Laboratoř si za správností testů Slavie stojí. Kde je tedy chyba?

Minulý týden bylo Slavii při pondělním testování bylo odhaleno 9 pozitivních členů týmu, úterní přetestování odhalilo 8 pozitivních testů. Středeční zápas proti Zlínu tak musel být zrušen. Sešívaným ale přišlo rozšíření nákazy divné, jelikož v pátek před utkáním s Libercem byl celý tým kompletně negativní.

Zdroj: slavia.cz

Původní pozitivitu potvrzenou laboratořemi EUC vyvrátil ve čtvrtek Státní zdravotní ústav a zrušil tak červenobílým karanténu. I sobotní testy před zápasem s Bohemians vyšly všem členům Slavie negativně.

“Za výsledky a bezchybným provedením analýz si ale stojíme,” uvádí Jana Thomas Cílková, ředitelka EUC laboratoří.

EUC laboratoř, které byla udělena oficiální akreditace v červnu, vyhodnotí denně přes 400-800 vzorků. Minulé pondělí testovala laboratoř 627 vzorků, z toho vzešlo 56 pozitivních. V úterý to bylo celkem 791 vzorků, pozitivních bylo 101.

“Analýzy předmětných vzorků odebraných a testovaných ve dnech 11., 14., 15. a 17. prosince 2020 byly ve všech případech provedeny standardní certifikovanou metodou,” tvrdí ředitelka Cílková.

Ve středu si dva z původně nakažených měli udělat test i se svými rodinami v jiné laboratoři. S negativním výsledkem. Ve čtvrtek EUC laboratoř znovu testovala pozitivně nakažené hráče a najednou s negativním výsledkem.

Cílková tvrdí, že testy z minulého úterý ukazovaly ustupující tendenci viru v těle infikovaných osob. EUC laboratoř převzala opět testování po opravě od Národní referenční laboratoře a potvrdila negativní výsledky.

“RT-qPCR metoda (metoda testování citlivější než klasická PCR) je velmi citlivá a odhalí i nepatrné množství RNA viru ve vzorku, nicméně její výsledek nic neříká o klinickém stavu, či infekčnosti testovaného subjektu,” dodává Cílková.

Zdroj: Deník sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vážné obvinění v UFC! Dana White spí se svými zápasnicemi, říká veterán organizace

Veterán UFC Diego Sanchez pořádně rozvířil vody organizace UFC. Dle něj má šéf Dana White či víceprezident Shean Shelby spát se svými zápasnicemi. Jeho trenér následně dodal, že se v UFC dějí věci, které nemůže zveřejnit.

Komu musí fandit Slavia, aby měla volnější cestu do Ligy mistrů?

Slavia byla loni kousek od postupu do Ligy mistrů. Po opakované penaltě v Midtjyllandu se ale sesypala a musela vzít zavděk Evropskou ligu.

Schick měl volat Spartě, ať Plavšičovi nevěří. Jak celá tato šaráda skončí?

Na startu tohoto týdne začala hýbat českým fotbalem zpráva, že Srdjan Plavšič po sezóně opustí Spartu a zadarmo přejde do Slavie. Sám hráč i tiskový mluvčí klubu to nejprve dementovali, novináři přinášející tyto informace si ale stojí za svým.