Spojte se s námi

Fortuna liga

Kováře by mohl koupit West Ham a poslat ho hostovat do Sparty, myslí si Podaný

Obrana ustálená, záloha i útok též, jen v bráně to hoří. Sparta před startem sezóny řeší gólmanskou pozici, opustilo jí hned pět borců z brankoviště, přičemž s jedním z nich se počítalo. Samozřejmě jde o Matěje Kováře.

Publikováno

dne

Obrana ustálená, záloha i útok též, jen v bráně to hoří. Sparta před startem sezóny řeší gólmanskou pozici, opustili ji hned čtyři borci z brankoviště, přičemž s jedním z nich se počítalo. Samozřejmě jde o Matěje Kováře.

Navzdory spekulacím se Spartě zatím daří držet jádro titulového týmu pohromadě. Ladislav Krejčí zjevně neodchází, Jan Kuchta pokračuje po aktivaci opce a ani Tomáš Čvančara zatím nepřestoupil do Německa.

Výjimkou je pozice gólmana. Florinu Nitovi skončil kontrakt, stejně tak Dominiku Holcovi, Milan Heča se vrátil do Slovácka a hlavně loňská jednička Matěj Kovář se vrátila z hostování do Manchesteru United.

A ačkoli se to na první dobrou může zdát úsměvné, Kovář výkony v Česku zaujal Manchester natolik, že o něm uvažuje jakožto o nové dvojce. S tím ale vůbec nepočítala Sparta, která zmíněné čtyři brankáře pustila.

V Anglii se zároveň píše, že pokud by se klub Kováře zbavoval, chce tak učinit definitivně a svého talenta zpeněžit. Požadovaná suma Red Devils však bude pro Spartu pravděpodobně nedosažitelná.

„Šlo by udělat deal, že by si ho koupil West Ham. Tím pádem v mých očích by mu zůstala anglická hodnota,“ řekl v pořadu Footcast Jakub Podaný.

West Ham opravdu bude muset v blízké budoucnosti brankářskou situaci řešit. Dlouholeté klubové jedničce Lukaszi Fabianskimu je 38 let a v minulé sezóně byl několikrát kritizován za zbytečné chyby.

„Hráči na Britských ostrovech jsou dražší, než když přestupují v jiných ligách. Mohl by ho třeba koupit West Ham, protože tam je nějaká linka, a poslat ho na rok hostovat do Sparty,“ pokračoval bývalý hráč Sparty či Jablonce.

Z pohledu spolumajitele West Hamu a vlastníka Sparty Daniela Křetínského by to opravdu dávalo smysl, není ale jediným majitelem Hammers. Navíc nezapomínejme, že i Manchester nad pokračováním Kováře přemýšlí.

„To mi nepřijde jako blbá varianta, pokud by Kovář neaspiroval na dvojku v Manchesteru United. Pak by to padlo,“ dodal Podaný.

Zdroj: Footcast

Reklama

Oblíbené