Reklama

Laporta: Nechci dávat falešné naděje, vyjednávání s Messim skončila. Éra “po Messim” začne o dva roky dříve, než jsme chtěli

Je konec. Joan Laporta na tiskové konferenci potvrdil odchod Messiho a vyvrátil i možnost, že se situace otočí a Messi se do klubu vrátí. Problém s platy setrvává, ale podle jeho slov by mělo být možné zaregistrovat nové posily.

Prezident Barcelony Joan Laporta v úvodní řeči potvrdil, že Messi měl zájem na prodloužení kontraktu a snížil své požadavky, nakonec ale nemohl být registrován, kvůli pravidlům La Ligy.

“Finanční čísla a ztráty jsou horší, než se očekávalo. Platy nezanechávají žádné rezervy. Blokuje nás také finanční Fair Play. Nemohu učinit rozhodnutí, které by mohlo zničit klub, Barcelona je nejdůležitější,” komentoval Laporta finanční překážky, které stály v cestě k obnovení kontraktu.

“Jsem smutný, ale udělali jsme vše pro to, aby Leo zůstal a byl připraven zůstat v Barceloně, bylo to dohodnuté. Nyní začíná nová éra bez Lionela Messiho, budeme Leovi vděční.”

Laporta dále uvedl, že s Messim měl dohodu o podpisu pětileté smlouvy, přičemž by Argentinec pobíral plat jen v prvních dvou letech. Barcelona věřila, že tato dohoda projde finančním Fair Play, La Liga ji však neschválila.

“Chtěli jsme, aby éra “po Messim” začala za dva roky, ale s přihlédnutím k okolnostem jsme byli donucení to přiblížit. Nechci dávat falešné naděje. Měli jsme termín, protože La Liga brzy začíná. Nyní se Messi může dívat po dalších možnostech,” odpověděl Laporta na otázku, zda se situace ještě může otočit a Messi zůstat v Barceloně.

59letý prezident nadále uvedl, že Messiho nemůže zaregistrovat kvůli pravidlům La Ligy, které nejsou dostatečně flexibilní.

Podle Laporty chtěl Messi zůstat v Barceloně, to se mu však nepoštěstí. Popřál tak Argentincovi to nejlepší do další kariéry.

V další otázce se naráželo i na platové potíže s přicházejícími hráči. Laporta uvedl, že dle výpočtů klubu může Barcelona zaregistrovat Memhpise Depaye, Erica Garciu a Kuna Agüera.

Prezident katalánského celku ale zároveň potvrdil, že i bez Messiho smlouvy klub přesahuje platový strop.

A jak poděkovat Messimu za všechno, co pro klub udělal? Podle Joana Laporty bude pocta jakákoliv, jakou si bude drobný Argentince přát. Dle vlastních slov by mu vzdával hold klidně každý den.

Zdroj: FC Barcelona

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené