Konec šíleným přestupovým částkám! Dle odhadů klesají hodnoty hráčů o desítky milionů eur

Neúprosnému trendu růstu cen ve fotbale pravděpodobně bude s koronavirovou krizí konec. Ba co víc, podle prvních odhadů můžeme na přestupovém trhu zaznamenat poměrně výrazný pokles cen!

Neymar
Zdroj: besoccer.com

Během posledních několika let se ceny za fotbalové transfery vyšplhaly obrovsky vysoko. Finančnímu rozpuku ve všech ligových soutěžích i velkému přeplácení hráčů ale může být konec. Respektive vzhledem ke koronavirové krizi nás alespoň bude čekat útlum.

Jelikož zatím pořádně nevíme, jaký bude osud fotbalových soutěží, můžeme finanční dopady zatím jen odhadovat. S jedním odhadem přišla i známá stránka transfermarkt.com, která se vedle zpracování statistik zabývá odhadem cen hráčů. Po poslední aktualizaci snížila ceny hráčů nejlepších evropských soutěží o 10 až 20 %.

V celkové ztrátě na hodnotě pomyslně vede Neymar. Tomu bylo na stránce odečteno hned 32 milionů eur z jeho hodnoty. Pokles cen by pravděpodobně nejvíce ovlivnil Premier League, kde se na přestupovém trhu tradičně točí nejvíce peněz. Podle statistik ztratili hráči anglické soutěže na hodnotě dohromady asi 1,9 miliard eur.

V potaz bylo prý vzato hned několik faktorů. Byť tato data samozřejmě vždy nerezonují s případnou hodnotou přestupu konkrétního hráče, ukazují nám, jaký přibližně vývoj cen můžeme očekávat v dalším přestupovém období v porovnání s tím předchozím. Některé menší kluby už teď bojují o přežití a k úsporným opatřením sáhly i naprosté světové fotbalové špičky. Scénář by byl ještě divočejší, pokud by se soutěže nedohrály. Finanční ztráty i jejich dopady by totiž byly ještě mnohem větší.

Přestupové rekordy tak určitě padat nebudou. Pro celý trh to ovšem nakonec nemusí být zcela špatné. Fotbal je obrovský fenomén a po skončení celé pandemie se určitě nemusí bát o velký zájem a příjmy. Možný efekt krize na přestupovém trhu tak může být nakonec jen zdravým krokem zpět od nesmyslně vyšponovaných částek.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. mám takový dojem že k tomu aby se hrálo s diváky na stadionu je celkem daleko a to pak může negativně ovlivnit i sledovanost v TV . takže podle mě opravdu sport zchudne a ne jen chvilkove může to skoro jako návrat ke korenum. -)

  2. Však také částky za přestupy byly tak nafouknuté,že bylo jen otázkou času,než se systém zhroutí.K tomu se musí připočítat rozsáhlá korupce ve fotbale a nesmyslné platy hráčů,co sice umí dobře nakopnout balon,ale není to činnost potřebná.Ať se na mne nikdo nezlobí,ale aby fotbalista bral desetinásobek platu špičkového lékaře,nelze nikdy obhájit.

  3. Připadá mi úplně špatné tento kšeft s přestupem všech možných hráců.Copak si nepřipadají jako kus masa na prodej tomu kdo dá víc.To už tu kdysi bylo.Nebo si neváží sami sebe a za peníze udělají cokoliv.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.