Spojte se s námi

Fortuna liga

Libor Kozák vyhlíží návrat do Česka. V jakém týmu zažil své nejlepší angažmá?

Zveřejněno

dne

Odchovanec opavského fotbalu, jenž v zahraničí kroutí již svou desátou sezónu, nyní usiluje o návrat do českého fotbalového prostředí. Bývalý reprezentační útočník vystřídal v zahraniční celou řadu klubů. V jakém však prožil svá nejlepší léta?

Embed from Getty Images

Ve svých necelých dvaceti letech opustil Libor Kozák svou rodnou Opavu a přestoupil do slavného italského celku Lazio Řím. V Laziu Kozák strávil šest sezón včetně hostování v druholigové Brescii. Hned první zahraniční angažmá Libora Kozáka lze také považovat za úplně nejúspěšnější, neboť v něm zažil celou řadu osobních úspěchů a milníků.

Ve dvou úvodních sezónách v Itálii se Kozák především rozkoukával v dospělém fotbale a sbíral cenné zkušenosti. Avšak ve třetí sezóně již dal o sobě tento dlouhán pořádně vědět a ve dvaceti zápasech nasázel za římský celek šest gólů, což byl na mladého útočníka skvělý počin. Na tento počet vstřelených gólů dokázal také navázat v další sezóně, v níž se mu podařilo čtyřikrát skórovat v Serii A a jednou v Evropské lize.

Avšak ta úplně nejúspěšnější sezóna v dresu Lazia Řím pro Kozáka byla až ta následující, která také byla pro něj v tomto dresu poslední. Kozákovi se sice vůbec střelecky nedařilo v Serii A, ale zato si vše vynahrazoval v Evropské lize, kde dokázal v osmi zápasech nastřílet osm gólů, čímž se stal nejlepším střelcem Evropské ligy pro sezónu 2012/13.

Díky své střelecké potenci v Evropské lize si opavský odchovanec vystřílel angažmá v Premier League, kde působil v dresu Aston Villy. Ve své první sezóně se mu poměrně střelecky dařilo, avšak jeho slibný rozjezd v Anglii zastavilo několik zranění, kvůli nimž se již nedokázal dostat do své dřívější herní a střelecké fazóny.

Po svém smolném angažmá v Aston Ville zkoušel nastartovat svou kariéru opět v Itálii, tentokrát v týmech FC Bari a AS Livorno, nicméně ani tam se mu příliš střelecky nevedlo. Dokáže právě v české lize v sobě opět probudit instinkt zabijáka?

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama