Spojte se s námi

Fortuna liga

Kritika na Koláře sílí. Měl by mít nadále plnou důvěru, nebo by měl dostat šanci i Mandous?

Ondřeje Koláře nezachytl začátek sezóny v úplně nejlepší formě. Zatímco na jaře předváděl opět svou nejlepší verzi, aktuálně neprožívá nejlepší období. Na lavičce přitom na šanci čeká Aleš Mandous.

Publikováno

dne

Ondřeje Koláře nezachytl začátek sezóny v úplně nejlepší formě. Zatímco na jaře předváděl opět svou nejlepší verzi, aktuálně neprožívá nejlepší období. Na lavičce přitom na šanci čeká Aleš Mandous.

Už během minulé sezóny si Ondřej Kolář vydobyl zpět pozici jedničky v brance. Zejména na jaře pak předváděl skvělé výkony a přesvědčil všechny, že se vrátil do staré formy před zraněním.

Logicky si tak udržel post jedničky i do nové sezóny, zvlášť, když prodloužil smlouvu na další čtyři roky.

Jenže začátek aktuálního ročníku jej nezachytil v ideální formě. Jednu velkou chybu udělal v duelu se Zlínem, kdy pouštěl centr za sebe a on skončil na břevně.

Poté občas trochu haprovala rozehrávka, ale ještě to nebylo nic, co by stálo Slavii body. To přišlo až v Jablonci.

Kolář totiž vyběhl proti Pleštilovi a ihned se navíc složil na zem, útočník Jablonce tak neměl problém jej přehodit. Kdyby však Kolář zůstal na čáře, musel by jej Pleštil prostřelit z úhlu, což by bylo o dost těžší.

A kritika na brankáře Slavie tak sílí. Situace už totiž není stejná jako před 3 lety, kdy Kolář musel chytat vše, protože náhrada zkrátka nebyla.

Slavia má teď na lavičce velice kvalitního Aleše Mandouse, který patří do širšího kádru reprezentace. A byla by škoda jej nechávat celou sezónu sedět.

Zároveň ale nemá smysl brankáře točit po jednom zápase jako na jaře 2022, kdy ani jeden nevěděl, kdo bude chytat další utkání a utrpěla sebedůvěra obou gólmanů.

Ovšem v některých zápasech by mohl dostat Mandous prostor, ne tak kvůli tomu, aby byl Kolář pod tlakem, ale aby si jednička Slavie mohla občas odpočinout a byla připravena na klíčové duely.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené