Legendární van Basten byl suspendován z role televizního experta po prohlášení nacistického hesla

Trojnásobný držitel Zlatého míče doplatit na korektnost dnešní doby. Legendární Marco van Basten si v přímém přenosu zavtipkoval na účet jednoho německého trenéra působícího v nizozemské Eredivisii a nyní na to doplatil krátkodobou suspenzí. Dá se říci, že si svou poznámku mohl odpustit a že byla hloupá. Nabízí se však otázka, zda-li se z komára nedělá velbloud. Posuďte sami.

Zatímco se před posledním víkendem kluby působící ve dvou nejvyšších nizozemských fotbalových ligách dohodly, že v případě rasistických poznámek všichni hráči opustí hřiště, zaperlil v ten stejný víkend legendární Marco van Busten. Jak? V přímém přenosu televizního vysílání Fox Sports použil nacisty proslavenou frázi “Sieg Heil”.

Proč to udělal? Chtěl si zavtipkovat na účet německého trenéra Heracles, Franka Wormutha, jehož svěřenci prohráli s Ajaxem 4:1, a s nímž jeho kolega dělal chvíli před ním rozhovor. Při této příležitosti si tedy udělal srandu, leč hloupou, z německého jazyka i z kruté německé historie.

Hned v daný den se však bývalá hvězda Ajaxu či AC Milán omluvila. Rovněž van Basten potvrdil, že se jednalo o nepodařený a hloupý žertík, který si mohl odpustit. „Život je jako fotbal. Někdy skórujete, někdy minete. Když ale minete, neznamená to, že jste hned špatný člověk,“ dodala nizozemská legenda.

Až do 7. prosince tak Marca van Bastena nikdo v televizní stanici Fox Sports neuvidí, neboť byl suspendován. Jeho mzda za toto období pak poputuje nizozemskému institutu pro studium války, holokaustu a genocidy. Pětapadesátiletý bývalý skvělý fotbalista trest bez jakéhokoliv protestu přijal.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.