Spojte se s námi


Blog

LCS: Krize prozatím zažehnána. Liga začne 14. června

Během rána našeho času bylo oznámeno, že obě strany Riot Games a LCSPA dospěly ke kompromisu a obnově ligy LCS.

Publikováno

dne

Během rána našeho času bylo oznámeno, že obě strany Riot Games a LCSPA dospěly ke kompromisu a obnově ligy LCS.

Poslední týdny se vehementně na americké scéně řešila budoucnost americké ligy LCS a přidružených subjektů. Po stávce, kdy majorita hráčů se rozhodla na protest odejít z ligy, se nyní zdá, že liga nakonec začne.

Obě strany konfliktu oznámily návrat americké LCS na 14. června a to na svých twitterových účtech. Hráčská asociace LCSPA zároveň vydala vyjádření, kde shrnuje dosavadní postup během vyjednávání s Riotem a LCS.

Co se asociaci podařilo dosud vyjednat? Lepší zdravotní péče pro zahraniční hráče, lepší přehlednost a tréninkové plány mezi NACL a LCS nebo jednodušší komunikaci mezi jednotlivými týmy, asociací a LCS.

Fanoušci a experti obecně kvitují návrat ligy. Někteří však mají pocit, že asociace mohla vyjednat více. Obě strany však upozorňují na to, že některé body vyžadují více času a příprav k jednání. Prioritou je nyní návrat ligy a hráčů.

Vypadá to, že katastrofický scénář případného zrušení ligy do konce sezóny i neúčast amerických týmů na Worlds je pryč. Liga se také díky odkladu bude hrát tři dny v týdnu namísto dvou.

Zdroj: LCS, Dextero, LCSPA

Reklama

Blog

Slavia nasadila proti Karviné Choreoškolku. Někteří fanoušci její význam nepochopili.

Poslední ligový zápas Slavie před reprezentační pauzou se nesl ve znamení dětského kotle na Tribuně sever. V rámci projektu Choreoškolka si několik desítek dětí vyzkoušelo tvorbu chorea a dalších věcí, které posléze prezentovali během večerního zápasu. Vše ovšem nebylo tak zalité sluncem, jak to na první pohled vypadlo.

Publikováno

dne

Poslední ligový zápas Slavie před reprezentační pauzou se nesl ve znamení dětského kotle na Tribuně sever. V rámci projektu Choreoškolka si několik desítek dětí vyzkoušelo tvorbu chorea a dalších věcí, které posléze prezentovali během večerního zápasu. Vše ovšem nebylo tak zalité sluncem, jak to na první pohled vypadlo.

Už v poledne postávali rodiče s cca padesátkou dětí před vstupem na slávistický stadion, aby se zde zúčastnili nového projektu Choreoškolka. Na začátku se rozdělili do několika skupin. Někteří dostali na starost roznášení kartonů a jejich upevňování za sedačky. Jiní se rovnou pustili do malování samotného chorea. Posléze si pozice vyměnili a mohli si i ověřit, jak náročná je výroba samotných velkých kartonů.

Následoval trénink vybraného chorálu, tentokrát jednoho z nejnovějších Praha je nejhezčí město na světě. Do toho za nimi vzplálo i pyro a bylo už nyní jasné, že večer čeká Tribunu sever velice specifická atmosféra.

V sektoru 110 byl totiž vytvořen dětský kotel, v němž se hlavního fandění chopili junioři. Pozvedli i namalované choreo, později se megafonu chopil dětský speaker a nechyběl ani bubeník. Nakonec z toho byla i parádní spolupráce dětské a dospělé části Tribuny sever. Krása že? Na pozadí celého projektu jsou ovšem i nějaká ale.

To první je vlastně docela bezvýznamné. Spočívá v tom, že do dětského kotle se samozřejmě vetřeli i nějaké maminky. Bohužel zřejmě nevydrželi být pouze nedalekými pozorovateli a tím celý dojem trochu kazili.

Potom se ovšem vyskytl jeden trochu vážnější problém. Někteří z fanoušků zvyklých fandit ve slávistickém kotli se nesmířili se vznikem celého projektu. Na děti i pořadatele jsem tak zaslechl nejedno neslušné slovo a celkovou zlost vůči tomuto zajímavému programu. Opravdu je takový problém, že si kousek Tribuny sever pro sebe uzmuli děti? Bylo to zase něco jiného a atmosféra byla prostě fantastická. Bohužel, ne pro všechny.

Ze stejného zápasu musím zmínit ještě jeden problém. Přestože byla nedávno na slávistickém stadionu zřízena tzv. Air zóna a díky ní měl být výrazně zpřísněn zákaz kouření, na tribunách se tak očividně neděje. Zejména pak právě na Tribuně sever, dokonce v tomto případě hned vedle dětského kotle, se nacházel nejeden kuřák. Dým se ostatně valil z vícero míst, a tentokrát nebyl z pyra.

Navíc mě o to více překvapilo, že několik jmenovaných kuřáků stálo či sedělo přímo před ostrahou a nic jim nebylo řečeno. Dokonce okolo jednoho z nich prošel i Slávistický SLO aneb kontaktní osoba pro fanoušky, ale ani on se k tomu nevyjádřil. Dobře, ten si možná mohl cigarety nevšimnout (i když nevím nevím), ale ostraha ji musela zřetelně vidět.

Na co potom je vyhlášený přísný zákaz kouření? Chápu, že Tribuna sever je tak trochu jiný svět. Neplatí zde zasedací pořádek podle vstupenek, vlastně se po většinu zápasu ani nesedí. Ale kouření by si fanoušci přecijen mohli odpustit a jít si třeba o poločasu zakouřit do oné Air zóny. Tím spíše, když jsou v jejich bezprostřední blízkosti děti.  

Pokračovat ve čtení

Blog

10 nejdražších přestupů léta – 1.část

Publikováno

dne

V létě se událo opravdu mnoho zajímavých přestupů, které kluby nestály málo peněz. Na těch nejdražších 10 posil se postupně zaměříme v následujících dvou článcích, které jsme rozdělili do dvou částí.

Dominik Szoboszlai – 70 milionů eur

O 22letého maďarského záložníka se v létě ucházely ty největší kluby na světě. Szoboszlai si však vybral Liverpool s Jurgenem Kloppem. Klub z Anfieldu momentálně prochází takovou menší obměnou, takže tento typ záložníka se německému trenérovi náramně hodil. Liverpool byl však nucen zaplatit nemalou částku 70 milionů eur, která by se mohla později stát hráči osudnou u fanoušků.

Teprve před rokem Maďar přestupoval z rakouského RB Salzburg do německého Lipska. Už tehdy o něj stály přední evropské kluby, ale i před rokem si sám hráč nakonec vybral německý klub a nutno podotknout, že udělal dobře. Posbíral cenné zkušenosti, nastřílel 13 gólů a přidal 10 asistencí, při absenci Nkunkua patřil k hlavním hrozbám svého klubu.

Kai Havertz – 75 milionů eur

Německý ofenzivní univerzál odešel již podruhé za velké peníze. Tentokrát vystřídal modrou část Londýna za tu červenou. Chelsea na něm prodělala 5 milionů oproti ceně, za kterou ho kupovala z Leverkusenu. Rozdíl v cenách ale alespoň splatil při vítězných gólech ve finále Ligy mistrů a mistrovství světa klubů.

Krom zmíněných dvou gólů to ale nebylo úplně ono. Často se trápil v zakončení, ani nepřipravoval šance spoluhráčům. V posledním půl roce i na něj spadla deka, která trápila celý klub.

Němec nastupoval především na hrotu, kde mu to moc nevyhovovalo, raději by stál hlouběji v poli jako ve své poslední sezoně v Německu. Mikel Arteta doufá, že se mu podaří rozvinout Havertzův potenciál a bude trápit obrany v Premier League.

Rasmus Hojlund – 75 milionů eur

Dánský mladík přestoupil z Atalanty do Manchesteru United a hned se zranil. Do prvního duelu za Red Devils nastoupil až jako střídající hráč proti Arsenalu. Hýřil aktivitou a určitě byl pohybově lepší než Martial, po zákroku na něj mohla být odpískaná penalta, VAR ani rozhodčí však situaci nešli přezkoumávat.

Minulou sezonu začal ještě v Rakousku ve Sturm Grazu, za který nastoupil v předkolech Ligy mistrů a pár úvodních kolech rakouské ligy. Poté se stěhoval za 20 milionů eur do Atalanty, kde nastupoval spíše jako střídající hráč, i přesto vstřelil 10 gólů. Zaujal tak skauty United a klub za něj zaplatil obrovskou sumu, vzhledem k tomu, že toho moc mezi muži neodehrál, především fanoušci pak doufají, že našli svého nového útočníka číslo jedna.

Neymar – 90 milionů eur

Na sedmém místě žebříčku se umístil Brazilec Neymar. Muž, který je stále na špici nejdražších přestupů historie, jeho přestup z Barcelony do PSG za 222 milionů eur zatím nikdo nepřekonal.

Napsalo se o tom už dost. V PSG byl nechtěný, tak zvolil cestu Cristiana Ronalda a navyšuje si už tak vysoké bankovní konto v Saúdské Arábii, momentálně je tedy zranění, takže na svůj debut stále čeká. Až se uzdraví, zažije Saudi Pro League další fotbalovou vlnu nadšení. Když má Brazilec chuť a svůj den, nikdo ho nedokáže zastavit, škoda že už ho nebudeme vídat v Evropě.

Joško Gvardiol – 90 milionů eur

Je mu teprve 21 let, doma má medaili z mistrovství světa a poprvé v kariéře je nominován na Zlatý míč. Pep Guardiola se za něj nebál zaplatit obrovský balík. Hned do Evropského superpoháru Chorvat nastoupil v základní sestavě a dočkal se tak první trofeje.

V minulé sezoně nastupoval pravidelně za Lipsko, kde patřil k největším hvězdám a samozřejmě díky němu obrana fungovala. Podílel se tak na výhře v německém poháru, který Lipsko dokázalo vyhrát podruhé v řadě, ohromný počin vzhledem k tomu, jakou dominanci předvádí Bayern Mnichov. Premier League by pro něj měla být jako ušitá na míru.

Zdroj: Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Blog

10 nejdražších přestupů léta – 2.část

Publikováno

dne

V létě se událo opravdu mnoho zajímavých přestupů, které kluby nestály málo peněz. Na těch nejdražších 10 posil se postupně zaměříme v následujících dvou článcích, které jsme rozdělili do dvou částí.

Randal Kolo-Muani – 95 milionů eur

Francouz se ve Frankfurtu ještě nestihl ani rozkoukat a už si zase balí kufry. Za neuvěřitelný balík peněz ho koupilo francouzské PSG, které se letos muselo zaměřit na náhrady za Neymara a Messiho. Jestli bude Kolo-Muani ideálním řešením ukáže až čas.

Eintracht útočníka minulý rok získal jako volného hráče po konci smlouvy v Nantes. Tento podpis se klubu náramně vyplatil. Byl postrachem Bundesligy, ani v Lize mistrů a na mistrovství světa nezahálel. Nakonec v Německu nastřílel 23 gólů a začal kolem něj sondovat Bayern Mnichov, kterému se však už od začátku jednání nezdála vysoká požadovaná suma, a tak mohlo přijít PSG.

Harry Kane – 100 milionů eur

Dlouho to vypadalo, že Bayern začne sezonu bez útočníka, ale nakonec se s Lewym domluvil, a tak je Harry Kane prvním stomilionovým hráčem v žebříčku. Suma se samozřejmě se vším všudy vyplatí, jelikož Angličan ukazoval svou extratřídu v zakončení rok, co rok v Premier League.

V minulé sezoně stihl za Tottenham vstřelit 32 gólů ve všech soutěžích. Konkurenta mu dělal Erling Haaland, na kterého není divu, nestačil. Možná i norský kanonýr je důvodem odchodu Harryho z Anglie. Působení v Bayernu nezačalo slavně, přišla prohra v Superpoháru s Lipskem, show začala až v zápasech Bundesligy. První tři zápasy a hned tři góly pro Kanea.

Jude Bellingham – 103 milionů eur

Anglický klenot opustil německý Dortmund po třech sezonách. Zahrál si s Erlingem Haalandem i Jadonem Sanchem. V poslední sezoně byl největším esem Borussie. Na mistrovství světa v Kataru patřil k nejlepším hráčům celé Anglie, nejspíš i celého šampionátu, velký přestup musel přijít. Boj o středopolaře vyhrál Real Madrid.

Když v Madridu viděli statistiku gólů Bellinghama z minulé sezony, která se zastavila na čísle 14, ani ve snu by je nenapadlo, že třetinu tohoto čísla bude mít Angličan za sebou po úvodních čtyřech kolech. Ancelotti pro něj našel pozici pod útočníky a náramně mu sedla. Kdo má víc gólů v LaLize než on? Lewandowski? Ne. Vinícius? Ne. Angličan s pěti góly vládne tabulce střelců a fanoušci Realu jsou zvědaví co jim ještě předvede.

Moisés Caicedo – 116 milionů eur

Ekvádorský defenzivní záložník se stejně jako jeho bývalý spoluhráči z Brightonu dočkal velkého přestupu. Do Anglie přišel v zimě 2021, už tehdy stál 28 milionů eur. Bylo mu 19 let, anglický klub Ekvádorce pečlivě skautoval, což se mu vyplatilo.

Minulá sezona byla ta průlomová, hráč patřil k nejlepším na svém postu v celé lize. I díky němu Brighton hrál tak vysoko v tabulce a byl nepříjemným soupeřem pro velké týmy. Caicedo se v Chelsea ještě rozkoukává, ale až si zvykne na nové spoluhráče, bude opět zářit.

Declan Rice – 116,60 milionů eur

Angličan se stal nejdražším přestupem léta 2023. K velkému přestupu se schylovalo už nějaký ten pátek, minulý rok byl přestup na spadnutí, Rice se rozhodl zůstat a udělal dobře. Během dalšího roku dozrál, dokázal s West Hamem vyhrát Konferenční ligu, první evropskou trofej v historii klubu.

West Hamu se tak vyplatil, Arsenal za něj musel dát rekordní částku, a tento přestup ukazuje, že defenzivní záložníci se stávají žhavým zbožím a na trhu jich zase tolik není.

Zdroj: Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené