Spojte se s námi

Fortuna liga

Lischka ze Sparty do Baníku? Ostravský klub prý již projevil zájem

David Lischka by se v letním přestupovém okně mohl stěhovat. Zájem o jeho služby totiž prý již projevil Baník Ostrava. Dojde k přestupu?

Publikováno

dne

David Lischka by se v letním přestupovém okně mohl stěhovat. Zájem o jeho služby totiž prý již projevil Baník Ostrava. Dojde k přestupu?

Zdroj: AC Sparta Praha

Baník Ostrava neponechává nic náhodě a velmi usilovně řeší podobu svého kádru pro následující sezónu. Podle dostupných informací je již s odchodem spojováno hned několik hráčů.

O služby Daniel Holzera a Ondřeje Šašinky projevilo zájem Slovácko. Právě Šašinka již v Uherském Hradišti působil v roce 2019. Nutno podotknout, že se v klubu, který sídlí na městském stadionu Miroslava Valenty, slušně rozehrál.

S možným odchodem jsou také spojováni Martin Fillo a Nemanja Kuzmanovič, které má hledáčku Zlín. No a lze také očekávat, že na Bazaly doputuje i nějaká konkrétní nabídka na vytáhlého obránce Patrizia Stronatiho.

Co se týče příchodů do ostravského celku, otevřeně se hovoří o zájmu o útočníka Davida Puškáče, který momentálně působí v Bohemians 1905. Taktéž je se zájmem hornického klubu spojován Tomáš Ladra. 24letý záložník aktuálně obléká dres Mladé Boleslavi.

Ostravský klub údajně vyslovil zájem o služby Davida Lischky z pražské Sparty, který spíše nehraje než hraje. Po operaci srdce se totiž nejdříve probojoval do základní sestavy letenských, nicméně po několika neuspokojivých výkonech z ní zase vypadl.

Na jaře si v lize v rudém dresu už nezahrál ani minutu. Nyní se navíc na Letné jedná o jeho budoucnosti, kterou v Praze nemá vůbec jistou. Mohl by tedy skutečně zavítat zpět na ostravský trávník?

V Baníku už totiž 23letý obránce působil. Výraznou část tohoto angažmá však strávil na hostováních, konkrétně se jedná o hostování ve Varnsdorfu, Karviné a Jablonci. Odtud poté Lischka prvního července 2019 zamířil do pražského klubu. Slezský klub ale není jediným, kdo má o Lischkovy kvality zájem.

Hovoří se o zájmu Wisly Krakov, ve které působí další obránce a zároveň bývalý hráč Baníku Michal Frydrych. Počkejme si tedy, jestli se tato spekulace stane skutečností a dojde k přesunu na trase Praha – Ostrava.

Lischka dosud za Spartu odehrál celkově 25 utkání, ve kterých se bohužel nedokázal gólově prosadit. Asistoval pouze u dvou gólových příležitostí. To ale neplatí o předchozím angažmá v Jablonci. Zde totiž za 43 zápasů dokázal vstřelit čtyři branky a na dalších třech se podílel.

Zdroj: Moravskoslezský deník, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené