Reklama

Který sportovec vydělával nejvíce v době pandemie?

Kdepak manažeři nebo ropní magnáti, ale sportovci patří mezi nejbohatší lidi na světě. Důkazem je žebříček nejlépe placených sportovců, který sestavil prestižní magazín Forbes.

Zdroj: ACF Fiorentina

V minulém roce byla většina předních světových sportovců odsunuta na vedlejší kolej a vlivem pandemie docházelo ke snižování platů. Cílem bylo zmírnit dopad pandemie, která způsobila v profesionálním sportu velkou peněžní ztrátu.

Prestižní magazín Forbes se zaměřil na úspěšné sportovce a sestavil žebříček, kdo z nich si za minulý rok v době pandemie vydělal nejvíce peněz. Pokud byste tipovali, že všem vládne fotbalista Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi, jste na omylu!

1. CONOR MCGREGOR – 3,8 miliardy korun (MMA)

Nejlépe placeným sportovcem za poslední rok byl podle magazínu Forbes bojovník MMA Conor McGregor, jemuž do čela žebříčku výrazně pomohly zisky mimo svět sportu. Většina příjmů pochází z jeho nedávného prodeje většinového podílu ve značce whisky Proper No.

McGregor chce zjevně dát své peníze i do oblasti mimo alkohol. V nedávných tweetech se například zmínil o možnosti nákupu týmu Manchesteru United a Celticu.

„Určitě se zajímám o získání sportovního týmu a jednání jsou v určité fázi! Celtic i Manchester United jsou týmy, které se mi určitě líbí. Ale jsem otevřený. Cítím, že bych mohl pro kluby udělat velké věci,” napsal McGregor.

2. LIONEL MESSI – 2,7 miliardy korun (fotbal)

Argentinský útočník ve službách Barcelony ve sledovaném období podle Forbesu inkasoval 130 milionů dolarů. Hlavní příjmy získal Messi ze strany jeho sponzorů Adidas, Ginny Hilfiger a Tommy Hilfiger.

3. CRISTIANO RONALDO – 2,5 miliardy korun (fotbal)

Ronaldo má podepsanou velmi lukrativní smlouvu s Juventusem a také doživotní smlouvu se sponzorem Nike.

Portugalský útočník se musel sice spokojit s menší částkou než McGregor a Messi, ale podařilo se mu jako prvnímu člověku na světě dosáhnout 500 milionů sledujících na Facebooku, Instagramu a Twitteru.

Zdroj: Forbes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené