Spojte se s námi


Hokej

Léčba pozitivního doktora a kouzelníka Jalonena: Příběh jsme měli napsaný ve hvězdách

Pozitivní myšlení, přátelský přístup a vždy za všech okolností podpořit tým. Těmito základními hesly se řídí finský léčitel českého hokeje Kari Jalonen. Při nástupu k reprezentaci řekl, že není kouzelník. Přesto hned na prvním vystoupení vykouzlil pro český hokej bronzové medaile.

Publikováno

dne

Pozitivní myšlení, přátelský přístup a vždy za všech okolností podpořit tým. Těmito základními hesly se řídí finský léčitel českého hokeje Kari Jalonen. Při nástupu k reprezentaci řekl, že není kouzelník. Přesto hned na prvním vystoupení vykouzlil pro český hokej bronzové medaile.

Po výbuchu České republiky na olympiádě v Pekingu zhoustla atmosféra kolem českého hokeje tak, jako nikdy předtím. Veřejností nenáviděný kouč Filip Pešán opustil svou trenérskou pozici předčasně, na jeho místo se postavil dvaašedesátiletý Fin Kari Jalonen.

Část veřejnosti i bývalých hráčů tohle netradiční rozhodnutí kvitovalo, druhá část  měla pochybnosti. Například Jaromír Jágr, Martin Procházka nebo Václav Varaďa stáli spíše na straně těch, kteří si moc nedovedli představit v kabině reprezentačního týmu cizince.

Český hokej šel do rizika. Možná trochu i s vědomím, že teď už opravdu není co ztratit. Příchod tohoto finského sympaťáka nakonec přece jen pochmurnou náladou ve zdejším prostředí pohnul.

Už jen fakt, že fanoušci nesledovali každý jeho krůček na střídačce, každé gesto nebo neřešili to, jestli se po vstřelené brance usměje nebo ne. A Jalonen o sobě podobně jako Filip Pešán říká, že není na střídačce proto, aby tam zbytečně vyváděl něco navíc.

Dokonce toho navyváděl až tak málo, že jsme mohli mít někdy pochybnosti. Ať už šlo o prohraný zápas se Švédy nebo krutě nevydařenou konfrontaci s Rakouskem. Ať už to na ledě fungovalo nebo ne, na střídačce byste to na emocích Jalonena nepoznali.

Změny v sestavě, když se nedaří? Kdepak. Výraznější krok udělali trenéři až v utkání o bronz, když po dvou třetinách ztráceli na Američany jednu branku. Ani tady nešlo dokonce o Jalonenův tah.

Martin Erat ke mně přišel a říká: Kari, možná bychom mohli udělat jednu změnu. Já odpověděl, koho by se měla týkat. Odpověď byla Pasta a možná Blümel. Řekli jsme si proč vlastně ne, vždyť tím nemáme co ztratit. A najednou… Bum, bum, bum, bum!” vyprávěl po vítězném utkání s úsměvem na tváři a bronzem na krku pro hokej.cz.

ZŮSTAT VŽDY POZITIVNÍ

Jakoby se finský kouč snažil svým přístupem naučit něco, co už česká nátura v hokejovém hnutí nepamatuje. Když se opět ohlédneme o pár měsíců zpět, těžko bychom hledali v českém hokeji tak negativní atmosféru. Fanoušci byli nabručení, tisková konference před olympiádou v Pekingu byla jako zlý sen.

Vážné tváře a hromada negativních myšlenek. I tohle Kari Jalonen změnil. Svůj pozitivní přístup se snažil šířit i v kabině týmu. Dokonce i v době, kdy nebylo vše sluncem zalité.

Celý šampionát jsme byli jako na horské dráze, nahoru dolů. Ale pořád jsem chtěl držet všechno pozitivní, i když jsme hráli v těch vlnách. Nechtěl jsem mluvit o chybách a být negativní. Snažil jsem se být pozitivní, semknout se s chlapci a vyhrávat zápasy,” mluvil šťastně a unaveně.

A kde že se vzal tak pozitivní příval energie v závěru utkání o bronz? „Pokud se mě ptáte, odkud to přišlo, nevím… Nikdo to neví. Je to tak, že jsme tento příběh měli nejspíš napsaný ve hvězdách. Něčím jsme si to zasloužili,” vyprávěl s úlevou a mokrou košilí na sobě. Po příchodu do kabin ho totiž čekala od hráčů ledová sprcha. 

Při korunovaci a předávání medailí, se dočkal ještě jedné velké pocty od místního publika. Celá hala mu začala ve stoje aplaudovat: „Tohle bylo vážně něco speciálního. Věděl jsem, že lidi tady stojí za námi. Bylo to něco opravdu… Jak to říct? Prostě tohle zažijete jednou za život,” dodal Jalonen k emotivní chvilce.

Zdroj: MS v hokeji, hokej.cz

Reklama

Hokej

Alois Hadamczik: Hráči, kteří míří do KHL, jsou pouze blázni, jedinou motivací jsou peníze

Prezident českého hokejového svazu Alois Hadamczik se tvrdě opřel do českých hokejistů, kteří podepsali v ruské KHL. Nikdo z hráčů, kteří budou hrát v ruské Kontinentální hokejové lize nemyslel na nic jiného, než jsou peníze. Nevidí jiný důvod, proč by do Ruska jinak chodili.

Publikováno

dne

Prezident českého hokejového svazu Alois Hadamczik se tvrdě opřel do českých hokejistů, kteří podepsali v ruské KHL. Nikdo z hráčů, kteří budou hrát v ruské Kontinentální hokejové lize nemyslel na nic jiného, než jsou peníze. Nevidí jiný důvod, proč by do Ruska jinak chodili.

Proč někteří čeští hokejisté šli do KHL? Jde o blázny, nic jiného si Hadamczik nemyslí. Kdybyste se těchto hráčů zeptali, proč odešli, tak by se neřešilo nic jiného než peníze. Alois Hadamczik si silně stojí za tímto svým přesvědčením.

„Nemá cenu, abych jim volal, abych se ptal, proč se tak rozhodli? Protože je tam jediný důvod, a tím jsou peníze, jinak by tam nemohli jít,“ říká Alois Hadamczik pro Sport.cz. „Ti, co podepisují nové smlouvy, jsou pro mě trošku blázni. Prostě bych tam nešel.“

Podle prezidenta svazu nemá cenu, aby se novináři těmito hráči zaobírali. Kromě peněz nic nevidí. Neuvědomují si, co všechno Rusko během poslední doby napáchalo, čímž odkazuje na ruskou agresi na Ukrajině.

Koncem srpna přišla zpráva ze svazu, že čeští hokejisté, kteří působí v KHL, nedostanou žádnou pozvánku na reprezentační sraz. Sám Alois Hadamczik nechce Kari Jalonenovi, trenérovi české reprezentace, do výběru mluvit. Přesto by si přál, aby se nad těmito hráči ani neuvažovalo.

Současný trenér českého hokejového svazu dříve působil i jako reprezentační trenér. Českou reprezentaci vedl od roku 2005 do roku 2008 a poté od roku 2010 do roku 2014. Náš výběr dovedl jednou ke stříbrné medaili a dvakrát k bronzové.

Nařízení by se mělo týkat pouze hráčů, kteří v KHL podepsali až poté, co začala ruská agrese. Takže Michala Jordána a Libora Šuláka se podle všeho nařízení netýká, i když mohli přestoupit jinam. Naopak po zahájení války do KHL přišel Rudolf Červený a z NHL Dmitrij Jaškin, který v Petrohradu dokonce dostal roli kapitána.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Jaromír Jágr naznačil a připustil možný konec kariéry! K čemu všemu se legendární 68 přiznala?

V rozhovoru pro deník Sport Jaromír Jágr naznačil možný konec kariéry. Na led se údajně vůbec nechystá. Údajně mu chybí čas, chuť, i jakákoli motivace. Starosti má s organizací a vedením klubu a především s z rekonstrukcí zimního stadionu.

Publikováno

dne

V rozhovoru pro deník Sport Jaromír Jágr naznačil možný konec kariéry. Na led se údajně vůbec nechystá. Údajně mu chybí čas, chuť, i jakákoli motivace. Starosti má s organizací a vedením klubu a především s z rekonstrukcí zimního stadionu.

Jágrovo Kladno začalo sezónu poměrně slušně. Minimálně ve srovnání s předchozími ročníky. Z úvodním pěti kol Kladno nevyšlo ani jednou na prázdno a vždy bralo minimálně bod. Všechno to byla velmi vyrovnaná utkání, včetně první prohry s Třincem 1:2.

Poslední zápas z nedělního kola byl však první jednoznačný. Rytíři nestačili na živějšího a bruslivějšího soupeře na ledě Mladé Boleslavi. Výsledkem byl nezdar 0:4. Právě po prohraném duelu ve ŠKO-ENERGO Aréně Jágr poskytl rozhovor deníku Sport.

Nejprve došlo k hodnocení právě skončeného utkání: „Dostali jsme tu lekci, Boleslav byla o hodně lepší, nedala nám absolutně šanci. Domácí byli prvním týmem, který nás od začátku zápasu přehrál. Z mého pohledu proti nám hrál nejlepší tým, proti kterému jsme zatím nastoupili.“ zaznělo.

Následovalo srovnání hráčů, platů a rozpočtu Kladna a Mladé Boleslavi. Podle redaktora deníku Sport jsou na tom kluby podobně. Majitel Rytířů si to však nemyslí: „My rozhodně půlmilionové hráče nemáme. Jejich rozpočet se nedá s naším srovnávat, my za sebou nemáme Škodovku.“

Pak přišla série klíčových otázek. Na led se příliš nehrnete. Jak dlouho vydržíte pouze na střídačce? Neblíží se Váš návrat na led? Nechybí Vám hraní?

JJ reagoval pro mnohé překvapivě: „Abych byl upřímný, ani nemám chuť se vracet. Kdyby se konal Winter Classic, který jsem slíbil, asi bych se musel přinutit jít hrát. Popravdě, nemám motivaci, nemám chuť. Hokej mám rád, ale je to dřina. Na zimáku strávím mnohem víc času než dřív především kvůli organizačním věcem. Před sezonou jsme byli trochu ve stresu, museli jsme řešit spoustu záležitostí, abychom vůbec zvládli první zápas.„, řekla legenda z Kladna.

Na otázku, zda je možné, že už hrát vůbec nebude, odpověděl Jágr takto: „Je to možný. Jak říkám, uvidím, jak to dopadne s Winter Classic. Třeba by mě to nakoplo, ale momentálně nemám ani chuť.“

Jágr je půl roku bez ostrého zápasu, nebo zápasového tempa. Cítí se více jako majitel klubu, než hráč. Sám sobě přiznává, že letos má Kladno kvalitní kádr a musel by si hodně odříkat a zapracovat na sobě, aby se objektivně vešel do sestavy. Loni si připadal, že musí klukům pomoci i na ledě, ale letos už je to jinak.

Před sezonou řešil spoustu věcí ohledně rekonstrukce zimního stadionu a vzhledem k jeho funkcím a postavení v klubu tráví na „zimáku“ více času, než kdy dřív. Jestli ještě uvidíme v Kladenském dresu na ledě v zápasu legendární číslo 68, je otázka.

Sám Jágr zmínil, že aktuálně k návratu na led nemá důvod, motivaci, čas, ani chuť. Zřejmě jediná událost, která by to přiměla zvážit comeback by byl velký zápas pod otevřeným nebem.

Nezbývá než čekat, jak se vše vyvine. Kladnu se zatím v rámci možností daří. Přejme tak hodně štěstí nejen klubu, ale také jeho majiteli, ať už bude budoucnost vypadat jakkoli.

Zdroj: Hokej.cz, deník Sport

Pokračovat ve čtení

Hokej

Predators hrají v Bernu. Josi jezdí tramvají, kouč Nashvillu se těší na specifickou atmosféru

Velkolepý start NHL v Praze se blíží. Týmy Nashvillu Predators a San Jose Sharks už dorazili do Evropy, nejdřív je však čekají přípravné duely s elitními evropskými kluby. Predátoři se už chystají na večerní bitvu na ledě švýcarského Bernu.

Publikováno

dne

Velkolepý start NHL v Praze se blíží. Týmy Nashvillu Predators a San Jose Sharks už dorazily do Evropy, nejdřív je však čekají přípravné duely s elitními evropskými kluby. Predátoři se už chystají na večerní bitvu na ledě švýcarského Bernu. Podle slov kouče Johna Hynese se už hráči z country města na tuhle exhibici těší.

Velmi speciální chvíle to je pro kapitána Nashvillu Romana Josiho, jenž právě z Bernu pochází. Po příletu do svého rodného města okamžitě rozdával úsměvy na všechny strany. Dokonce se rozhodl využít městské hromadné dopravy, neboť jak říká, takhle ve švýcarském Bernu cestují všichni.

Je to jednoduché. Tady ve Švýcarsku všichni cestují městem tramvají nebo autobusem,” reaguje Josi se svým typickým úsměvem pro tennessean.com. Nikdy se nechová jako hvězda, už vůbec ne tam, odkud pochází. Mnohými je zde považován po Rogeru Federererovi za největší sportovní postavu v zemi.

Místní prostředí zná skutečně velmi dobře, neboť kdysi bydlel jen pět minut od místní hokejové arény, kde pro NHL vyrostl. Na trénink jezdíval na kole. On je prakticky zcela zásadní důvod, proč Predators zamířili před zápasy v Praze právě do Bernu. Zájem o tuhle hokejovou superstar je tady enormní.

Celý předsezónní proces se měl konat už před dvěma lety, ale do všeho hodil vidle koronavirus: „Když se tato příležitost znovu naskytla, rychle jsme řekli ano! Přivést ho zpátky sem zní jako perfektní způsob, jak začít sezónu,” nechal se slyšet generální manažer David Poile.

Hodně pro mě znamená, že si vybrali právě Bern. Bude to pro mě vrchol kariéry, když se sem vrátím a budu hrát. Příležitost hrát NHL zápas doma, se naskytne jednou za život,” rozplýval se obránce Nashvillu.

HYNES SE TĚŠÍ NA ATMOSFÉRU

Místní publikum je známé především na evropské poměry vysokou návštěvou a bouřlivou atmosférou. I to je jedna z věcí, na co se Predátoři těší: „Atmosféra je tu opravdu zvláštní. Je to jiné než to, co vidíme v Severní Americe. Bude to skvělý zážitek,” těší se hlavní kouč Nashvillu John Hynes.

Ačkoliv se jedná o exhibiční utkání, žádnou jednoduchou práci sedmačtyřicetiletý trenér nečeká: „Bude to extrémně soutěživý zápas a aréna bude mít energii. Soupeř bude silný a bude nás chtít porazit,” uvědomuje si.

Zároveň se pro Nashville jedná o poslední přípravný duel před začátkem ostré sezony. Do Evropy sebou vzali Predátoři širší soupisku se sedmadvaceti hráči. Po návratu za moře se smrskne kádr Nashvillu na číslo 23.

Zdroj: Nashville Predators, tennessean.com

Pokračovat ve čtení

Oblíbené