LFA přerušila první i druhou ligu! Chce jasná opatření a upozorňuje, že pohárové trio je díky vládě znevýhodněno v Evropské lize

Chaos. Jinak se vládní nařízení a jejich neustálé změny a úpravy popsat nedají. Nelze se tedy divit, že se Ligová fotbalová asociace rozhodla po nových pondělních nařízeních přerušit Fortuna ligu i Fortuna národní ligu. Jaké je vyjádření šéfa LFA Dušana Svobody?

Zdroj: sparta.cz

Nejdříve byl sport zakázán pouze na dva týdny. Nyní je ale vše zcela jinak a třebaže fotbalové prostředí patří mezi nejbezpečnější v republice, nebyla mu udělena žádná výjimka. O absurdních důvodech, proč se tomu tak nestalo, se asi netřeba rozepisovat znovu.

Ligová fotbalová asociace, která vládu kritizovala, se tedy nyní rozhodla přerušit první i druhou ligu. Stejně tak žádá o jednání s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou.

„Na krizové opatření jsme v tuto chvíli byli nuceni reagovat a s ohledem na regulérnost soutěží jsme se rozhodli soutěže přerušit tak, aby byla zachována posloupnost jednotlivých ligových kol. Tím dochází ke vlivu na termínovou listinu, jejíž podoba bude s největší pravděpodobností změněna tak, že se profesionálním klubům zkrátí zimní přestávka,“ nechal se slyšet Dušan Svoboda.

Šéf LFA také chce, aby si vládní zástupci uvědomili, že aktuální opatření mohou mít negativní vliv na působení pražské Sparty a Slavie či Slovanu Liberec v Evropské lize: „Za současných podmínek není možné pro české pohárové zástupce realizovat plnohodnotnou sportovní přípravu a jsou tak znevýhodnění vůči svým sportovním soupeřům v prvních zápasech, které se konají již 22. října.“

„Je třeba si uvědomit, že sportovní činnost je pro profesionální hráče jejich jedinou výdělečnou činností a déletrvající či opakované výpadky možnosti plnohodnotné tréninkové přípravy a zápasové činnosti zákonitě musí mít negativní dopad na výkonnost a další profesionální sportovní kariéru těchto osob. Chtěli bychom znát, jaké podmínky musíme splnit, abychom se mohli vrátit okamžitě k plnohodnotné sportovní přípravě, pak již to bude pouze na jednotlivých klubech, zda jsou schopny tyto podmínky splnit,“ dodal.

Na závěr sebevědomě prohlásil, že si je jist, že fotbal je schopen přijmout taková opatření, že plnohodnotná tréninková příprava profesionálních klubů nebude představovat žádné riziko z hlediska šíření koronaviru, což ostatně již fotbalové prostředí splňovalo.

Zdroj: LFA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Odporný uplatný slizoune Svobodo fanoušky také 4 roky zajímá kdy budou 5 týdnu předem vědět přesný den a hodinu kdy jejich tým ve Fortuna lize bude hrát tak jak celé 4 roky slibuješ !!! Ale ty prachy od 02 co jste s dalšim šmej… Vackem za prodej tv práv dostali + každoroční provize jsou silnější argument než žádost fanoušku že ?!! Po Kotalíkovy 2.největší svi.. a škodná ve Spartě kterému neni proti srsti mít podíl ve Sparťanském fan shopu a prodávat tam trapné suvenýry za nekřesťancké peníze které již před 15 lety prodávali i v Rakouském Rapidu Vídeň ! Kde jaký 2.ligový klub v Anglii měl v roce 2018 větší výběr a lepší suvenýry než oficialní fan shop Sparty !!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Martin Hašek má nabídky od začátku. Kluby však vyčkávají, jak se bude situace vyvíjet ohledně žaloby, říká Markéta Haindlová

Markéta Vochoska Haindlová je předsedkyně České asociace fotbalových hráčů. Zastupuje také Martina Haška v právním sporu se Spartou. Co si myslí například o situaci okolo Romana Berbra a rozběhne se v tomto roce ještě Fortuna liga?

Best Player UEFA: Kdo byl nejlepším hráčem 2. kola Ligy mistrů? Rashford stihl za dvacet minut tři góly

Volné termíny nejsou, povolené soutěže – často bez diváků – pádí v rychlém sledu. A Liga mistrů obzvláště. Ruik.cz, jenž zastupuje Českou republiku v anketě Best Player UEFA německého časopisu Kicker, tradičně hledal nejlepšího hráče 2. kola.

Špatný výsledek a ještě horší výkon. Sparta na San Siru takřka nic nepředvedla

Pražská Sparta podlehla milánskému AC 0:3. Výsledek je více než zasloužený. Družina kouče Kotala téměř nic nepředvedla a po dvou zápasech nemá na kontě ani bod. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.