Spojte se s námi

Fortuna liga

Krejčí s U21 zklamal, přišel čas na změnu? Kdo by ho mohl nahradit?

V těžké skupině s Itálií, Slovinskem a Španělskem skončila česká reprezentace U21 na třetím místě. Na první pohled to vypadá pochopitelně, Španělsko i Itálie jsou na jiné úrovni.

Publikováno

dne

V těžké skupině s Itálií, Slovinskem a Španělskem skončila česká reprezentace U21 na třetím místě. Na první pohled to vypadá pochopitelně, Španělsko i Itálie jsou na jiné úrovni. Ovšem velkým zklamáním byly předvedené výkony, ani jeden český vstřelený gól a zejména matné představení hlavního trenéra Karla Krejčího.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Velké rozpaky vyvolala už závěrečná nominace na EURO. Doma zůstali například Huf, Chytil či Fortelný, kteří se v lize ukazovali ve více než dobré formě. Do kádru se však probojovali třeba Granečný, Plechatý či Drchal, kteří letos spíše jen paběrkují.

„V mládeži se fotbal dělá trochu jinak. Jednadvacítka je vrchol mládeže, trenér zdědí nějaký tým z devatenáctky, musí s ním dva roky pracovat a vytáhnout z něj to nejlepší. Já si vyhodnotil, že kluci budou nejúspěšnější právě bojovností a srdíčkem,“ ohodnotil to trenér Karel Krejčí po turnaji.

Posléze přidal, že by nic neměnil. A to už zní přinejmenším divně. Lvíčata totiž působili úplně bez tváře, bez systému, až to skoro vypadalo, že neví, co mají vlastně hrát. Výsledkem toho byly pouze dva vstřelené góly, ani jeden však z kopačky Čechů.

Italové i Slovinci si míč vrazili do vlastní sítě sami, proti Španělsku měli svěřenci Karla Krejčího jen jednu střelu na branku. Po základní skupině měli lvíčata na konci 2 body, největší zklamání však představovaly výkony.

Svými výkony obstáli maximálně tři hráči. Ondřej Lingr, Ladislav Krejčí a Martin Jedlička. Pro nový cyklus se Česku rýsuje zajímavá generace a je otázka, zda není lepší vyměnit trenéra.

Karel Krejčí jistě své kvality má, ale nedokázal týmu za 2 roky vtisknout tvář, nebyl vidět prakticky žádný herní styl. A tak se nabízí změna a nasnadě jsou hned dvě jména.

Vítězslav Lavička nedávno skončil své působení v polském Slasku Wroclaw. V minulosti už reprezentaci U21 vedl dvakrát, v letech 2007-2008 a 2015-2018. Všemi oblíbený trenér vytvořil možná nejsilnější Spartu v posledních letech, když ji v roce 2014 dovedl k double.

Další možností je Luboš Kozel. Ten nedávno skončil v Baníku, kde příliš úspěchů neposbíral. Práce s mládeží mu ale jde dobře, v letech 2016-2020 vedl reprezentační výběry U18 a U19.

Je obrovská škoda, že se z nadějného ročníku, kde byli například Sadílek, Krejčí, Lingr či Bucha, nedokázalo vytěžit více. Byla by však ještě větší škoda promarnit další kvalitní ročník a místo fotbalové kvality spoléhat jen na „bojovnost a srdíčko“.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené