Arsenal si došel pro pohodlné vítězství

Los vyřazovací části Evropské ligy proti sobě postavil švédský Östersunds a Arsenal. Anglický klub je v tomto dvojutkání obrovským favoritem a tento předpoklad potvrzuje od 13. minuty, kdy otevřel skóre Nacho Monreal. Od této minuty Arsenal dominoval v zápasu. Londýnský celek ještě přidal dvě branky a do odvety si veze fantastický výsledek 3:0 z hřiště soupeře.

Arsenal hned od začátku diktoval tempo zápasu a už v 8. minutě měl velkou šanci na otevření skóre. Welbeck však nevyužil skvělý centr Elnenyho a jen o kousek minul tyč soupeřovy brány. O čtyři minuty později měl obrovskou šanci Mchitarjan. Ten se k míči dostal po velice špatné rozehrávce brankáře Keity, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval jeden ze švédských obránců.

O minutu později už mohl londýnský celek slavit. Střelu Iwobiho ještě dokázal Keita vyrazit, avšak pouze k nohám Nacha Monreala, který už s uklizením míče do prázdné brány neměl problém – 0:1.

Arsenal i po vstřelené brance nepolevil v aktivitě a soupeře nadále držel pod tlakem. V 16. minutě vypálil z hranice vápna Mchitarjan, ale s jeho střelou si Keita hravě poradil. Svou převahu na hřišti korunovali ve 24. minutě, kdy Mchitarjan využil zmatků v obraně, navedl si míč a nástřelem do předbrankového prostoru trefil Papagiannopoulose, jenž si balón nešťastně srazil do vlastní sítě – 0:2.

Jakoby teprve druhá inkasovaná branka probudila domácí tým. Ten si svou první příležitost vypracoval ve 27. minutě, kdy Ghoddos tvrdě vypálil z hranice vápna a Ospina měl, co dělat, aby pokus zneškodnil. Stejný hráč se do útoku řítil i o šest minut později, ale v klíčové chvíli se nejspíš ukvapil a míč jen odevzdal obraně soupeře.

V probíhající 40. minutě mohli diváci sledovat vcelku vyrovnanou podívanou. Do konce poločasu už ale žádnou větší šanci neviděli. Do kabin tedy odcházeli šťastnější domácí za stavu 2:0.

V úvodu druhého poločasu se ani jeden tým nikam nehnal. Přesto hosté z ničeho nic navýšili v 58. minutě své vedení. O to se postaral Mesut Özil, jenž nechytatelnou střelou na zadní tyč překonal Keitu – 0:3.

Druhá půle už nenabídla tak pohledný fotbal. Za zmínku stojí šance Nacha Monreala ze 68. minuty, jehož střelu z hranice pokutového kopu ale zblokovala obrana soupeře. V další příležitosti se v 77. minutě octl Welbeck, ale jeho přízemní střela prosvištěla kolem levé tyče.

Jednou z posledních střel zápasu byl pokus Hopcutta, který to sympaticky zkusil z velké vzdálenosti. Ospina však nemusel zasahovat. Švédský celek v nastavení ještě dostal šanci na snížení stavu poté, co byl odpískán pokutový kop po faulu Bellerína. K exekuci se postavil Pettersson, ale Bürki vystihl směr jeho střely a penaltu zneškodnil.

To bylo ze zápasu vše. Arsenal v tomto zápase zvítězil venku 3:0 a veze si skvělý výsledek do odvety.

Sestavy:

Östersunds FK: Keita – Mukiibi, Papagiannopoulos, Pettersson, Widgren – Edwards, Mensah, Nouri – Sema, Ghoddos, Gero.
Náhradníci: Andersson – Bergqvist, Hopcutt, Aiesh, Sonko-Sundberg, Tekie, Islamovic.

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Chambers, Mustafi, Monreal – Elneny, Maitland-Niles – Özil, Mchitarjan, Iwobi – Welbeck.
Náhradníci: Macey – Holding, Xhaka, Kolašinac, Nelson, Nketiah, Willock.

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Barbero.