Kontroverzní téma: Videorozhodčí

Jistě již každý fotbalový fanoušek zaregistroval diskuzi o využitelnosti videa ve fotbale, která se vede po sobotním derby pražských „S“. Právě videorozhodčí byl totiž jakýmsi jazýčkem vah tohoto zápasu, jelikož musel do děje několikrát zasahovat. Názory na tuto vymoženost se různí, někteří fotbalisté například argumentují tím, že zásah videa příliš kouskuje hru, jiní naopak zavedení videa i na tuzemské scéně nadšeně vítají.

http://gty.im/912350528

Z mého subjektivního pohledu je dobře, že se video konečně zavedlo i v české HET lize, neboť utkání jsou tak daleko spravedlivější a také se tímto zabraňuje případnému podplácení rozhodčích, či sázkovým podvodům.

Také rozhodně zastávám názor, že by mělo být video zavedeno na všech stadionech, protože jinak postrádá toto opatření smysl. Případným rozhodnutím rozhodčích u videa, a tedy okamžitou korekcí nesprávně posouzené situace, se už nebude další den v novinách spekulovat o tom, co by bylo kdyby…, či napadat rozhodčí, kteří často mají na posouzení situace jen velmi málo času a navíc nemusí zrovna být v nejpřehlednější pozici, aby mohli situaci správně posoudit.


Menší nevýhodou se někomu jistě může zdát úplné vymazání lidského faktoru. Každý člověk totiž dělá chyby a ty k fotbalu bezesporu patří, jenže když chybu udělá rozhodčí, pak to rozhodně není ku prospěchu věci.

V nejlepších ligách světa už video nějakou dobu je a funguje tam skvěle, proto myslím, že zavedení této technologie v české nejvyšší soutěži rozhodně není od věci a klady daleko převažují nad zápory.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?