Spojte se s námi

Fortuna liga

Krejčí je v hlavě nastavený posunout se dál, myslí si bývalý bek Sparty

Neprohra na Slovácku znamená titul Sparty. Matematika před posledními dvěma koly je jednoduchá a Ladislav Krejčí může již v úterý coby kapitán týmu zvednout trofej nad hlavu. Po dlouhých devíti letech.

Publikováno

dne

Neprohra na Slovácku znamená titul Sparty. Matematika před posledními dvěma koly je jednoduchá a Ladislav Krejčí může již v úterý coby kapitán týmu zvednout trofej nad hlavu. Po dlouhých devíti letech.

Pokud někdo z hráčů nejvýrazněji stojí za jarním vzestupem Sparty, je to rozhodně Ladislav Krejčí mladší. Kapitán letenských chyběl skoro celý podzim kvůli zranění, i kvůli tomu ztráceli o Vánocích na čelo ligy sedm bodů.

Od jara je ale Krejčí zdravotně plně k dispozici a Sparta od startu tohoto roku ztratila v lize pouze šest bodů za tři remízy s Olomoucí, Slováckem a Slavií. Podtrženo, sečteno, Sparta je jednu remízu od jistoty titulu.

„Myslím si, že je v hlavě nastaven se posunout dál. Je mu 24 let, takže jestli Sparta vyhraje titul, bude odcházet jako král,“ řekl v pořadu Footcast Jakub Podaný.

Krejčí by případným odchodem mohl následovat po roce jiného stopera. Dávid Hancko po úspěšných dvou sezónách zaujal Feyenoord Rotterdam, minulé léto přestoupil a po šesti letech vrátil klub na první místo tabulky.

Krejčí sice dle gest a chování nepůsobí jako někdo, kdo by chtěl opustit Spartu, kariérní posun ale bezesporu bude jednou z motivací. Přesto si lze jen těžko představit, že by letenští svého kapitána pustili během předkol Ligy mistrů.

„On i řekl, že se Spartou chce vyhrát titul. Pokud se tak stane, tak podle mě půjde. Vidíme jeho faktor X pro Spartu,“ pokračoval bývalý bek Sparty či Jablonce.

Krejčí ve veškerých letošních velkých zápasech opravdu zářil. V prvním domácím derby se Slavií proměnil důležitou penaltu na 1:2, proti Plzni v nastavení rozhodl o výhře, stejně tak i v nadstavbovém derby s červenobílým.

„Nejenže dá důležité góly a je ve vápně nebezpečný, ale když hraje, jde ze Sparty znát větší zájem uspět a soudržnost,“ dodal Podaný.

Krejčí hodně gestikuluje směrem k fanouškům a umí je strhnout na svou stranu. Za 17 zápasů nasázel 13 branek a jednou asistoval, na stopera či defenzivního záložníka neuvěřitelná bilance, ačkoli osm zásahů padlo z penalty.

Zdroj: Footcast

Reklama

Oblíbené