Reklama

Kúdela bojuje o šanci jet na EURO. Už dostal vysvětlení ke svému odvolání, čeká ho další slyšení

Nekonečný příběh. Tak by se dal shrnout incident Ondřeje Kúdely s Glenem Kamarou. Stoper Slavie se odvolal proti desetizápasové stopce za rasismus a v pondělí dostal vysvětlení od inspektora UEFA. Stále tak žije šance, že se na EURO podívá.

Zdroj: SK Slavia Praha

18. března, dost možná osudový a nejčernější den v kariéře Ondřeje Kúdely. Na konci duelu proti Rangers se přiblížil ke Glenu Kamarovi a cosi mu zašeptal do ucha. Finský záložník začal tvrdit, že byl rasisticky uražen a podal na Kúdelu trestní oznámení a celou věc dal k prošetření UEFA.

Stoper Slavie po několika týdnech dostal desetizápasový trest pro zápasy pořádané UEFA, dvě utkání už si odseděl ve čtvrtfinále Evropské ligy s Arsenalem. Ještě mu ale zbývá 8 zápasů, což by znamenalo, že by přišel o EURO. Ve 34 letech zřejmě poslední možnost, jak se na vrcholový šampionát podívat.

Proto se svými právníky bojuje o šanci se na turnaj dostat. Ke svému odvolání už dostal vyjádření od inspektora UEFA a odvolací komise UEFA předvolala Kúdelu k ústnímu jednání. To proběhne online formou příští středu.

“Pro ústní jednání jsme navrhli vyslechnutí několika svědků a expertů. Vítáme, že budeme mít prostor projednat věc v širším kontextu, než poskytují písemná vyjádření,” řekl deníku Sport hráčův právní zástupce René Ciencala.

“Věříme, že se našimi argumenty a důkazy bude konečně někdo aspoň zabývat,” doufá Ondřej Kúdela.

UEFA zatím stále nepředložila žádné důkazy a rozhodla tak na základě svědectví Bonganiho Zunga. Kúdela však spoléhá, že UEFA vyslechne i svědectví Abdallaha Simy, Simona Deliho a maséra Jana Černého, kteří stáli ve stejné vzdálenosti jako Zungu a rasismus popírají.

Dále také se svými právníky upozorňuje na fakt, že Kamara několikrát změnil svojí výpověď, která se navíc neshoduje s výpovědí spoluhráče Zunga.

Kamara si navíc moc nepřilepšil o uplynulém víkendu, když v kabině při oslavách titulu se spoluhráči při písničce Sweet Caroline uráželi papeže. Do refrénu si přidali “Fu*k the Pope,” tedy v překladu “je*at papeže.” Ve Skotsku je urážka papeže velmi závažným činem, případ už tak řeší skotská policie.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Je to prosté – britský trh je pro UEFA mnohem zajímavější než ten český. Pochybuji o tom, že by při stejném incidentu vyfasoval Kúdela podobný trest – pokud by kopal za italský nebo německý klub. Rozhodnout to prachy a za mě bude obrovské překvapení pokud rozhodnou v Kúdelův prospěch.

  2. Já se arnýmu vůbec nedívím,že tak soptí na Slávistického Kúdelu,hrát v naší lize pořád druhé housle a schytávat věčně debakly od sešívaných by mě jako spartana taky nebavilo..))

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Udivoval mezi německou mládeží, přechod mezi dospělé nezvládl. Kušej dostal v Drážďanech padáka

Vasil Kušej býval ještě donedávna vnímán jako velký talent. V mládežnických týmech Dynama Drážďany totiž zářil. Nyní ale dostal padáka.

Řím opět probudil mou vášeň, čeká mě Mission: Impossible, říká Mourinho

José Mourinho po konci v Tottenhamu bez angažmá dlouho nezůstal. Překvapivě se upsal italskému AS Řím, kde jej dle jeho vlastních slov čeká "Mission: Impossible". V rozhovoru pro GQ Portugal se rozpovídal i o předcházejících angažmá.

Není Skotsko, není párty! Skotští fandové proměnili Londýn ve smetiště, ještě před zápasem jej ale uklidili

Poprvé od Eura 96 se v pátek večer utkaly výběry Anglie a Skotska na velkém turnaji a byla to pikantní událost. Do Londýna dorazily tisíce Skotů, kteří jej proměnili ve smetiště. Ještě než zalezli do hospod, aby sledovali zápas, však odpadky uklidili.
Reklama