Reklama

Komise rozhodčích rozhodla! Skalákův gól platit neměl, sudí Zelinka přesto dostal trest

Komise rozhodčích řešila zápas pražské Slavie v Mladé Boleslavi, přesněji neuznanou branku Jiřího Skaláka, kterou mohl svůj tým poslat do vedení. Místo toho se v prvním poločase prosadil Jan Kuchta, jehož branka byla vítězná.

Hrála se 19. minuta, Jiří Skalák vybojoval balon a ten přehodil přes gólmana Ondřeje Koláře. Radost však mladoboleslavští neměli příliš dlouho.

Skalák si totiž počínal nedovoleně a smetl bránícího Oscara Dorleyho, tudíž byla branka po konzultaci s videem neuznána.

Na to si mnozí stěžovali, tvrdili totiž, že se o faul nejednalo. Disciplinární komise však rozhodla, že branka platit neměla.

Rozhodčí Miroslav Zelinka ovšem trestu neujde. Od komise obdržel stopku na jeden zápas. Jaký je důvod?

Komise rozhodčích chce, aby takové situace rozhodoval rozhodčí na hřišti sám, VAR by do toho údajně neměl vstupovat.

Zkrátka šlo o faul, kterého si musí všimnout sám rozhodčí, který je tam od toho, aby rozhodoval, nikoliv se neustále spoléhal na pomoc ostatních.

Zdroj: Ondřej Zlámal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Rozhodčímu Zelinkovi se nedivím, pískal dobře, ale z jeho pozice zezadu moc nedokázal posoudit intenzitu souboje. Zezadu vypadal zákrok úplně normálně, ale při pohledu zepředu byl jednak vidět loket a hlavně jak Oscar horní částí těla doslova odlétl od Skaláka jak maňásek ( což by tak umně nanafilmoval, zbořil by se celý, od hlavy k patě).
  Zároveň i na Skalákovi bylo vidět, že po souboji na chviličku vypnul, jakoby čekal na hvizd, když hvizd nezazněl, tak naprosto ležérně bez nervů Koláře přehodil a začal oslavovat. Nicméně červíček pochybnosti v něm určitě hlodal.
  Zelinka to prostě ze svého pohledu nemohl vidět a vyhodnotil to jako rameno na rameno…

 2. Tvrdik uz by si mel chystat rec az je Legia vyklepne. Tam jim to uz nikdo neodpiska tak jak s Boleslavi.

 3. Tohle celé bych potřeboval vysvětlit. Sudí Zelenka ve spolupráci s VAR správně posoudí situaci a dostane trest jeden zápas.
  Sudí Orel ze zápasu Sparta/Olomouc udělá neskutečnou bramboračku, nevyloučí (ať s VAR, nebo bez VAR) dva hráče a dostane trest na dva zápasy? Takhle chtějí motivovat rozhodčí, aby se snažili?!!! To snad nééé!!!!!

 4. Tak nějak největší rozdíl mezi českým fotbalem a tím vyspělým západoevropským vidím ve využívaní VARu. A od toho se logicky i odvíjí výkony rozhodčích, jejich hodnocení a respekt. A toto vše dohromady spoluvytváří atmosféru fotbalového dění.

 5. Minulé kolo pískal ČB – Baník a ačkoliv ho moc nemusím pískal celkem dobře … Za takovou blbost stop na zápas , , no nevím …

 6. Zelinka dostane trest za to, že s pomocí VARu pomůže naší Slavii? Proč jako? VAR je snad od toho, aby chyby sudích odhalil a pomohl jim. Tak proč trest?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené