LFA by chtěla v nejvyšší české soutěži zavést systém goal-line technology!

LFA by údajně chtěla mít ve Fortuna lize kromě systému VAR (videorozhodčího), také goal-line technology, která dokáže posoudit, zda míč přešel celým svým objemem brankovou čáru.

LFA usiluje o zavedení systému goal-line technology ve Fortuna lize. zdroj: skysports.com

LFA by údajně chtěla v nejvyšší české soutěži zavést goal-line technology. To ovšem nepůjde bez písemného souhlasu Fotbalové asociace České republiky.

V posledních dvou kolech došlo hned ke dvěma sporným situacím. Zatímco ve čtvrtém kole libereckému Jakubu Peškovi gól uznán nebyl, tak o víkendu rozhodčí branku Martinu Šindelářovi potvrdil.

Ani v jednom momentu neměl hlavní rozhodčí k dispozici systém VAR, který by podle Tomáše Bárty stejně nepomohl. „Naše technika není na takové úrovni, abychom dokázali odhalit, jestli byl míč za brankovou čárou nebo ne. Jestli byl na těchto utkáních videorozhodčí nebo nebyl, s tím nemá úplně přímou souvislost,” uvedl výkonný ředitel LFA.

„Naše uvažování to neuspíšilo, protože my to zařízení chceme. Měli jsme tady tři čtyři měsíce zpět předváděcí akci, kde nám ukázali, co vše ten systém umí. My ho od té doby chceme. Víme, jak funguje, kolik to stojí. Nicméně v tuhle chvíli nejsou podepsané smlouvy na to, aby se zařízení mohlo koupit. Jednání mezi LFA a FAČR se od té doby nijak výrazně neposunula,“ dodal Bárta.

Goal-line technology byl zaveden do praxe v roce 2016. Nyní ho můžeme vidět v anglické Premier League či Lize mistrů. K dispozici ho měli ale také rozhodčí na EURU a jihoamerickém šampionátu Copa América.

1 komentář

  1. A k čemu to bude? Když dá Sparta regulérní gol v Budějicích tak se stejně díky VAR vymyslí faul a gol neplatí…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..