Reklama

Křetínského přeplacení hráči. Na jakou měsíční gáži si přijdou ti nejbohatší a co ve Spartě za takové peníze zatím předvedli?

Sparta Praha, parta bohatých, neboli milionových hráčů. Tak lze nazvat Křetínského přeplacené hráče. Kdo mezi ně patří a na kolik si tito dotyční jedinci měsíčně přijdou?

http://gty.im/689578

Semih Kaya (3 700 000 Kč měsíčně) – Nejbohatší muž kabiny. Turecký stoper si přijde na obrovský balík. Jeho měsíční plat je 142x větší, než je průměrná měsíční mzda v České republice. A jeho výkony při takové vysoké gáži? Od svého příchodu na Letnou v létě 2017 nastoupil ,,jen,, ke 21 zápasům, konkrétně k 1685 minutám. Branku nevstřelil a jenom 10 zápasů bylo vítězných. Uvidíme co ještě předvede, smlouvu má do června 2020.

Tal Ben Chaim (3 000 000 Kč měsíčně) – Přišel ve stejné době jako Kaya. Sparta od té doby odehrála kolem 60 soutěžních zápasů. Izraelský hráč nastoupil pouze ke 24 utkáním a celkově má na kontě 1368 minut na hřišti. Za tu dobu stihl vstřelit 3 góly. Od srpna patří mezi zraněné hráče a jeho rekonvalescence probíhá v Izraeli. Ukáže ještě ve Spartě svoje umění? Smlouvu má do června 2021, tak uvidíme.

Guélor Kanga (2 000 000 Kč měsíčně) – Gabonský středopolař přišel do Sparty v zimě roku 2018. Na rozdíl od dvou nejvíc vydělávajících hráčů je trenérem velmi vytěžovaný. Zasáhl téměř do všech soutěžních zápasů. Ve 31 zápasech dokázal 10x skórovat, k tomu přidal 2 asistence. Mimo sestavu byl v šesti utkáních, z toho v pěti kvůli karetním trestům. Záložník je touto smlouvou zajištěn minimálně do června roku 2020.

Nicolae Stanciu (1 200 000 Kč měsíčně) – Největší hvězda týmu přišla do Prahy před rokem. Nezasáhl pouze do dvou zápasů. Nastoupil ke 34 utkáním, skóroval 10x a stejný počet má i asistencí. „Nešel jsem do Prahy, abych vydělal víc peněz. To vůbec ne, naopak,” byla jeho slova při přestupu. Jako jeden z mála si podle mého názoru takovou gáži více méně zaslouží. Smlouvu má do června roku 2021.

Josef Šural (300 000 Kč měsíčně) – A teď něco pro srovnání. Když si tehdejší kapitán Josef Šural řekl v létě o vylepšení smlouvy, která mu vyprší v červnu tohoto roku, nabídli mu podle mnohých zpráv posun z 300 000 na 350 000 Kč. S tím zřejmě nesouhlasil a proto se v nejbližší době očekává jeho odchod. Proč by ale měl brát 10x méně, než finanční vůdce kabiny?

Kdysi braly ty největší hvězdy týmu 300–500 000 korun měsíčně. Najednou je kabina plná cizinců, domácí hráči šli stranou a platy nových jedinců strmě nahoru.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Když Kangs dostal červenou tak nehrál poslední dvě kola logické…takže to není záhadou, prvně zjistit info a pak psat

 2. Sparťanem jsem nikdy nebyl a nikdy nebudu, ale jedinou posilou pro Spartu a celý český fotbal bude, když Křetinskej půjde do prdele.

 3. je to krása dívat se na ty platy. Jen víc a víc takových hráčů jako je Kaya! Sparta mi konečně dělá radost! Donedávna byl jediný sparťan kterého jsem měl kdy rád byl Stramaccioni a oni ho vyhodili:-( Naštěstí zůstávají někteří, které začínám mít taky rád:-) Jen tak dál!!

  • Miroslave, to myslíš vážně??? Sparta není žádná hračka, je to značka, kterou Křetínský zatím až na občasné výjimky poměrně hodně devastuje. Takže cca milionu lidí to zcela jistě jedno není.

 4. Prachy kterými jsou placení sportovci jsou naprosto nehorázné – to samé platí pro poslance senátory a vládu.. Sport je jenom pračka na špinavé prachy.

 5. U nás jsou hloupé zákony. Bafuňářové-vlastníci klubů a podvody nabylí milionáři, by si správně neměli, tj. nemohli takto prošustrované miliony odepisovat z daní a bylo by po ptákách!

 6. Na český fotbal, pokud se dá takto nazvat, se nedá vůbec dívat. Je to škoda času a elektřiny. A přeplacení hráči? Křetínský ty peníze bere přece od nás všech. Nebo myslíte že chodí na brigády a výtěžkem přeplácí hráče?

 7. Přeplácení fotbalistů je problém celé Evropy, ale i jinde. Sparta je jen kapkou v oceánu. Po vzoru NHL platové stropy pro hráče i klub a kluby, které mají deficitní rozpočet omezené nákupy hráčů. Sparta 750mil minus, PSG 2,1mld minus a nikdo nic neřeší. Profesionální sport zrušit a vrátit sport do doby, kdy to byla zábava pro širokou veřejnost…

 8. Křetínský byl vychováván tak, aby žil jen pro svůj vlastní úspěch a na ostatní lidi nebral žádné ohledy. Peníze kazí nejen sobecké lidi, ale i normální sportovce zejména tehdy, když se každému měří jiným metrem a nikoli tak, iak si zaslouží. Proto se nedivím, když se Šural urazil a trvá si na svém. Já bych se na jeho místě nechoval jinak. Svět je plný všelijakých b50b100ů a 3.14čovin.

  • Ty znáš Křetínského rodiče? Já naopak vím, že všechno co má si vymakal tvrdou prací a dřinou. Že je schopný neznamená, že mu musíš závidět a ukazovat svůj komplex.

 9. Nemá cenu vinit Křetínského, je to majitel, nositel financí, a není co v tom řešit. Dokud nebudou tyhle platové podmínky vyřešeny, nepomůže Spartě nic, ani Rosický, ani bůh. Nikoho by nebavilo lítat za 300.000,-, když jinej má 3.000.000,- ! Ať teda taky hraje a dá do toho, podle toho, je logicky v každé hlavě. Tohle je skutečný problém Sparty, jeden ze skutečných.

  • Tak předně je to jen a pouze věcí Sparty kolik peněz hráčům dá. Samozřejmě žijeme v ČR a závist zde vzkvétá, ale znovu opakuji že je pouze věcí Sparty kolik komu dá.

   • Ano, to je pravda, ale právě výsledek tohoto leží mnohým hráčům v žaludku. Proč má mít Kaya o tolik víc, než Šural ? Z jakého důvodu ? Prostě chyba vedení, netaktické, nelogické, neseriozní a neadekvátní. Byť, jejich věc, a dopad na nás, my se pak na to musíme koukat a našemu fotbalu v pohárech to nepomůže vůbec. Tak na co to, byť jejich věc ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené