Ligue 1

Lyon si dokázal poradit s Nimes a po výhře 2-0 se dočasně posouvá na třetí místo v tabulce

Lyon se v předehrávce 10. kola Ligue 1 postavil na domácím hřišti proti Nimes, tedy proti soupeři ze spodní části tabulky. Zároveň byl Lyon vcelku jasným favoritem a přestože to tak místy herně nevypadalo, výsledkově roli favorita zvládl a po výhře 2-0 si připsal do tabulky tři body.

Na první šanci v utkání se dlouho nečekalo. Po pěkné kombinaci ve třetí minutě využil otevřené obrany Dembele, ktery zakončoval z dobré pozice, ale mířil hodně nepřesně. Další větší šance byla k vidění na druhé straně v 8. minutě, když z voleje pálil zpoza vápna Savanier, ale těsně minul pravou tyč. Ale pak opět hrozil Lyon, když Aouar mířil do pravého horního rohu, ale gólman Nimes byl proti a skvěle střelu vyrazil. O minutu později pak přistál na noze míč Depayovi uvnitř šestnáctky, ale ten mířil těsně vedle levé tyče.

Ve 14. minutě pak musel Lyon zachraňovat Lopes, který skočil na poslední chvíli svému protihráči pod nohy a obral ho o míč i příležitost. Dvě minuty poté měli opět velkou příležitost hosté, konkrétně Thioub, který se po individuální akci dostal až do šestnáctky a vypálil na přední tyč, ale Lopes předvedl skvělý zákrok. Ve 20. minutě pak z dobré pozice hlavičkoval Depay, ale mířil jen doprostřed brány.

A 24. minuta přinesla první branku utkání! Marcelo poslal ještě z vlastní půle fantastickou přihrávku až do pokutového území soupeře, kde si míč zpracoval Moussa Dembele, který míč dokázal umístit do branky a poslal Lyon do vedení 1-0.

Poté následoval časový úsek, ve kterém se nic moc zajímavého nedělo. Až ve 40. minutě zahrozilo Nimes, když Savanier vypálil zpoza vápna a jeho střelu zblokoval jeden z obránců Lyonu tak nešťastně, že míč šel do tyče, od níž se odrazil na roh, naštěstí pro Lyon. Ale po zbytek půle se žádná další příležitost ke skórování ani na jedné straně nenaskytla.

Ve druhé půli se na první ohrožení branky čekalo do 50. minuty, kdy to zkusil Thioub na hranici šestnáctky, ale brankář Lyonu se střelou neměl problém. O čtyři minuty později šel do protiútoku Lyon a sám na brankáře pak mohl jít Depay, ale rozhodl se, že zkusí přelobovat brankáře, což bylo špatné rozhodnutí a gólman Nimes si poradil bez potíží a s klidem. V 58. minutě pak na druhé straně zakončoval Clement Depres, ale mířil vedle levé tyče. Další šanci si Nimes vypracovalo o deset minut později, když z hranice velkého vápna pálil Rachid Alioui, ale jeho střela šla těsně mimo bránu.

V 69. minutě pak poslal Depay krásnou přihrávkou do gólové šance Dembeleho, ale ten svou šanci zahodil a nasměroval míč mimo tři tyče. Tři minuty nato zkoušel na druhé straně ze střední vzdálenosti štěstí Theo Valls a mířil dobře k pravé tyči, ale Lopes předvedl jistý zákrok a míč zkrotil. A jak se Nimes snažilo srovnat a hrát na riziko, tak Lyon využíval otevřené obrany na protiútoky, což ukázal názorně i v 79. minutě, když do velké šance šel sám na brankáře Terrier, který pálil na zadní tyč, ale těsně minul. Poté v 87. minutě na druhé straně zase pálil Savanier ze střední vzdálenosti, ale jeho rána jen o pár centimetrů minula pravou tyč.

V 90. minutě pak šel Lyon do vedení 2-0 poté, co se ve vápně soupeře dostal se štěstím po několika odrazech k míči Memphis Depay a se situací si náramně poradil, když chladnokrevně zakončil a poslal míč do sítě. Poté se ještě nastavovaly čtyři minuty, ale hosté se už na odpor nezmohli.

Celkově byl k vidění zápas, který nabídl mnoho pohledných akcí, hodně velkých šancí a krásných střel. Nimes bylo dopředu o něco aktivnější, především střelecky, ale efektivita byla nulová. Lyon sice také zahodil spoustu šancí, ale vstřelil alespoň ty dvě branky, které byly v utkání jediné, díky čemuž si zajistil tři body a dočasný posun na třetí místo v tabulce.

Lyon 2 – 0 Nimes

Sestavy:

Lyon: Lopes – Marcal, Marcelo (C), Denayer, Mendy – Ndombele, Diop (65. Ferri) – Aouar, Depay (91. Pintor), Terrier – Dembele (78. Traoré)

Nimes: Bernardoni – Maouassa, Harek (C), Briancon, Alakouch – Valls, Savanier, Bobichon (83. Ripart) – Bouanga (64. Alioui), Depres (64. Bozok), Thioub

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

La Liga

Vrátí se Neymar do Barcelony? Ta návrat Brazilce zatím odmítá

Od

Generální ředitel Barcelony se vyjadřil k možnému Neymarovu návratu na Camp Nou. Podle jeho slov momentálně brazilský hráč není přestupovým cílem katalánského týmu, do budoucna však nechává Neymarovi dveře otevřené.

Budoucnost Neymara je velmi diskutované téma a z mnohých zdrojů prosakují informace, že by tento kontroverzní hráč mohl své současné působiště v Paříži opustit. V PSG se mu sice nadmíru daří, v pouhých 46 zápasech zaznamenal úctyhodných 41 gólů, ovšem francouzská liga není veřejností tolik sledována a v Lize mistrů už to PSG tolik nešlape.

To jsou hlavní důvody, proč Neymar vypadl z role vážného kandidáta na zisk Zlatého míče. A není příliš velkým tajemstvím, že vítězství v této anketě je jeho velkým snem.

V souvislosti s jeho potenciálním odchodem se zmiňují především dva týmy, které by ho mohly z PSG za astronomickou sumu „vysvobodit“. Hovoří se o dvou španělských gigantech, o Realu a Barceloně.  Druhý zmiňovaný tento zájem prozatím popřel. „Neymar je hráč, který momentálně nefiguruje v našich plánech“, uvedl v rozhovoru pro Cadena Ser generální ředitel Barcelony Pep Segura.

Segura však vzápětí dodal: „Už dříve jsem řekl, že žádný mladý hráč, který opustí tento klub kvůli penězům se do něj nevrátí. Za tím si stojíme. Ovšem okolnosti ohledně Neymara jsou naprosto odlišné.“

Vždy musíme pečlivě zvážit danou situaci na přestupovém trhu a posoudit jaké kroky budou nejlepší pro tento klub“, vysvětlil generální ředitel Blaugranas důvod, proč je Neymar výjimkou z jeho stanoviska k mladým hráčům opouštějícím Barcelonu.

Zdroj: goal.com, football-espana.net, cadenaser.com

Ligue 1

Monako v problémech a Radamel Falcao je na odchodu! Je na cestě do Madridu?

Real Madrid není poslední dobou na přestupovém trhu moc aktivní, s novou informací ale přišly španělské noviny. Existuje možnost, že v lednu získají útočníka, kterým má být Radamel Falcao.

Kolumbijský hráč je momentálně v Monaku. V klubu, který prochází velmi špatnou sezónou. Před dvěma roky se dostali do semifinále Ligy mistrů, ale nyní jsou v Ligue 1 i po příchodu Thierryho Henryho až na předposledním místě.

Falcao tak údajně hledá cestu ven. V současnosti vyšla do světa překvapivá možnost, spojení s Realem Madrid. Hledají se ale i jiné alternativy. Všichni se však shodují, že útočná pozice by měla být posílena, ale je také touha držet se plánu a podepisovat hlavně mladé talenty.

Radamel Falcao by rozhodně nesplnil toto kritérium, ale jeho zástupce Jorge Mendes ví, že jeho hráči musí být v klubech bez ekonomických a sportovních problémů.

Situace v Monaku je ale vážná, hlavním problémem je podezření majitele klubu Dmitrije Rybolovleva za údajnou korupci. Pro Monako je teď hlavním úkolem se zbavit vysokých platů, jakým je například právě mzda kolumbijského útočníka.

Bundesliga

Pouze 9 hráčů mladších 21 let se může chlubit plným vytížením v top 5 nejlepších evropských ligách

CIES Football Observatory se tentokrát zaměřil na nejnasazovanější hráče U21 v top 5 nejlepších evropských ligách, z nichž pouze 9 má za sebou od začátku sezony 100% vytížení. Co se týče samotných lig, tak nejvíce toho mladíci odehráli v Ligue 1, celkem 15.4% celkového času ze všech hráčů mladších 21 let.

Nejméně prostoru naopak dostávají mladíci v Premier League, kde se 100% vytížeností může pyšnit pouze záložník Wolves Rúben Neves. A všichni hráči do 21 let pak odehráli v anglické nejvyšší soutěži pouze 5.3% celkového času zápasů. To La Liga dává všeobecně o něco více prostoru mladým hráčům, přesněji 6.1%. Avšak žádný ve španělské nejvyšší soutěži nenastoupil do všech zápasů. Nejvíce toho odehrál Igor Zubeldia, jenž působí v týmu Real Sociedad.

V italské Serii A najdeme hned tři fotbalisty se 100% vytížeností a těmi jsou brankáři Emil Audero (Sampdoria) a Gianluigi Donnarumma (AC Milan), dále pak obránce Fiorentiny Nikola Milenković. V Serii A se dostali hráči mladší 21 let na 9.7% celkového času.

Německá Bundesliga už nabízí podstatně větší prostor mladších hráčům, přesněji 14.7%. I zde najdeme tři fotbalisty se 100% vytížením, jde o obránce Lukase Muhla z Norimberku a záložníky Santiaga Ascacibara (Stuttgart) a Arne Maiera (Hertha).

A nakonec to nejpřívětivější místo pro rozvoj hráčského talentu najdeme ve francouzské Ligue 1, která dosáhla až na 15.4% celkového času hráčů mladších 21 let. I přesto se však mohou pyšnit 100% vytížením pouze dva fotbalisté a to obránce Bordeaux Jules Koundé a brankář Nimes Paul Bernardoni.

V tomto žebříčku top 10 nejvíce hrajících fotbalistů U21 najdeme pouze jednoho hráče s rokem narození 2000+, kterým je Ryan Sessegnon. Tento velmi talentovaný záložník Fulhamu odehrál v letošní sezoně celkem 14 zápasů, ve kterých si připsal jeden gól a asistenci. Jeho klub se však nachází s pěti body na poslední místě v tabulce Premier League. Snad jim pomůže příchod trenéra Claudia Ranieriho.