Lautaro Martínez katem AC Milán. Derby della Madonnina ovládl Inter

Lautaro Martínez spolu s Romelem Lukakuem se zasloužili o vítězství svého celku proti AC Milán. Velmi sledované Derby della Madonnina, na které bývá na San Siru tradičně vyprodáno, však dnes sledovali pouze hráči z lavičky a funkcionáři.

Zdroj: Agencia de Noticias ANDES, CC BY-SA 2.0

Kvůli současné pandemii se na stadiony ani v Itálii zatím fanoušci dostat nemohou. Proto se zápas AC Milán s Interem odehrálo, jak už je během posledních měsíců tradiční, bez diváků.

Celý zápas na balonu více dominovalo AC, dokonce vyprodukovalo i více střel na branku. To, co ale nakonec rozhodlo, bylo proměňování šancí.

Na hrotu útoku AC nastoupil švédský útočník Zlatan Ibrahimovič, v útoku Interu se zase ukázala již tradiční dvojice Lukaku – Martínez, která byla nakonec i úspěšnější.

První branka padla již v 5. minutě, kdy po přihrávce Lukakua úspěšně prostřelil brankáře Gianluigiho Donnarummu argentinský střelec, který pak navýšil skóre v 57. minutě po pasu od Perišiče.

Chorvatský křídelník poté přichystal branku také Lukakuovi, který zvýšil na 3:0 v 66. minutě.

S veškerou snahou a početnými střídáními trenérem Stefanem Piolim se ale domácímu celku se zápasem nic udělat nepovedlo.

Až v 90. minutě měl velkou příležitost upravit skóre na 1:3 Franck Kessié, gólman Samir Handanovič ale jeho pokus vynikajícím zákrokem vystihl.

AC se v příštím kole Serie A utká s AS Římem, Inter zase s Janovem. Ibrahimovič a spol. ale ještě ve čtvrtek čeká odveta Evropské ligy s týmem CZ Bělehrad, s nímž tento čtvrtek remizovali na jejím hřišti 2:2.

Zdroj: Livesport