Hokej

Kuby dooby Doo! Kubalík se parádně trefil a přidal dvě asistence, blýskl se i Nečas

NHL nabídla další porci zápasů, v nichž nechyběli legionáři z České republiky. Nejvíce zazářil Dominik Kubalík, blýskl se i Martin Nečas. Jak si vedli naši krajané?

Zdroj: nhl.com/wild

Noční program zahájil souboj Columbusu s Dallasem, přičemž v dresu Stars opět nechyběl Radek Faksa. Připsal si však jeden záporný bod a prohře 4:3 zabránit nedokázal.

Pořádnou přestřelku užil Radko Gudas. Florida po prodloužení prohrála s Nashvillem 6:5. Řízný bek si však připsal dva kladné body, nasbíral 10 bodyčeků a zblokoval dvě střely soupeře.

V bráně Washingtonu se opět objevil Vítek Vaněček, v útoku pak nechyběl Jakub Vrána. Proti nim se postavil Libor Hájek, jenž hraje za New York Rangers. A právě Hájek mohl být po zápase spokojený. Rangers vyhráli 4:2. Vaněček měl 90% úspěšnost zákroků, Vrána si připsal tři záporné body.

Druhou hvězdou zápasu Chicaga s Carolinou se stal Dominik Kubalík. Gólem a dvěma asistencemi přispěl k divoké výhře Blackhawks 6:4. A že jeho trefa stála za to! Jeho spoluhráč Kampf si připsal kladný bod. Nečas pak získal i bod kanadský, asistoval na gól Niederreitera.

Za Calgary nastoupil Dominik Simon, výhře Winnipegu 4:1 ale nezabránil. Odehrál jen 10 minut.

V dalších zápasech Ottawa porazila Montreal 3:2, Toronto smetlo Vancouver 7:3 a St. Louis nestačilo na Arizonu, když prohrálo 4:3.

Zdroje: NHL

Hokej

Viděli jste už tuhle parádu? Travis Zegras z Anaheimu předvedl něco úžasného

Buffalo Sabres vyzvalo v noci z úterý na středu na svém ledě Anaheim Ducks. Svěřenci Dona Granata však Anaheimu podlehl. A právě hostům se podařilo vstřelit naprosto unikátní branku! Podívejte se na skvělý počin Travise Zegrase a Sonnyho Milana.

Utkání Buffala s Anaheimem se neslo ve velmi bojovném duchu a musíme poznamenat, že bylo skutečně hodně vyrovnané.

I statistiky, zejména co se týče počtu střel na bránu, byly velmi vyrovnané. Sabres v úvodní periodě zaznamenali sedm pokusů, hosté z Anaheimu šest. První branky jsme se tedy dočkali až v prostřední části zápasu. Nutno podotknout, stálo za to si na ní počkat.

Muž s číslem 46 na zádech takto fenomenálně naservíroval puk před branku spoluhráči Milanovi, který už se z bezprostřední blízkosti samozřejmě nemýlil.

Jestli si ještě vybavujete, podobný kousek kdysi předvedl slavný ruský technik Pavel Dacjuk. To ještě hájil barvy Detroitu Red Wings. Tehdy to však gólem neskončilo, kdežto útočníci Anaheimu tuto akci dovedli do zdárného konce.

Poslední branky zápasu jsme se dočkali až v čase 57:52, tedy téměř dvě minuty před koncem zápasu. Takto na konci utkání se střelou z modré čáry prosadil Sam Carrick a pečetil stav tohoto klání na konečných 2:0 z pohledu Ducks.

Svěřenci Dallase Eakinse se díky této výhře posunuli na třetí příčku Západní konference. Před nimi už je pouze Calgary a Minnesota se 35 a 37 body.

Hokejisté Buffala nicméně pokračují v absolutně děsivé sérii proher. V posledních deseti zápasech totiž urvali pouze tři body – 27. listopadu na domácím kluzišti porazili Montreal a den na to podlehli v prodloužení Detroitu. Odtud ten jeden bod.

Jenomže v ostatních osmi zápasech nejenže zaznamenali samé prohry, nýbrž svému soupeři častokrát podlehli rozdílem tří nebo čtyř branek! Například před zápasem s Ducks nestačili na Hurricanes (2:6), Floridu (4:7) a Seattle (4:7).

Rovněž stejným poměrem nezvládli domácí zápas s Columbusem, jenž se uskutečnil 23. listopadu. O dva dny později zklamali domácí fanoušky zase, tentokrát podlehli Bostonu Bruins 1:5.

22. listopadu těsně prohráli (4:5) v Madison Square Garden, jenž je domovem New Yorku Rangers, o tři dny dříve však na domácím ledě v zápase proti Calgary nevstřelili ani gól, přičemž inkasovali hned pětkrát.

Přerušit tuto černou sérii mohou 11. prosince, kdy se doma utkají s Rangers.

Zdroje: NHL, Twitter, Livesport

Hokej

Finové otevírají nejmodernější halu v Evropě! LED panely v mantinelech i kompletní infrastruktura

Už dávno neplatí, že nejmodernější hokejové multifunkční arény najdeme jen v NHL. Evropa se v posledních letech markantně posunula. I tady lze najít kolosy, nad kterými se tají dech. Jeden takový vyrostl ve Finsku. Dá se říct, že v mnoha ohledech převyšuje vše, co jsme doposud v Evropě postavili. Je jím Tampere Deck Arena, komerčně zvaná Nokia Arena.

Jedna věc tady přece jen není nej. Není největší. Kapacita na hokejové zápasy je nastavená na 13 455 diváků, v případě koncertů to může být až 15 tisíc. Jinak má ale tahle aréna nejen vše, co k hokeji potřebuje, ale ještě daleko víc. Aby taky ne, když vyšla na neuvěřitelných 124 milionů eur, což je v přepočtu přes tři miliardy korun.

Především splňuje nejmodernější měřítka moderní technologie. Nad ledem dominuje pod střechou nepřehlédnutelná mediální kostka gigantických rozměrů. S hmotností 13 tisíc kilogramů má velikost dvoupodlažního rodinného domu. Rozkládá se na ploše 196 metrů čtverečních.

V podobném duchu se v posledních letech stavějí i arény v NHL. Pokud jde o vizuální efekty, celá ledová plocha je ohraničená mantinely se zabudovanými LED panely. Něco podobného mohou hokejoví fanoušci spatřit v třinecké WERK Aréně.

Tam jsou mantinely s LED panely ale pouze na podlouhlých stranách hrací plochy. Díky tomu však mohou prezentovat více reklam, čímž zároveň mohou výrazně ušetřit od tohoto evropského nešvaru ledovou plochu. Stejně tak i v NOKIA Aréně se mohou mantinely během herních událostí stát interaktivním pohybovým prvkem.

KOMPLETNÍ INFRASTRUKTURA

Pryč jsou doby, kdy k hokejovým halám patřily jen bufety a rozsáhlé parkovací prostory. Moderní stánek v Tampere, kde se v roce 2022 bude konat světový hokejový šampionát, nabízí i další nové stavby v okolí, jako jsou například i komerční prostory, kasino a hotel.

K samotné hale bylo postaveno 1000 novych apartmánů. Celá výstavba probíhala od ledna 2018, nyní má za sebou už i první zápasy. Na začátku prosince si to v rámci finské SM Ligy rozdaly celky Tappara i Ilves, jež najdou v NOKIA Aréně svůj domov.

Zážitek v podobě nejmodernějšího hokejového kolosu v Evropě čeká i na české hokejisty. Právě ti odehrají v Tampere základní skupinu B v rámci MS 2022. Teď už zbývá jen doufat, aby koronavirové problémy neomezily přístup diváků na stadion.

Zdroj: liiga.fi

Extraliga

Extraliga viděla přímý souboj o třetí místo, utkání rozhodovaly až nájezdy

V předehrávce 31. kola zajížděla na led pardubického Dynama Plzeň. Utkání nabídlo pořádné drama až do posledních minut. Ještě v závěru základní hrací doby vedla Plzeň, ale Pardubice spasil v čase 59:17 Jakub Nakládal a poslal zápas do prodloužení. Nakonec rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí.

Pardubice nastupovaly do utkání s velmi dobrou formou. V předešlých čtyřech zápasech bodovaly a v posledních třech to bylo za tři body. Postupně si Pardubice poradily s Olomoucí, mistrovským Třincem i tápajícím Zlínem.

To stejné by se ale dalo říct i o Plzni. Plzeň brala z posledních třech zápasů plný bodový zisk. Stejně jako Pardubice porazila poslední Zlín, ale připsala si i skalp Kladna a Karlových Varů. Bylo tedy jasné, že budou Západočeši silným soupeřem, a to se potvrdilo.

Jak již bylo zmíněno, ještě v poslední minutě měla Plzeň navrch, ale po vyrovnávací brance Jakuba Nakládala, už se k výhře nedostala. V nájezdech rozhodl vítězným gólem Patrik Poulíček. Pardubice vyhrály 4:3 po nájezdech. O to víc ji může zápas mrzet, protože se jednalo o utkání o třetí místo tabulky, navíc Plzeň v první třetině vedla 2:0.

„Je škoda, že jsme vedení neudrželi. Hráli jsme hodně obětavě a kluci šli vítězství dneska naproti. V prodloužení jsme měli tři gólovky hned na začátku. Vzhledem k průběhu utkání asi zasloužená remíza a nájezdy bohužel nevyšly,“ posteskl si trenér Plzně Miloš Říha.

„Ve druhé a třetí třetině jsme měli šancí dost, bohužel jsme nebyli schopni dát gól, dali jsme i břevno a potom jsme hned dostali na 2:3, což s námi mělo zamávat, ale tým jel dál a musím klukům poděkovat, protože to, co předvedli a odvedli ve třetí třetině, jak dřeli, tak jsme si určitě minimálně bod zasloužili. V prodloužení měla Plzeň šance, my jsme myslím nastřelili břevno, takže to bylo asi vyrovnané a rozhodly penalty, ve kterých jsme byli o kousek lepší,“ komentoval utkání trenér Pardubic Richard Král.

Po tomto utkání se mohla Plzeň dostat na třetí místo tabulky, ale to se nepodařilo. Naopak Pardubice si upevnily toto postavení a odskočily Plzni na rozdíl třech bodů.

„Tabulka je vyrovnaná, bohužel se nám nepovedlo to, co jsme chtěli – udržet to vedení a odvézt si dnes tři body. Jsme zklamaní, ale na druhou stranu každý bod je dobrý. Mohly být alespoň dva, škoda nájezdů,“ ohlížel se za utkáním pro plzeňský klubový web Michal Bulíř.

Extraliga bude pokračovat ve středu 8. 12. 2021, kdy zajíždí Vítkovice na led Třince.

Zdroj: Hokej.cz, HC Dynamo Pardubice, HC Škoda Plzeň