Kotal o kontroverzních rozhodnutích sudího i o zraněních

Pražská Sparta první zápas skupiny s LOSC Lille nezvládla a po prohře 1:4 se nachází na posledním místě tabulky. Pro ČT Sport zápas zhodnotil i hlavní trenér Sparty Václav Kotal.

Zdroj: sparta.cz

Sparta do zápasu nevstoupila nejlépe a když už hru uklidnila, přišlo vyloučení Ladislava Krejčího.

„Po šancích soupeře v úvodu jsme začali dobře kombinovat. Dostali jsme se do hry. Vyloučení nás ale srazilo zpátky. Mohli jsme už jen hrát prakticky ze zajištěné obrany na protiútoky.”

Po vyloučení Krejčího se na post stopera stáhl David Pavelka. „Byla to nouzová role. Byla tam už jen varianta se sedmnáctiletým Vitíkem. Když jdete do deseti, tak zkušenost Pavelky, ale i Trávníka a Dočkala, pomohla.”

Adam Hložek se do hry dostal až zkraje druhého poločasu. Na start od začátku ještě nebyl připraven. „Adam deset dní netrénoval. Naskočil dva dny před zápasem. Juliš toho měl po poločase plné kecky, jelikož lítal mezi stopery. Chtěli jsme ho proto pošetřit a dát tam čerstvou krev.”

Sporná rozhodnutí Kotala nerozhodila. Naopak ho těší, že jeho hráči dohráli zápas se ctí. „Už jsem ve fotbale dlouho, hořkost necítím. Přišlo to, nic s tím nenadělám. Kluky jsem pochválil, protože jsem měl strach, aby někdo z nich nereagoval špatně. Kluci to odehráli disciplinovaně, což je důležité, vzhledem k dalším brzkým zápasům,” uzavřel Kotal.

Zdroj: AC Sparta Praha