Likvidace Žiliny hraje Plzni do karet. Několik hráčů by mohlo do Viktorie odejít zadarmo

Slovenský klub MŠK Žilina k 1. dubnu vyhlásil likvidaci. 15 hráčů dostalo výpověď, mezi nimi jsou hráči základní sestavy, ale i bývalí svěřenci Adriána Guly. Ti by tak do Plzně mohli odejít zadarmo.

Zdroj: twitter Viktorie Plzeň

Jednoznačně největším lákadlem jak pro Plzeň, tak pro celou Fortuna ligu, je teprve čtyřiadvacetiletý Miroslav Káčer. Stabilní člen základní jedenáctky Žiliny a jeden z nejlepších středopolařů ze Slovenska. To je dobrá vizitka.

Tuto sezónu stihl vstřelit 4 branky a na 6 nahrát. Do Gulova stylu hry by se velice hodil. Nutno však podotknout, že na stejné pozici je v Plzni přetlak. Hořava, Bucha, Čermák, Herc. Kdyby se k nim přidal další hráč hodný základní sestavy, tak by musel jeden ze stávajících členů odejít.

Jenže na druhou stranu Gula dal v Žilině před několika lety Miroslavu Káčerovi šanci a to se mu vyplatilo. Uvidíme, jestli “Miro”, jak hráče sám Gula přezdívá, zkusí své první zahraniční angažmá.

Několik fotbalových expertů označuje za největší plzeňskou slabinu brankáře. Aleš Hruška sice po zestárnutí Matúše Kozáčika odvedl svoji práci výborně, ale je čas na změnu.

V případě zájmu by Plzeň mohla oslovit Dominika Holce, o kterého se dříve zajímala Sparta. Další hráč, který prošel Gulovými rukami. Už ve svých pětadvaceti letech ukazuje, jak moc zkušeným hráčem je. Jen tuto sezónu vychytal ve 22 zápasech 11 nul, což je skvělé číslo.

Dominik Holec by pro Plzeň byl obrovským přínosem, ale nesmíme opomínat zimní akvizici v podobě Jindřicha Staňka a dlouhodobě čekajícího Dominika Sváčka.

zdroj: www.mskzilina.sk

Jak je známo, tak Adrián Gula umí velice dobře pracovat s mladými hráči. Toho by se mohl chytit mládežnický reprezentant Slovenska Ján Bernat.

Výkvět žilinské akademie v pouhých devatenácti letech táhne svůj klub. Se sedmi góly je nejlepším střelcem. Do Plzně by zapadal nejen svojí elegantní hrou, ale i dravostí, skvělým driblinkem a variabilitou. Kromě podhrotu dokáže zahrát i na pravém křídle.

I když je Adrián Gula s prací Radima Řezníka nadmíru spokojen, musí se smířit s faktem, že mu je již 31 let. Náhradou za dlouholetého pravého beka Plzně by mohl být Anang Benson.

Je velice pravděpodobné, že jste toto jméno nikdy předtím neslyšeli. Ale Benson, ghanský pravý bek, se pomalu dostává do základní sestavy Žiliny. Minulou sezónu dokonce odehrál 22 zápasů.

Sice by tento nákup byl od boku, ale pokud by měl přijít zadarmo, tak Plzeň ani Guĺa vlastně nemohou udělat chybu. Bensonovi je teprve devatenáct let a v Žilině již několik zápasů za A-tým odehrál. Ve stínu Radima Řezníka by se z něj mohla stát dobrá náhrada.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ján Bernat měl být již dávno podepsaný Spartou i za cenu 850 tis.€ jaká byla v prosinci 2019

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jak si gólově vede Tomáš Souček v porovnání s Bergerem, Rosickým či Barošem?

V anglické Premier League mělo možnost působit zatím 27 hráčů z České republiky. Pouze pár z nich zanechalo na Ostrovech výraznou stopu a jen někteří nastříleli více gólů než Tomáš Souček! Pojďme se podívat na seznam našich nejproduktivnějších hráčů v Premier League.

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.