Kouč Dusseldorfu žádal o prodloužení smlouvy, místo toho ale u týmu skončí

Aktuální trenér bundesligového celku Fortuna Dusseldorf Friedhelm Funkel se chtěl domluvit na prodloužení své smlouvy. Klub to odmítl a dokonce oznámil, že s ním do další sezóny už nepočítá.

http://gty.im/1085645446

Fotbalový trenér Friedhelm Funkel za svou kariéru vystřídal několik týmů v první a druhé nejvyšší německé soutěži, s nimiž odehrál téměř 750 utkání. Zajímavostí je, že drží trenérský rekord v počtu postupů do Bundesligy. Povedlo se mu to dohromady šestkrát. Naposledy to bylo právě minulý rok s Fortunou Dusseldorf, kterou přebíral v březnu roku 2016, když se jí ve druhé lize příliš nedařilo. Funkel ji zachránil od sestupu a hned další rok s ní postoupil do Bundesligy.

Dusseldorfu se tuto sezónu poměrně daří. Po podzimní části Bundesligy je na 14. místě hned za Schalke 04. Oba týmy mají shodně osmnáct bodů. Na kontě má Fortuna i velmi cenný skalp lídra soutěže Dortmundu. Klub je tak na nejlepší cestě k udržení bundesligového statusu.

Už nyní je ale jisté, že hlavní trenér Funkel s týmem příští sezónu pokračovat nebude. Dle vyjádření Fortuny Dusseldorf s ním byly na tréninkovém kempu vedeny rozhovory o další spolupráci. Došlo však k neshodě, když klub odmítl jednat o prodloužení smlouvy. Údajně, a zcela logicky, chtěl o dalším pokračování kouče diskutovat, až bude jisté, kam se tým na jaře ubírá. Oznámil tedy, že jeho angažmá skončí na konci této sezóny po vypršení jeho aktuální smlouvy.

Friedhelm Funkel už navíc v minulosti řekl, že je Dusseldorf jeho poslední trenérskou štací. Svá slova nyní potvrdil, a tak v červnu ukončí 66letý Němec svou bohatou trenérskou kariéru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..