Spojte se s námi

Fortuna liga

Limberský: S pětinovými penězi uděláme daleko víc parády než pražská „S“. To se týče i Ligy mistrů

Boj o titul je v nové sezóně spojován hlavně s dvojicí pražských „S“, kádr na boj o první příčky má ale i Viktoria Plzeň. Stejně jako již několikrát je i letos podceňovaná, což si uvědomuje i David Limberský.

Publikováno

dne

Boj o titul je v nové sezóně spojován hlavně s dvojicí pražských „S“, kádr na boj o první příčky má ale i Viktoria Plzeň. Stejně jako již několikrát je i letos podceňovaná, což si uvědomuje i David Limberský.

Plzeň zažila v minulých dvou letech jakési zmrtvýchvstání. Když už se od ní mnoho nečekalo, vyhrála v sezóně 2021/22 ligový titul, následně zvládla tři předkola Ligy mistrů a dostala se až do skupinové fáze.

Přestože kádr byl poměrně starý, svěřencům Michala Bílka se dařilo kloubit ligu s poháry a podzimem prošli krom špatného závěru skoro bez zaváhání. Na druhou Slavii měli přes zimní pauzu dvoubodový náskok.

Na jaře však jako by se vše sesypalo. Plzeň najednou nedávala góly, byla defenzivní i proti slabším týmům a ve finále mohla být ráda, že díky povedené první polovině sezóny skončila na třetím místě. Nyní nový kouč Miroslav Koubek slibuje ofenzivnější fotbal.

„Jestli se to povede, uvidíme, ale já si myslím, že Plzeň to nastartuje dobře. Má slušný los, touhu, bude chodit plno fanoušků a cíl do třetího místa je reálný,“ řekl v podcastu Kudy běží zajíc David Limberský.

Plzeň opravdu v přípravě vypadala slušně. Hrála proti kvalitativně slabším týmům, na druhou stranu čtyřikrát vyhrála a jen jednou remizovala. Hořkost porážky neokusila. V průměru vstřelila neuvěřitelných 4,5 branek na utkání.

Vedení se navíc podařilo přivést zajímavé africké posily. Natrvalo přišel talentovaný útočník Rafiu Durosinmi, ze Slavie dorazil zkušený záložník Ibrahim Traoré. Z úspěšných hostování jsou zpět Pavel Šulc a Robin Hranáč.

„Pokud Plzeň bude vysoko jako každý rok, kdy nás každý odepisuje, tak my jako vždy překvapíme a něco se nám povede. Za posledních 12 let máme šest titulů a nikdo jich víc nemá za to období. A to je prostě fakt,“ pokračovala legenda Plzně.

Viktoria to každopádně bude mít těžké. Sparta a především Slavia v létě mohutně doplnily kádry, Západočechy navíc čekají tři náročná předkola, která musí před postupem do Konferenční ligy zvládnout.

„S pětinovými penězi uděláme daleko víc parády než pražská „S“. To se týče i Ligy mistrů, Plzeň ji hrála čtyřikrát a nikdo neudělal tolik bodů ve skupinách. A tam Plzni samozřejmě žádný rozhodčí nepomůže,“ dodal Limberský.

Zdroj: Kudy běží zajíc

Reklama

Oblíbené