Reklama

Konec pyrotechniky na fotbale? Za použití hrozí 100 000 pokuta a zákaz vstupu na stadion

Pyrotechnika už několik let neodmyslitelně patří k fotbalovým fanouškům, ty nejlepší tábory s ní dokážou vytvořit opravdu skvělou atmosféru. Teď by tomu však mohl být konec, sněmovna schválila velké tresty.

Samozřejmě dělobuchy na fotbal nepatří. Ovšem ohně dokreslující atmosféru k fanouškovským táborům prostě patří. Nezřídka kdy se v promo videích na fotbalové soutěže ukazují fanoušci právě s pyrotechnikou.

Tomu teď ale možná bude konec. Lidem, kteří při sportovních utkáních použijí pyrotechniku, má totiž hrozit pokuta až 100 000 korun a zákaz vstupu na stadiony. Schválila to sněmovna.

“Pyrotechnika na fotbalových stadionech zapříčinila v minulých letech mnoho zranění, proto je přísný postih za takové výtržnictví naprosto zásadní. Lidé se na sportovních akcích musí cítit bezpečně,” říká ministr vnitra Jan Hamáček.

Materiál ještě musí schválit Senát a následně bude předložen k podpisu prezidentu republiky.

Fanouškům bude hrozit pokuta od 10 do 50 tisíc korun a při opakovaném přestupku až 100 000. Dle novely bude hrozit trest nejen za použití pyrotechniky na stadionu, ale i mimo stadion při přesunu na utkání a stejně tak při pokusu pronést pyrotechniku na stadion.

Dále může být fanouškovi uložen zákaz navštěvovat sportovní akce, porušení tohoto zákazu bude dokonce trestným činem.

Zdroj: Ministerstvo Vnitra, ČT24

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Toto ale trvalo. Zastánců pyra bych se zeptal, jak dlouho se hrál fotbal bez rachejtlí a šlo to.👍

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené