Laboratoř si za správností testů Slavie stojí. Kde je tedy chyba?

Minulý týden bylo Slavii při pondělním testování bylo odhaleno 9 pozitivních členů týmu, úterní přetestování odhalilo 8 pozitivních testů. Středeční zápas proti Zlínu tak musel být zrušen. Sešívaným ale přišlo rozšíření nákazy divné, jelikož v pátek před utkáním s Libercem byl celý tým kompletně negativní.

Zdroj: slavia.cz

Původní pozitivitu potvrzenou laboratořemi EUC vyvrátil ve čtvrtek Státní zdravotní ústav a zrušil tak červenobílým karanténu. I sobotní testy před zápasem s Bohemians vyšly všem členům Slavie negativně.

“Za výsledky a bezchybným provedením analýz si ale stojíme,” uvádí Jana Thomas Cílková, ředitelka EUC laboratoří.

EUC laboratoř, které byla udělena oficiální akreditace v červnu, vyhodnotí denně přes 400-800 vzorků. Minulé pondělí testovala laboratoř 627 vzorků, z toho vzešlo 56 pozitivních. V úterý to bylo celkem 791 vzorků, pozitivních bylo 101.

“Analýzy předmětných vzorků odebraných a testovaných ve dnech 11., 14., 15. a 17. prosince 2020 byly ve všech případech provedeny standardní certifikovanou metodou,” tvrdí ředitelka Cílková.

Ve středu si dva z původně nakažených měli udělat test i se svými rodinami v jiné laboratoři. S negativním výsledkem. Ve čtvrtek EUC laboratoř znovu testovala pozitivně nakažené hráče a najednou s negativním výsledkem.

Cílková tvrdí, že testy z minulého úterý ukazovaly ustupující tendenci viru v těle infikovaných osob. EUC laboratoř převzala opět testování po opravě od Národní referenční laboratoře a potvrdila negativní výsledky.

“RT-qPCR metoda (metoda testování citlivější než klasická PCR) je velmi citlivá a odhalí i nepatrné množství RNA viru ve vzorku, nicméně její výsledek nic neříká o klinickém stavu, či infekčnosti testovaného subjektu,” dodává Cílková.

Zdroj: Deník sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.

Wayne Rooney oficiálně ukončil hráčskou kariéru a začíná jeho nová životní éra

Bývalý útočník Manchesteru United a anglické fotbalové reprezentace oficiálně ukončil svojí bohatou hráčskou kariéru. Nyní už se bude věnovat naplno koučování v Derby County.