Spojte se s námi

Fortuna liga

Loni byly centry hlavní zbraní, teď jsou slabinou. Slavii chybí Jurásek víc, než by v Edenu doufali

Asi všichni mají stále v živé paměti výkony Davida Juráska v dresu Slavie. Na jeho centry byla radost pohledět a sešívaní z nich hodně těžili. Jenže po jeho odchodu s nimi má Slavia obrovský problém.

Publikováno

dne

Asi všichni mají stále v živé paměti výkony Davida Juráska v dresu Slavie. Na jeho centry byla radost pohledět a sešívaní z nich hodně těžili. Jenže po jeho odchodu s nimi má Slavia obrovský problém.

Jakmile si David Jurásek převzal míč na útočné polovině, moc se nerozpakoval a už posílal centr do vápna. Střílený, přízemní, bochánek, přetažený na zadní tyč, z hloubky za obranu, uměl je všechny.

Bylo mu jedno jestli je u praporku, před vápnem nebo na půlce půlky. Jurásek sypal do vána jeden centr za druhým a sešívaní z toho dávali dost gólů. Zejména doma byli díky tomu ohromně nebezpeční a šikovný levý bek nakonec v minulé sezóně nasbíral 10 asistencí.

Po jeho odchodu do Benfiky Lisabon se na pozici levého beka ustálil Lukáš Provod. Ten má jiné přednosti, ale kvalitní a nebezpečný centr ze hry mezi ně úplně nepatří.

Zatímco Jurásek se moc nerozpakoval a do vápna posílal téměř každý míč, který mu přišel, Provod je fotbalovější. Více si s míčem hraje, snaží se ještě vymýšlet přihrávku do vápna nebo míč sám popotáhnout.

Na druhé straně v Teplicích nastoupil Douděra a jeho forma je alarmující. Většina jeho centrů končila buď na prvním hráči domácích, který jej bez problému odkopl, nebo v zámezí či v náručí brankáře. Podobné to bylo i s Masopustem. A to přitom Slavia měla ve vápně dvoumetrového Tijaniho a Jurečku k tomu.

V aktuální sezóně je tak Slavia společně se Slováckem jediným týmem, který ještě nedal gól hlavou. To se za éry Jindřicha Trpišovského v prvních devíti kolech ještě nikdy nestalo. A kouč Slavie si na to trochu postěžoval i na pozápasové tiskové konferenci.

„V první půli jsme z levé i pravé strany měli spoustu pozic, od Masa i Doudise jsme měli spoustu centrů do vápna, neuhráli jsme ale ani první, ani druhé míče, které ve vápně zůstaly. Dřív jsme ze standardek byli produktivnější, spoustu gólů hlavou navíc dávali Ondra Lingr a Peter Olayinka. David Jurásek navíc dobře zavíral zadní tyč a připravoval nám pozice, tam nás momentálně v podobných zápasech tlačí bota. Centry z levé strany nejsou dnes zdaleka tak kvalitní jako ty zprava, často míče navíc létají do jiného prostoru, přestože máme ve vápně Tijaniho a Mojmíra,“ povzdechl si Trpišovský.

První dobrý centr do vápna poslal až v 11. minutě nastavení Matěj Jurásek, Grigar míč podskočil a Chytil hlavičkoval, jeho pokus ale zamířil těsně vedle tyče.

Více prostoru by mohl dostat Andres Dumitrescu, který podle zpráv z Rumunska by měl mít solidní centr. Bude zajímavé sledovat, jestli právě on nebude Juráskovou náhradou.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené