Liverpool prohrál již čtvrté ligové utkání v řadě, tentokrát nestačil na Everton

Sobotní šlágr 25. kola Premier League mezi Liverpoolem a Evertonem vyšel lépe hostům. O vítězství rozhodl již ve třetí minutě Richarlison. V závěru utkání tři body pro hostující celek potvrdil střídající Gylfi Sigurdsson, který proměnil pokutový kop.

Zdroj: Everton FC

Běžela třetí minuta a brankář Liverpoolu Alisson už musel lovit míč ze sítě. Po chytré průnikové přihrávce Jamese Rodrigueze se Richarlison ocitl sám před spoluhráčem z brazilské reprezentace. A s proměním gólové šance problém neměl.

Hráči “Reds” se sice snažili diktovat tempo hry, míč drželi na kopačkách o hodně více než svěřenci trenéra Carla Ancellotiho, ti však ukázali bojovnost a udrželi si čisté konto.

Největší příležitost si obhájce titulu vytvořil v 69. minutě. Po kombinaci s Xherdan Shaqirim se v ní octil Mohamed Salah, “egyptský král” však na Pickforda úspěšný recept nenašel.

V 83. minutě potvrdil vítězství hostů Gylfi Sigurdsson, který proměnil pokutový kop.

Everton tedy po 20 ligových zápasech zdolal svého odvěkého rivala a v aktuální tabulce se posunul na sedmou příčku.

Za šestým Liverpoolem je už jen o skóre, který díky dnešnímu zaváhání prohrál už čtvrtý ligový zápas v řadě.