Reklama

Leo Bricha si po další dominantní výhře řekl o titulový zápas! Je na něj ale připravený?

Leo Brichta předvedl další famózní výkon a po další dominantní výhře si řekl o titulový zápas. Zaslouží si ho ale skutečně už v tuto chvíli?

Zdroj: Oktagon MMA

Nepočítáme-li turnaje Oktagon Underground, kde se nezápasilo pod pravidly MMA, má na svém kontě Leo Brichta již čtyři výhry v řadě. Ani jedna z výher nebyla na body, dva zápasy ukončil Brichta knokautem, dva submisí.

V sobotu večer na turnaji Oktagon 23 dokázal porazit Kirilla Medvedovskyho. Jednalo se zatím zřejmě o jeho nejtěžšího soupeře. Alespoň tedy žebříčkově, leč to tak vůbec nevypadalo.

Brichta si připsal naprosto dominantní vítězství a zápas ukončil za dvě minuty a 45 sekund. Následně si řekl o titul a podobně to vidí i mnoho jeho fanoušků, kterých rozhodně není málo.

Třiadvacetiletý talent předvádí dost možná nejatraktivnější zápasy na půdě Oktagonu, lidi si navíc získává svou povahou, je považován za zřejmě nejvtipnějšího zápasníka v organizaci. Téměř mu nejde nepřát úspěch.

Jenomže je vůbec Brichta na zápas o titul připravený? Toť otázka. Ukazuje, že na sobě pracuje. Zejména po mentální stránce působí o dost vyzráleji než v minulosti. Nicméně na titulový zápas je pravděpodobně ještě brzy.

Na tom se ostatně shodují i promotéři organizace Oktagon MMA. Před Brichtou jsou v žebříčku organizace například Ronald Paradeiser, který Brichtu v září 2019 porazil submisí, Mateusz Legierski či legendární Miroslav Štrbák.

Šampionem lehké váhy pak není nikdo jiný, než další legenda Ivan Buchinger, který si nedávno hravě poradil s výše zmíněným Paradaiserem.

Dá se říci, že Brichta za sebou nemá vesměs žádný zápas s někým, kdo by byl v žebříčcích Oktagonu v jeho blízkosti. Vyjma Paradeisera. Po skvělém výkonu Karola Ryšavého proti Matěji Kuzníkovi by se přitom nabízel právě souboj Brichty s Ryšavým.

I Kuzník by byl pro Brichtu velmi zajímavou prověrkou, stejně tak například znovuzrozený Marek Bartl, který udělal v poslední době obrovský progres.

Lehká váha je v současnosti velice nabitá, plná skvělých zápasníků. Je na čase, aby se Brichta začal utkávat s bojovníky, kteří jsou v jeho blízkosti. Pak by se ukázalo, jak moc je na bitvu se zkušeným Buchingerem připravený.

Nyní je na to ale příliš brzy. Navíc má stále jen 23 let a vše má ještě před sebou. Bude-li na sobě pracovat, UFC by ho nemělo minout.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené