Spojte se s námi

Hokej

Kubalík se stal nejlepším českým střelcem na jednom MS. Teď o tom ale nepřemýšlím, říká útočník

Dominik Kubalík prožívá osobně snové mistrovství. V šesti zápasech nastřílel 8 gólů a stal se tak nejlepším českým střelcem na jednom mistrovství světa. Po porážce však myšlenky na rekord neměl.

Publikováno

dne

Dominik Kubalík prožívá osobně snové mistrovství. V šesti zápasech nastřílel 8 gólů a stal se tak nejlepším českým střelcem na jednom mistrovství světa. Po porážce však myšlenky na rekord neměl.

Kdo by to byl čekal, že Kubalík bude na tomto MS trhat rekordy. Jasně, čekala se od něj pomoc, ale že bude až tak klíčovým hráčem pro český tým, v to asi nedoufal ani on sám.

Ale Kubalíkovi to s Červenou sedlo. Nejprve s nimi měl hrát Filip Chytil, to by mohla být ještě údernější formace, ten ale rychle odstoupil, stejně jako Lukáš Sedlák.

Na centra první formace byl tak nominován Vladimír Sobotka a zapadlo to do sebe velice slušně. Českému týmu jdou zejména přesilovky, ze kterých se Kubalík trefil už šestkrát.

Celkově nasbíral 8 gólů a k tomu 4 asistence. Celkově se tak podílel na 12 gólech z 21 branek, které Češi nastříleli.

A gólem do sítě Švýcarska překonal rekord. Je totiž jediným českým hráčem, který kdy na jednom MS nastřílel 8 gólů. Na sedmi brankách skončili minulý rok David Pastrňák, v roce 2019 Michael Frolík a v roce 1997 Vladimír Vůjtek a Martin Procházka.

Radost z rekordu mu však překazila prohra se Švýcarskem. „Momentálně vnímám prohru. Je to hezké, říkal jsem to už v předchozích dnech. Je to ale věc, která mi dojde až později, teď to není něco, o čem bych přemýšlel…,“ soukal ze sebe Kubalík.

Kubalík v létě před sezónou poprvé změnil v NHL působiště. Po třech letech v Chicagu, kde jeho produktivita postupně klesala (54 bodů, 38, 32) odešel do Detroitu.

Jeho pozice v Red Wings létala celou sezónu nahoru dolů, střídal první, druhou, třetí i čtvrtou formaci. Stihl však nasbírat 45 bodů za 20 gólů a 25 asistencí.

A na šampionátu v Rize dělá vše pro to, aby jeho pozice příští sezónu byla ještě pevnější. Ideálně, pokud si vystřílí nejlepšího střelce turnaje.

Zdroj: Hokej.cz

Reklama

Oblíbené