LFA reaguje na rasismus! Sudí mají přerušit zápas, případně jej ukončit

Jelikož chce Ligová fotbalová asociace předejít dalším rasistickým projevům na fotbalových stadionech, rozhodla se zakročit a pokusí se potlačit výlevy omezených jedinců. Sudím dala jasné pokyny.

Zdroj: fcviktoria.cz

Dost už bylo rasismu na stadionech v České republice. Události tohoto týdne, kdy nejprve snášel výlevy omezených jedinců v Olomouci Jean-David Beauguel a následně na Spartě jeho spoluhráč Joel Kayamba, donutili Ligovou fotbalovou asociaci zakročit.

LFA iniciovala jednání s Komisí rozhodčích FAČR, kde apelovala na ligové rozhodčí, aby ihned od prvního kola nadstavby postupovali dle nových pokynů v případě rasistického chování “fanoušků” v ochozech.

„V rámci konzultace možných opatření během jednotlivých duelů se zástupci shodli na postupu, který rozhodčím umožňuje v nejzazším případě a při opakujících se projevech rasismu v publiku přerušit nebo dokonce ukončit ligové utkání,“ zní vyjádření LFA.

Za rasismus již byla Sigma Olomouc potrestána pokutou 120 000 korun. Částku bude klub vymáhán po vinících. Disciplinární komise se však bude zabývat také chováním sparťanských příznivců.

„Rasismus stejně jako další formy diskriminace na fotbalové stadiony nepatří a LFA proto bude i nadále v budoucnu podobné případy tvrdě trestat. Na nejbližším zasedání Ligového výboru ve čtvrtek 25. června bude vedení ligy debatovat nad možnostmi zpřísnění Disciplinárního řádu,“ stojí dále ve vyjádření Ligové fotbalové asociace.

Dále LFA v blízké budoucnosti chce řešit možnosti, jak dlouhodobou kampaní efektivně pomoci porazit rasismus a podobně závažné projevy. Doufejme, že to bude co nejdříve a že to bude mít úspěch.

Zdroj: LFA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Přesně tak. A je to zase pozdě. Tohle mělo být vyhlášeno už po Olomouci. Při poháru na Spartě mělo přijít důrazné varováni od rozhodčího ihned po rasistickém uražení Kayamby. Pokud by se to opakovalo, ukončení zápasu a kontumace. To samé kdekoliv jinde. A pro vsechny omezence, argument typu, že Limberského a Brabce taky uráželi je z říše hlouposti. Rasistické urážky mají úplně jiné (nejen) historické souvislosti a absolutně není možné to stavět do jedne roviny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koronavirus kosí český fotbal! Kvůli nákaze byl odložen další ligový zápas

Česká fotbalová liga se sice po pauze způsobené koronavirovou krizí znovu rozběhla, testování v klubech ale přesto brání bezproblémovému odehrání všech duelů.

Spurs jsou dle procent aktuálně nejlepším týmem napříč evropskými soutěžemi

Manažer José Mourinho ordinuje již rok svůj styl hráčům Tottenhamu a po komplikované první sezoně se mu podařilo Spurs vybičovat ke skvělému startu v Premier League.

Minule to bylo v Teplicích divoký, inkasovali jsme v poslední minutě, takže chceme odplatu, řekl Vindheim

Sparta má za sebou dva velmi nepovedené zápasy s Viktorií Plzeň a s Českými Budějovicemi. Tyto dva duely je stály první místo, když aktuálně na první Slavii ztrácí 4 body.