Kubalík získal první tři body v sezoně! Jak si vedli další krajánci v NHL?

NHL za sebou má další hrací den a z hokejistů z České republiky nejvíce zazářil Dominik Kubalík, který získal hned tři kanadské body. Nebyl však jediným, kdo se zapsal do statistik. Jak si vedli ostatní?

Zdroj: nhl.com/wild

Dominik Kubalík poprvé v nové sezoně NHL zazářil, když si připsal hned tři kanadské body v zápase proti Floridě. Nejdříve se prosadil v přesilovce, když snížil na 2:1. Ve druhé třetině rovněž v přesilové hře snižoval na 3:2 a ve třetí třetině asistoval na gól, který znamenal vedení Chicaga 4:3.

Blackhawks však zápas do úspěšného konce nedotáhli. Prohráli totiž 5:4 v prodloužení. Ve čtvrté formaci nastoupil David Kampf, v dresu Floridy odehrál přes 15 minut Radek Gudas.

V utkání New Yorku Rangers s New Jersey Devils se představili Filip Chytil a Pavel Zacha, kteří nastoupili proti sobě. Individuálně si vedl lépe Chytil, který skóroval, nicméně Devils vyhráli 4:3.

Vydařený večer zažil Jakub Voráček. Jeho Philadelphia totiž vyhrála 3:0 nad Buffalem, Voráček pak sám vstřelil branku na 2:0 a připsal si dva kladné body do statistik +/-.

Za Washington nastoupilo duo Vrána a Vaněček. Nicméně ani oni nedokázali zabránit prohře 5:4 v prodloužení. Jakub Vrána si však připsal asistenci, Vaněček měl 83,33% úspěšnost zákroků.

Detroitu pak svými výkony pomohli k výhře 3:2 v prodloužení nad Columbusem Filipové Hronek a Zadina. Hronek si připsal jeden plusový bod, Zadina naopak jeden záporný.

Bez našich legionářů se odehrály zápasy Ottawa vs. Winnipeg, který skončil výhrou Jets 4:3 v prodloužení, a LA Kings vs. Colorado, v němž Avalanche vyhráli 3:2.

Zdroje: NHL, Livesport