Ladislav Krejčí: Nakonec jsem vůbec nic neměl. Jak je možný falešně pozitivní test?

Minulý týden Sparta na svých sociálních sítích informovala, že má v týmu dva nakažené hráče koronavirem. Jako první fotbalový klub v Česku také uvedla jména nakažených. Ladislav Krejčí mladší a Libor Kozák tak byli vyřazeni z víkendového utkání proti Zlínu a byli uvaleni do karantény.

Zdroj: sparta.cz

Hned ve středu odpoledne se ale oba vrátili do tréninku s A-týmem. A Ladislav Krejčí si na svém Instagramu neodpustil jízlivou poznámku směrem k pochybnosti testování.

Jedenadvacetiletý vacetiletý hráč sdílel oficiální vyjádření klubu o tom, že oba nakažení hráči absolvovali negativní testy a vrací se tak do tréninku s A-týmem.

K tomu přidal vlastní komentář: “Když se dozvíš, že si nakonec nic neměl,” uvedl záložník a potvrdil tak, že se jednalo o falešný poplach. Oba hráči tak zbytečně zmeškali víkendové utkání se Zlínem.

“Já jen doufám, že to byla náhoda a není to tak u většiny testovaných” dodal brněnský odchovanec. A k tomu přidal hasthag #2dny “pozitivní”. Upozornil tím tak na skutečnost, že sobotní test vyšel pozitivně, ale ten pondělní již nikoli.

Zdroj: Instagram | Ladislav Krejčí

Chybovost testů je velkým problémem. Falešně pozitivní test může nadělat velkou paseku, normální člověk může třeba zbytečně přijít o několik dní v práci a tím i část výplaty.

Profesionální sportovec může zase kvůli špatně vyhodnocenému testu vypadnout ze sestavy a třeba se do ní nějakou dobu nemusí vrátit.

Na místo Ladislava Krejčího zaskočil Filip Souček, který odehrál kvalitní zápas. Václav Kotal tak bude muset o víkendu posadit buď Součka po dobrém výkonu nebo Krejčího, který absentoval nedobrovolně a téměř zbytečně.

Zdroj: Instagram | Ladislav Krejčí

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.