Luisi Enriquemu zemřela dcera, bylo jí pouhých 9 let

Velice smutná zpráva dorazila ze Španělska. Bývalý trenér i hráč Barcelony Luis Enrique totiž na svém Twitteru oznámil, že po pětiměsíčním boji zesnula jeho dcera Xana, které bylo teprve 9 let. Rakovina si však své oběti nevybírá.

Embed from Getty Images

Luis Enrique opustil letos v červnu kormidlo španělského národního výběru a to z rodinných důvodů. Konkrétně pak proto, aby byl na blízku své rodině a obzvláště pak dceři Xaně, která posledních 5 měsíců bojovala s osteosarkomem – vzácnou rakovinou kosti, která se týká rostoucích kostí a obvykle se tak objevuje u dospívajících a mladistvých.

Včera svůj boj bohužel prohrála. „Naše dcera Xana zesnula dnes odpoledne ve věku devíti let po intenzivním pětiměsíčním boji s osteosarkomem. Budeš nám hodně chybět, ale každý den našich životů si na tebe vzpomeneme v naději, že se v budoucnu spolu sejdeme. Budeš hvězdou, která povede naši rodinu,“ potvrdil sám Lucho.

Ceníme si diskrétnosti a pochopení. Rád bych rovněž poděkoval personálu nemocnic Sant Joan de Deu a Sant Peu za jejich odhodlání a léčbu, všem doktorům, sestrám a dobrovolníkům a speciálně bych chtěl zmínit paliativní kněží v Sant Joan de Deu.“ Kouč, který v roce 2015 vybojoval druhý treble v historii Barcelony, tak prožívá životní tragédii.

Ke kondolujícím se na sociálních sítích přidalo i několik bývalých a současných hráčů katalánského celku, jako Jordi Alba, Andrés Iniesta nebo Luis Suárez a Neymar Júnior. A našly se dokonce i takové lidské hyeny, které v těchto těžkých časech pro rodinu Enriqueho k smutnému příspěvku vyzývaly Brazilce k přestupu.

Nechť maličká odpočívá v pokoji.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Strašné, malé děti by neměly umírat. Osteosarkom (ne osteosarcoma, pokud píšete česky) je poměrně vzácný zpravidla chemorezistentní nádor z kostní tkáně. Nejčastěji se objeví v dorostovém věku, bohužel je zhusta pokládán za růstové bolesti – a přijde se na něj, až když je pozdě. Typicky bolest ve stehenní či holenní kosti…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.

Teplice vyzvaly k rezignaci Výkonný výbor FAČR! Několikrát jsme na nekalé praktiky upozorňovali, stojí ve vyjádření

Klobouk dolů! Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice, se totiž rozsáhleji vyjádřil ke kauze, která nyní otřásá fotbalovým světem v České republice, a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Je Souček skutečně nový Moyesův Fellaini? Statistiky Mourinhova slova potvrzují

Tomáš Souček nadále pokračuje v budování skvělého jména v Premier League. Naposledy tak činil proti Tottenhamu, za což jej pochválil i legendární José Mourinho, který jej dokonce označil za nového Moyesova Fellainiho. Je to ale správné přirovnání?