Liverpool si v lize drží stoprocentní bilanci, Burnley porazil 3:0

Liverpool začal nový ročník Premier League skvěle. Všechny zápasy zatím vyhrál, včetně toho posledního, kdy Burnley porazil 3:0.

Zápas byl už od začátku velice zajímavý. Hned ve druhé minutě ohrozil branku Liverpoolu Chris Wood, jenže jeho střelu z otočky dokázal brankář Adrián vyrazit. Na druhé straně o tři minuty později Mané naservíroval míč Salahovi do palebné pozice, ale jeho rána skončila pouze na tyči.

I když se hrálo ve velkém tempu, na další větší šanci museli fanoušci čekat až do 33. minuty a hned to byla akce gólová. Po rychlé kombinaci Liverpoolu centroval před bránu Alexander-Arnold a jeho centr s velkým přispěním teče Wooda zaplul rovnou do sítě – 0:1.

A hned o čtyři minuty později přidali hosté pojistku. Firmino vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře ve středu hřiště a vybídl do šance Maného, jenž se v samostatném úniku nemýlil – 0:2. To bylo z prvního poločasu vše, týmy šly do šaten za stavu 2:0 pro hosty.

Celou druhou půli měl Liverpool pod kontrolou. Měl míč na kopačkách a naopak svého soupeře do žádné brankové příležitosti nepustil. Za zmínku třeba stojí nůžky Firmina ze 64. minuty, jeho pokus musel vyhlavičkovat Mee. Ke střele z dálky se dostal i van Dijk, ale jeho pokus mířil vysoko nad.

Úspěšná byla až akce v 80. minutě, na jejíž konci byl Roberto Firmino. Ten využil pěkné individuální akce Salaha, který mu po uvolnění předal míč a Firmino pěknou umístěnou střelou dostal míč za záda brankáře soupeře – 0:3.

Čestný zásah mohl minutu před koncem zaznamenat Jay Rodriguez. Ten si v nájezdu na brankáře sice položil Adriána, jenže hostující brankář mu ještě stačil do střely vložit ruku a pokus zblokovat. Liverpool tak udržel čisté konto a došel si pro zasloužené vítězství 3:0.