. Pro Argentince to bylo důkazem jeho fotbalového vyspění – konečně se dostal na úroveň, kterou si svou pílí, poctivostí a pracovitostí zasloužil.

Na hřišti byl Sala pro obránce tvrdým oříškem, byl to pravý válečník, neuhnul z žádného souboje, do všeho se vrhal po hlavě. Mimo hřiště však vedl klidný, tichý život. Na každé venkovní utkání, kam klub z Nantes cestoval, si přibalil knihu, nebyl tedy z těch, co by koukali do telefonu či na filmy. V ulicích Nantes byl nedávno spatřen v kavárně, s knihou, u nohou mu ležela fenka Labradora Naja.

Fanoušci Nantes se s odchodem Saly do Cardiffu smířit nechtěli – pod trenérem Halilhodzicem totiž hráč znovu nabyl sebevědomí a po období, kdy byl v útlumu pod předcházejícím trenérem Cardosem, se opět rozehrál do skvělé formy a byl svému týmu platný. Halilhodzic svému hráči rozuměl, na jeho adresu se vyjádřil v takřka otcovském tónu: “Je to mladý, citlivý muž. Potřebuje cítit, že má důvěru vedení, mým úkolem bylo mu tento pocit dopřát. Následně bylo jednoduché ho dostat do formy, v jaké se nachází.”

Ani Sala nechtěl nejdříve odcházet, tím spíš mimo Anglii: “Klub byl v jednáních s tureckým Galatasarayem, ale rozhodl jsem se zůstat v Nantes, i kvůli trenérovi. Neměl jsem žádné výčitky, neboť se pod ním zlepšuji každým zápasem.”Rozdíl v přístupu obou posledních Salových trenérů a jeho výkonů v návaznosti na styl koučování je markantní. Mezi červencem a zářím pod Cardosou Sala skóroval 4x, od října do prosince pod Halilhodzicem si připsal dvojnásobek branek.

Přirovnáním ke známých fotbalistům Premier League by Sala odpovídal Jamiemu Vardymu z Leicesteru. Nejen herním pojetím, kdy Sala vyhledává otevřené prostory a libuje si v protiútocích. Podobný je také tělesnou konstitucí, kde je i přes svou poměrně malou hmotnost schopen úspěšně se “rvát” s obránci a vyhrávat souboje. Do třetice – právě až za poslední sezóny Sala prožíval raketový vzestup své ceny a kvality, kterou může klubům poskytnout. Dlouhou dobu se o něm mluvilo jako o talentu, byť již měl třeba 23 let. Na fotbalový talent vysoký věk.

Ligue 1

Mizérie Monaka pokračuje. Tým Thierry Henryho dostal výprask od Štrasburku

V jednadvacátém kole Ligue 1 hostilo AS Monako Štrasburk. Domácí se před zápasem nacházeli na předposlední místě s nejhorší statistikou na vlastním hřišti. Po zápase se na tom bohužel nic nezměnilo.

Zápas odstartoval z pohledu domácích naprosto hororově. Už v sedmé minutě byl vyloučen stoper Naldo, když lehce stáhl k zemi unikajícího Ajorqua. Ajorque sám pak několik momentů poté otevřel skóre. Hlavou parádně umístil do brány dlouhatánsky centr Laly, 0:1.

A bylo ještě hůř. Za dalších pět minut už to bylo o dva góly. Tentokrát se hlavičkou z hranice vápna trefil Thomasson po centru Fofany, 0:2.

Domácí ještě v první půli vykřesali trochu naděje, když Falcao snížil na 1:2.

Po pauze ovšem opět úřadovali hráči Štrasburku. Nejprve po chybě Fabregase Ajorque nabil Sissokovi, který míč parádně zakroutil do pravého horního rohu a zvýšil vedení na 1:3. Pak si hráči role vyměnili. Sissoko tentokrát vyslal Ajorqua a ten s míčem prošel bezmála půlku hřiště se čtyřmi hráči Monaca okolo sebe, než přesně zakončil k levé tyči Benagliovy brány, 1:4.

Dvacet minut před koncem byl ještě vyloučen Mitrovič z řad Štrasburku za tvrdý faul. Ale v zápase už to nic nezměnilo. Třešničkou na dortu pro hostující hráče a pátým hřebíkem do rakve domácích byl Fofanův gól ve 94. minutě na 1:5.

AS Monaco 1 : 5 Štrasburk