Kotal o Dočkalovi v útoku i o formě Simy

Sparta nezvládla domácí derby se Slavií a po prohře 0:3 na ni ztrácí už pět bodů. Po zápase pro klubový web promluvil trenér domácích Václav Kotal. Vyjádřil se i k nečekanému tahu zařazení Bořka Dočkala do útoku.

Zdroj: sparta.cz

Výkon Sparty nebyl v první půli špatný, tedy do chvíle, kdy Lukáš Juliš nedal penaltu. Hned po ní šla Slavia do vedení, což výrazně ovlivnilo psychiku domácích hráčů.

„Samozřejmě, když neproměníte penaltu a pak inkasujete ze standardní situace, na mužstvo to zapůsobí. Máte pravdu, že se mi náš způsob hry nelíbil.”

Veliký rozdíl mezi Slavií a Spartou byl v pohybu. Sešívání si měnili míče na jeden dotek a nebyli líní na krok, celkově toho naběhali mnohem víc. „Je to o způsobu hry.

Slavia byla mnohem pohyblivější, nám trvá dlouho kombinace. Snažíme se hráčům vysvětlovat, že současný fotbal je právě o rychlé kombinaci.”

Do sestavy se nečekaně nedostal David Moberg Karlsson, naopak do útoku se posunul Bořek Dočkal. „Byla to reakce na typologické složení zálohy Slavie.

Měli tam Lingra, Holeše a Ševčíka. Proto jsme pro Dočkala zvolili pozici výš, na úrovni Juliše. A Krejčí měl hrát na Holeše coby defenzivního záložníka.”

Skvělou formu potvrdil talent Sešíváných Abdallah Sima, jenž dvěma góly utkání rozhodl. „Chystali jsme se na něj, hráčům jsme pouštěli videa. Věděli jsme, že je to kvalitní hlavičkář.

Bohužel si ho nikdo nenabral. Když hrajete zónovou obranu, jsou její součástí i hráči, kteří mají brzdit náběh soupeře, nesmí ho nechat rozběhnout,” uzavřel Kotal.

Zdroj: sparta.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Buďme objektivní a přiznejme si. Když chybí kvalita, je jakékoliv zdůvodňování naprosto zbytečné.

  • Souhlas! Nemám zvyk nadávat hráčům ,komu ,hráli špatně ,jako kolektiv .Dovolím si spekulaci.I kdybychom penaltu dali stejně bychom prohráli ze Slávie nyní je cítit síla a důvěra sama v sebe. Sparta potřebuje stopera Čelůstka jen dosluhuje,ale stejně ,tak potřebuje dva kvalitní hráče ,záloha,útok Trávník,Krejčí st. nejsou přínos a dva cizinci Karl,Vidheim jsou hráči ,kteří jsou jen průměr naší ligy .Cizinec musí občas,lépe často převyšovat ty domácí. Nu zamyslet se musí a rychle vedení Sparty je to ode zdi ke zdi!

   • Nevidím rozdíl v individuálních kvalitách hráčů, ale právě v tom, že hráči Slavie hrají přesně to, co po nich Trpišovský chce, kdežto Kotal do svých hráčů může hučet horem dolem, ale oni furt opakují ty samé chyby, které jim vytýká.

  • 😁 přesně tak ale tam by mu neplatil debilní Křetinský 1.2.mil.kč měsičně tak jako mu platí za to nic doposud !!!

 2. Dnešní fotbal je na Dočkala hodně rychlý.Fotbalista on je ale ta rychlost mu chybí jak v pohybu tak v rozhodování.To nejlepší má už zasebou

 3. Vzkaz trenérovi: Vážím si pana Kotála, ale jako i bývalý pracovník Sparty se mě zaráží chování hráčů., po odpískání stále se rozčilují debatují s rozhodčím. Toto je rozptyluje a sráží z výkonu na hřišti. Je třeba zejména mladým hráčům zdělit za koho hrají , že Sparta je klub z tradicí a vždy platilo, kdo jel hrát na Spartu, tak již před Prahou byl poražen Děkuji

 4. Dřív jsem to nedělal vůbec, ale teď občas pro zábavu mrknu na jejich fórum. Každý pohled mě utvrzuje v tom, že ti kluci v těch sračkách ještě pár let zůstanou. Proč? Protože jim naprosto chybí sebereflexe, což se v poslední době nejvíc odráželo v hodnocení zápasů EL. Oni měli totiž strašně silnou skupinu, zatímco my měli samý nazdárky. Co na tom, že Leverkusen má za posledních 5 zápasů nejvíc bodů z bundesligy (i víc než Bayern) a na jaře postoupil daleko v LM. Jistě odešli jim opory, nicméně to samý se dá říct o nás. Ano, AC Milán není lehký soupeř i oni ve své lize válí, ale v pohárech to v minulých letech žádná jízda nebyla. Jejich porovnávání francouzských soupeřů je až komický. Lille je válec, protože jsou druhý a Nice jsou žebráci z 11. místa. To, že v době našeho prvního zápasu bylo Nice na 4. místě francouzský ligy, a že jsme je porazili bez 6 hráčů, to samozřejmě nehraje roli. Mimochodem Nice je sice z formy, ale Lille získalo za posledních pět zápasů ligy ještě o bod míň než Nice (7 bodů a 6 bodů). Stejně tak nostalgický vzpomínání na zašlou slávu Celticu, který má sice pořád jméno, ale současná Beer Sheva ukázala, že v plný sestavě umí kousat možná víc než tým, který má teď nejhorší výsledky asi tak za posledních 2000 let. Vyvstává otázka, jak by si za stejný konstelace (červená v zápase s Leverkusen, covid atd.) poradily pražská “S” v té druhý skupině. Resp. otázka, kolik bodů by ti rudí blbečci odehráli v naší skupině a my v jejich. No o nás vážně strach nemam, ale myslím, že oni by v naší skupině uhráli možná ještě míň bodů, než v té svojí.
  Strašně mě baví ten alibismus a arogance, kdy se k tomu staví tak, že když my vyhrajeme ve skupině 4 zápasy po sobě, tak je to shoda náhod, slabá skupina atd. To skoro vypadá, jak kdyby český týmy vyhrávali každý rok aspoň dvě skupin EL :)))) A pak si vzpomenu na tu nedávnou minulost, kdy nejčastějším komentářem po zápase českého týmu v Evropě bylo “zápas jsme měli dobře rozehraný, ale soupeř potvrdil svoji kvalitu”.

 5. Pepe,ty arogantní Pepíku,lžeš až se ti práší od h….S Leverkusenem vyhráli,protože to nebylo ani
  Béčko,s Beer Schevou to bylo ostudné vystoupení.Těším se na čtvrtek v Leverkusenu,pokud
  nastoupí alespoň polovina hráčů základu.Srovnávat Lille s Nice může jen neználek,oni prohráli
  i s beznadějně posledním mužstvem franc.ligy!AC Milán vede bezpečně ligu!
  Včerejší derby bylo další ukázkou a vyvrcholením zkorumpovanosti naší ligy.ve 28.min.měli být
  vyloučeni jak Kúdela-za vražení do Krejčího,tak Kolář za nesmyslný likvidační zákrok na něho!
  V Leverkusenu to určitě Zelinka pískat nebude!Dovedeš si představit kdyby to samé udělal
  Krejčí ml.s Nitou?

 6. srovnání je jednoduché, zatímco Slavia staví na mladých dravých hráčích, kteří chtějí něco dosáhnout a získat zahraniční angažmá, tak Sparta staví na hráčích, kteří se při těch zahraničních angažmá buď neprosadili nebo se z nich vrátili s tím, že mají vyděláno a není nutné se přetrhnout

  • 100% souhlas ! Nýmand T.Rosický za 2 roky udělal ze Sparty studio kamarád a zaopatřovací ustav pro dlouhodobě zraněné hráče !!! Pokud Křetinský k 31.12. 2020 nedá výpověď – Čuprovy Svobodovy bratřičkum Rosickým a celému skauting týmu tak v těch sračkách bude Sparta dál a ztratí díky tomu další již 4.rok kdy se mohla vrátit na vrchol kdyby ale měle ve vedení odborníky – výborného kvalitního sportovního ředitele a 3 špičkové skauty ( 2 pro Evropu 1 pro Afriku tím měl být Costa ) !! T.ROSICKÝ + J.ROSICKÝ NA HODINU VÝPOVĚĎ !!!

 7. Všem těm chytrolínům, co všechno vědí a všechno znají. Vždy vyhrává lepší mužstvo, sem tam se od něho odvrátí štěstí a vyhraje i horší. Občas se to prostě stává. Od roku 2016 ve šnůře 12 zápasů Sparta Slavii neporazila, to mluví za všechno. Nikoho neurážím a nad nikoho se nepovyšuji, je to prostě fakt, který někteří sparťanští (jako)fandové nejsou schopní strávit. Slavia nebude hrát pořád dobře, taky na ně přijde krize, odliv hráčů, zranění atd., tak se snad Sparta dočká, pokud ji nepřeválcuje třeba Plzeň.

 8. Ty Rudo rudej. Tobě chybí soudnost a kdoví co jestě… Každý kdo viděl nedělní derby musí uznat, že Slávia byla o třídu lepší a vyhrála zaslouženě. Zákrok Koláře byl potrestán a Sparta kopala penaltu. A že jste dřeváci neumíte v derby dát gol ani z penalty? Na to se těžko hledají výmluvy 🙂
  Jak píšeš kdyby to samé na druhé straně udělal Krejčí s Nitou….a Berbr ještě nebyl ve vazbě? …… Tak by se ani ta penalta nepískala 🙁 .
  VIPek

 9. Křetínští, mám řešení! V zimní přestávce místo soustředění v teplých krajích, nastoupit na čtrnáct dní do fabriky k pásu. Určená doba na hajzl, slabá pulhodinka na oběd, a pak ne do luxusu, ale na ubytovnu s hajzlem a sprchou společnou na chodbě!
  A to i s “vedením”!!! Aby si konečně vážili podmínek které mají, a na place dřeli jako správní profíci!
  Jen ve škodovce to bude obsazené domácími “borci”!:-)
  A to neplatí jen o Křetínu!!! Potřebovali by to všichni, aby se prales trochu pozvedl.
  I sešívky, ti by měli odjet do Číny a sfárat tam do nějakých dolů. Aby neusnuli na vavřínech!!!
  Do prdele, v čem je problém? Mít moderní sestřih a kérku kvůli babám, to jim jde!!!
  Ale na place vyzvracet plíce, to ne! Zpracovat balón a přesně v rychlosti přihrát se už nenaučí!

 10. Dokud se Sparta nezbaví lenochoda Dočkala,Krejčího st. a Čelůstky s Pavelkou,kteří Spartu berou jako “trafiku” po kariéře,tak se Sparta dlouho nevzpamatuje.Je to fakt smutný pohled na jejich potácivou hru a to nejsem sparťan.Někdy mám pocit,že Křetínskému ani nejde tak o fotbal jako o “pračku peněz”,protože by nemohl platit Dočkalovi 1 200 000 Kč měsíčně a který si nezaslouží ani desetinu této částky.O Rosickém a jeho poskocích ani nemluvě.Kdysi tento vynikající fotbalista,ale prachmizerný sportovní ředitel,táhne Spartu totálně ke dnu.

 11. Nedivím se že hráči jsou takový sebestředný kopyta když i fanoušci jsou jen samá výmluva bez kouska soudnosti .

 12. Rudolfe, ty asi blbě vidíš, chápu, v ústavu jsi nedobrovolně, ůsudek omezený, IQ podprahové, jsi syn bolševika z Čkd a fandíš štrougalovcům, za nich se tituly sbírali, to byla doba,, Slávia, o parník, derby je naše, vaši vandráci 12 utkání nevyhráli a Kolář byl wosle za faul potrestán, že je Juliš kokot a nevstřelí branku je jiná

 13. Dočkal by se měl nechat přejmenovat. Počkal by bylo nejvýstižnější. Počkal na půlce soupeře. Počkal na balón. Počkal na výplatu 20 mil ročně. A tak dál…

 14. oslove slavisticky souhlsim s rudou zelinka neměl koule potresat kolaře voni vám ty jeny dojdou a odečtou vám body za korupci už vyšetřujou mezmara tak je to jen otazka času až si příjdou pro tu čínskou vlezprdel. koukněte se na sebe vás ted platěj čínsky komouši tak nechte spartu napkoji

 15. p.Kotál dejte tam sestavu tak jako proti Celtiku–mladé,bez Dočkala a ono to pujde.Skoro mi to připomíná včerejší formule f1–jména,marketing,peníze…..

 16. Druhý gól Plzně, Ondrášek, i druhý Slávie, Sima, byly dány z místa, které má na starosti Hancko. Není v plné síle ani formě, je stavěn příliš brzy a během zápasu má bolest. Snad nenastane u něj ani u Hložka chronický problém podobně jako u Kadlece.

  • To se musí Hanckovi nechat. V pokutovém území soupeře doplachtil nejdál. Jen si nevšiml, že nepíská Královec!

 17. Slávisto, ty žide, bolševik jseš tady akorát ty a ještě ke všemu čínskej co sem zatáhnul tu sračku ten zasranej kovid. Tak drž laskavě hubu.

  • DERBY
   Osobně obdivuji všechny, kdo po zápase, o jehož výsledku musel mít každý racionálně uvažovaný jedinec jasno tak měsíc dopředu, dokáží cítit nějakou frustraci. Mně to všechno přijde už jenom směšné, ba vyloženě vtipné. Ty vole, vždyť Rosa se chvástá, jak se mu podařilo vyřešit problémy s velkou marodkou a za dva měsíce mu pochcípá půlka kádru. Kotal říká, jak chce hrát rychlý fotbal s agresivním pressingem a pak na trávník pošle zálohu složenou z Krejčího mladšího, Trávníka, Krejčího staršího a Dočkala. Vždyť Vy si tady pipláte tři roky Hložka, uhaluzíte konečně Evropu, překopete celý herní styl k tomu, aby ten kluk byl co nejvíc vidět a on se dlouhodobě zraní přesně na začátku skupiny, kdežto Slávka přivede kluka, který loni hrál jedenáctou francouzskou a třetí českou ligu a z něho se po pěti trénincích vyklube reinkarnace Thierry Henryho, který 🙂 nejspíš odejde do nějakého PSG za trojnásobek toho, co Vy možná dostanete za Adama. Vy prostě nejste klub, Vy jste groteska, umělecká recese stvořená pro potěchu fotbalového boha a čím dřív si to uvědomíte, tím méně se budeme trápit. Osobně navrhuji dát klukům místo dresů klaunské kostýmy, místo falešného skandování při domácích zápasech pouštět z reproduktorů Yakety Sax, Trávníkovi dát místo kopaček skutečné brusle, Hanouska donutit běhat po rukách místo po nohách a obecně přijmout a vzít za svou roli, ke které jste očividně předurčeni. Sparťanská bída moje radost 🙂 🙂

 18. Tak postavit líného plivače Dočkala do útoku, aby tam přesprintoval mladé kluky, to byl fakt tah hodný mistra svého řemesla. To ho mohl rovnou posadit na tribunu. Já si ho všiml až když namazal Lingrovi úžasnou promyšlenou přihrávku do náběhu, to se mu fakt povedlo. Jo a ještě jsem ho zahlídl, když střídal. Fakt top výkon. Ostatně všichni rudí zahráli na hranici svých možností, a ty odpovídají výsledku.

 19. Krátce zhodnoceno. Zatohoto vedení s těmito hráči a bohužel i trenéry Nezíská Sparta žádný pohár ani titul. Nač tam je Kotal,který ví kde je problém,alespon to tvrdí,ale není schopný s tím něco udělat! Křetínský má Spartu jako hračku. Peněz má dost,tak proč si neudělat takový rozmar. Ovšem,co je velmi špatné, je to na úkor fanoušků Sparty. A to se těžko změní. Není ani náznak nějakého zlepšení. Bohužel!

  • X fanouškum Sparty se ten hnus- ten kamarádšoft – to podlejzáctví – neodbornost vedení klubu včetně T.Rosického – fluktuanství- donašečctví – přepláceni zcelale zbytečných zaměstnancu- přeplácení hráču atd.atd. Líbí ! Oni již 3 roky čekají až si to sedne ale jsou tak zaslepeni neschopnym T.Rosickym že ani on za poslední 2 roky Spartu nezvedl ba naopak těma Čelustkama Dočkalama Pavelkama Krejčim st. + Hanouskem Lischkou Vidheimem Kozákem posílá ještě do většich sraček než byla !!! Karabec Plavšič Polidar Souček Hložek + další dravci do 23 roku doplněni o 3-4 zkušené špičkové hráče ne starší než 28- 29 roku to je správná cesta !!

 20. Pamatuju, když po derby sešívaní brečeli jak jim je ubližováno, rozhodčí je podtrh atd. Ano, vyhrali jste zaslouženě, byli jste lepší, ale že je Kolář magor, co udělá každej zápas mindu jak kráva je taky fakt. A kdyby ho Zelinka vyloučil, tak by nemohl ani pípnout. Frustrovaní jsme jako jste vždy bývaly vy.

 21. Výstižně to popisuje Ing.Kotal posunul pana Dočkala výš,ale zapomněl ,že by nejlepší bylo posunout ho nejvýš na tribunu.Přece se pan Dočkal za 1,2 mil.Kč měsíčně nebude prohánět na polovině Slávie.Průměr 100 tisíc na hodinu ,kdo to má.To že nahrál Lingrovi na třetí branku to je na Spartě ,již léta okoukaný signál s tím přišel pan Vácha a dnes toto vyučuje v Béčku budoucí hvězdy Sparty.No a vzhledem k blížícímu Silvestru si může Sparťanský fanoušek na povzbuzení do Nového roku pouštět nechytatelnou Julišovu penaltu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Lídra španělské La Ligy málem skolil brankář Dmitrovič

Duel mezi Eibarem a Atléticem Madrid přinesl i moment, který patří mezi rarity. Ve 12. minutě se k penaltovému puntíku postavil gólman domácího celku Marko Dmitrovič a s přehledem skóroval.

Okénko minulosti: Bicanovy góly snad ani spočítat nelze

Kdo je nejlepším střelcem v historii? Jen jeden den se mohl touto nálepkou kochat famózní portugalský útočník Cristiano Ronaldo, když vstřelil v italském Superpoháru v dresu Juventusu Turín 760. gól.

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.