Komentář: Slávistům by se hodila malá pokora

Jedno z nejdůležitějších utkání sezóny, které může nabídnout Fortuna liga, je za námi. A jak po znovuzrození Slavia bývá aktivní na trávníku, není tomu jinak ani na sociálních sítích. Překvapením nebude, že Twitteru vládne Jaroslav Tvrdík. Ten teď opět rozvířil emoce videem z plyšového medvídka.

294. derby mezi Pražany budí emoce i po zápase. Zdroj: www.sparta.cz

Vrátíme se do reality, protože v době, kdy Viktorka brala jeden titul za druhým, fanoušci Slavie (ale i Sparty) odkazovali na minulost a dominanci Plzeňanů brali jako chvilkovou anomálii. 

Pro rekapitulaci, protože to není tak dávno. Slavia hrála o sestup, její fanoušci málem rozbili Eden a nebylo daleko, aby vyházeli vedení Slavie z oken. Tribunu Sever v té době mohla uklízečka vytírat během zápasů, protože zela prázdnotou. Sešívaní měli problémy. 

Z obce Sparťanů, i když teda posměšky padaly, nezaznívalo jako většinový názor, že by Slavia měla spadnout a naopak ta racionálněji uvažující část fanoušků, ale i těch plzeňských například, si přálo, aby Pražané v lize zůstali a stabilizovali se.

Mezi fanoušky a hráči ostatních klubů v té době zkrátka panovala nějaká fotbalová kultura, fanoušci ostatních týmů byli vůči sešívaným pokorní. Respekt k poraženému se teď vytrácí. A může za to i Jaroslav Tvrdík. 

Abych neshazoval v tomto komentáři výkony Slavie. Sešívaní jsou opravdu momentálně nejlepším týmem v soutěži a pravděpodobně je to asi jediný tým, který teď může konkurovat ostatním celkům v Evropě. Ale je potřeba přitom řešit další zbytečné věci, jako je například poskytnutí videozáznamu plivajícího Tetteha na Součka? 

Právě Jaroslav Tvrdík umístil v pondělí na svůj profil na Twitteru video z plyšového medvěda, které zachytilo po pádu plivajícího Benjamina Tetteha na Tomáše Součka. “Derby očima medvídka, aneb když Vás plyšová hračka usvědčí ze lži,” stálo u videa. Asi nemá cenu o tom diskutovat, tohle se opravdu stalo. Avšak celá situace může mít ještě další vyústění, se kterým musí šéf Slávistů počítat. 

Plivanec totiž byl reakcí na sbíhajícího se Součka, který dost nevybíravě nastoupil na hráče afrického původu. Vzhledem k tomu, že žijeme v hyperkorektní době, může se klidně hráč Sparty bránit tvrzením, že ho Souček rasisticky urážel a proto se neubránil tomuto chování. Jaká by pak asi byla reakce bose Slávistů? A rasismus by se naopak od plivance už řešit musel. 

On nebyl jen sám a například v talkshow na jedné nejmenované televizi se po derby o tom zmiňoval i hráč Slavie Vladimír Coufal s příspěvkem, že by ještě měli letenským zavřít stadion za vhozené kelímky.

Slavia vyhrála nad Spartou 3:0. 3:0. 3:0. Opakuji 3:0. Pro Spartu to byla demolice v kontextu, že si dala ještě vlastňáka z “půlky”. Je potřeba ještě upozorňovat zbytečně na další momenty, které vyplynuly z vyhroceného derby? A které zastíní samotný výsledek?

Slávisté by se měli věnovat tomu, co jim jde nyní nejlépe. A to je hrát fotbal. Ještě nedávno ho totiž na prvoligové poměry neuměli. Stejně tak Jaroslav Tvrdík by se měl věnovat tomu, co mu očividně jde a sice shánět čínské peníze. Protože ty pro ČSA sehnat očividně neuměl. A oba by se měli držet pořekadla většiny sportovců, že co se odehraje na hřišti a řekne v kabině, to na hřišti a v kabině zůstane. 

Čínští mesiáši totiž nemusí do pražského momentálně nejlepšího týmu u nás sypat peníze věčně a byla by strašná škoda, kdyby tyhle skvělé výkony sešívaných zapadly v kontextu tohoto vynášení špíny, které se momentálně děje. Slávistům by mělo stačit, že totálně rozhozenou Spartu přejeli na hřišti a nepřilévat zbytečně olej do ohně. Říká se tomu pokora. 

Sláva vítězům, čest poraženým!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Výborně napsaný. Seshiti jsou prostě dobytek co roky žije v kanálech a když jednou za X let hrajou nahoře, chovaj se jak nadlidi. Vono na ně zase dojde, nemám obavu.

  • Jediný dobytek si ty a tobě podobný rudoši. Kdyby to prase Teteh netvrdil, že nic neudělal, tak žádný video nikdo nikam dávat nebude. V kanálech by jste měli být už dávno vy za ty prasárny co se dělalo za pány Pelty, Macha atd. Zameť si nejdříve před vlastním prahem, dobytku.

   • Pořádně se VYBUL :-))))))))) Pak si sundej trenky a vyhoň se nad fotkama Pučka, Šetrleho a dlaších, ty hovado tam.

     • Tak tohle je prvotřídní žvást. Pane autore, ne pokoru, ale zdravé uvažování by to chtělo. Zřejmě vůbec nechápete jaký nesmysl jste napsal! Příště to nedávejte na web hned a dejte to někomu trochu rozumnému přečíst. Proč se na webu neobjevil podobný názor?

   • Vy mr*ký rudý. Celý roky se smějou nám a teď budou brečet, že si u nich děláme prdel my? Trapáci co neumí prohrávat. Proberte se z toho cirkusu

   • Jsem fanoušek Slávie, ale pokud to kluci (zejména Souček jako oběť a kapitán) nezmínili do zápisu (možná i proto, že Tetteh nedohrál), tak to vůbec neměli vytahovat v televizi. Když už se stalo, tak to neměl Tetteh zapírat (stačilo nekomentoval). Následně se už Jardovi nedivím, že to zveřejnil.
    Ale teď už to chce na to zapomenout.

   • Slávisti a jejich přiblblíci zapomínaj,že posledních třicet let se plácali mezi první a druhou ligou,to platí i pro blbce z Plzně.Vrátíte se za chvilku zpět do kanálů,kam patříte,smraďoši.

  • Ach jo, zase ukřivdění rudí Sparťani, ty budou vždycky jen brečet a brečet, nic jiného totiž neumí a fotbal, ten už zapomněli hrát dávno, jsou jen průměrným klubem s velkým rozpočtem a velkými dluhy.

  • Když tady házíš takové moudra debile znáš trochu historii????? Nebo umíš aspoň trochu hledat na netu. Jen tady urážíš slušné lidi. Tak 1 – Jaká byla vaše cesta do Banské Bystrice kde lidem šlo o život???? https://www.ceskatelevize.cz/porady/10266819072-vypravej/ve-stopach-doby/1985/379-rychlik-hron-zdemolovali-pri-ceste-na-ligove-utkani-do-banske-bystrice-fanousci-fotbalove-sparty-praha/ 2 – Jak jsi uvedl prý jsme chtěli zbořit vlastní stadion, No budiž, ale vy vyhrožujete se zbraní v ruce “”klobouk dolů””. 3 – “”Podle sebe soudím tebe”” nebo “”Zloděj křičí chyťte zloděje”” ten váš pokřik jugoslávie jste buď “”fašisté”” nebo jak jsem uvedl (podle s….) tak si najdi článek třeba “”Židé drželi se Spartou, křesťani byli víc nakloněni Slavii”” nebo “”„Jude Slavie“ je i historický nesmysl: Pražští Židé fandili většinou Spartě”” pusti si film a prosím tě pořádně poslouchej “”Muži v offsidu”” 4 – Proč jste to nechtěli??? Aby se na to nedošlo??? Jed hesla „Jude Slavie!“ měla odhalit výstava. Sparta si ji na svém stadionu nepřála taky si to můžeš najít na netu. 5 – To byl křik když se fanoušci Slávie přesunuli na jinou tribunu. Ale jsme měli dobré učitele!!! Přijeli fotbalisti z Izraele. Sparta má problém s antisemitismem, říká ředitel Židovského muzea v tomto článku se píše že jste to udělali v roce “”2016″” No už nebudu pokračovat, ale ještě něco za 6 – vaše klubové barvy pokud já vím tak jsou “modrá-žlutá-červená”: Promiň ale já jsem takový debil který stát má takové barvy??? Myslím, myslím že je to Rumunsko!!! Rumune..!!! Proč se za ně tak stydíte???? A máte nějaké hnědočervené triko, bílé trencle a černé punčocháče. Ostatní kluby v ČR mají buď Slovanské barvy nebo podle barvy člověk pozná co je to za klub černá-zelená (horníci) atd atd… ale hlavně mají klubové barvy i na dresu. A paksi přečti Wikipedii dokud máte dresy ani na nákup jste neměli a museli si i pučovat!!!!!
   Jestli vás kluci rudí ušatí jen do mě už se těším co mi pěkného napíšete a jak si mě budete chtít vychutnat. Slušným fanouškům přeji dobrou noc.

   • Jestli ti nepraskla cévka z rozrušení, tak se uklidni a zkus to napsat znovu. Tak aby to nepůsobilo jako od hysterky. Úplně tě vidím a je mi tě líto 👀 😁

   • Máš pravdu! Ale nejen debil, ale hlavně rudej dúchodce a zamindrákovanej věčně na někoho nasranej kokot. Ale rád lížu černý i hnědý prcky, dnes máme tu demokracii a tak můžu. Kdysi jsem s tím měl ve straně problémy, ale dnes už můžu oficiálně. To je jediná výhoda toho převratu co kdysi debilně přišel. Jinak vše v hajzlu, sparta už není co bývala a když se nevrátíme jako jediná strana na věčné časy zpátky k moci tak se to asi nezmění…

  • Neřekl bych, že autor odsuzuje fanoušky slavie či jiné, ani to, že by schvaloval plivanec do tváře apod.
   Článek na mne působí jako vzkaz a doporučení slávistům, aby si vážili toho, co mají, a nesnižovali se k urážkám, projevům násilí a dalšímu. Protože to co mají, nemusí mít věčně a negativním agresivním chováním si právě mohou ublížit. Upřímně, který investor by chtěl financovat agresivitu a násilí?

 2. Já se slávistům ani tolik nedivím. Roky jsou ve stínu silnější Sparty a k tomu i Plzně, Jablonce, Ostravy, Liberce, Boleslavi, Slovácka, tak je celkem logické, že jsou plni frustrace, která poté musí chtě nechtě ven. Oni museli dlouhé roky žít v hrozných depresích, vždyť nebýt svazu, který v roce 2014 nařídil, že spadne Sigma, byli dokonce ve druhé lize. Přejme jim to, podobně machrovali v letech 2007-2009 a poté po nich 8 let pes neštěkl.

  • Vyhrát derby Sparta, machrují tu sparťani…teď se jen prostě hledá cesta, jak jejich blamáži ulevit, aby oni nebyli ti frustrovaní.

   • to už je pro čistého danika který uplacel milenku premiéra marginální položka zaplatit pár novinářům aby jim dělali PR. Sparťané mají sami máslo na hlavě a mluvit v souvislosti s nimi o pokoře je dost troufale. A plzeňskou pokorou předvedl Sládek při jejich posledním titulu

   • Až na to že sparťani sou zvyklí derby vyhrávat pravidelně. A nic na tom nemění tahle krátká serie kdy to vychází spíš bolševikovi z KSČíny.

   • Píšeš tady astv že plakuje? Ty seš fakt kokot!A navíc se tady přihlašuješ i pod nickem Antonín Dvořák.

 3. Fnuk, fnuk, zase nekdo sparte ublizuje. Ano, to ze by ted sparta prisla s tim, ze Soucek vlastne rasisticky nadaval, to uz by byla pouze takova tresnicka na dortu.

  Nastesti vedeni sparty narozdil od uplakanych spartanu, kteri toto doporucuji na prehlidce hlouposti s nazvem spartaforever, dokaze zhodnotit, ze zrovna u Soucka by tomu uveril opravdu malokdo.

  • Přesně tak. Místo toho, aby odsoudili chování Tetteha, tak se budou ještě obhajovat, že Coufal je uplakánek, Souček mu vlastně mohl rasisticky nadávat, Tvrdík uveřejnil video a je práskač atp.

   Plivnout na něj Souček, tak ho tu pranýřují a žádají disciplinárku !

   • no minimálně se zbavila starostí že by po případném sestupu do 2ligy nebyla konkurenceschopna a případnou baráž by s těmito rozhodcimi sice s problémy ale zvládla

     • Jako má prcka s hemeroidama na toho černocha z našeho útoku v mým mokrým snu. Ale jednou mi to vyjde! Zatím se mi někdo prosím ozvěte a olíznu co jen budu moct, nejsem rasista, pro mně je cigán jak černoch, olížu všechny!

 4. Článek je napsaný jak je napsaný. Spíš je smutné, že vlastně tvrdí, že plivnout na soupeře je správné. Bylo to na hřišti, tak se nic neděje a nebudeme o tom mluvit. Dobrý příklad pro děti – na hřišti se vlastně může dít cokoliv. Mr. Tetteh prostřednictvím mluvčího sparty uvedl, že na Součka neplivl. Tak tedy je podán důkaz, že ANO. Dle mého názoru by měla následovat omluva. A jedeme dál. A místo toho, aby se řešilo nepřijatelné chování Mr. Tetteha a jeho lži, tak se řeší jak si někdo mohl na tuto skutečnost dovolit upozornit a nedej bože ho usvědčit. Takže ten poplivaný je vlastně ten špatný. Mr. Tetteh při svém prohlášení nic o rasistických útocích neuvedl, tak netuším proč je to tu zmiňováno, co kdyby a jak kdyby, možná, někdy a nebo nikdy.

  • Hele nic proti, ale to video je tak nekvalitní že tam je vidět jen pohyb Tettehova obličeje vůči Součkovi a kemra tam nikde nevidim. Takže jak kecá Zoufal tak muže kecat i Tetteh že ho Souček nazval černou sviní. Podle mě slávisti neunesli výhru a musej si navíc dokazovat jak sou mocný. Sou to ale jen vobyčejný mrdky a sračky.

  • o2 se vytahuje počtem kamer na zápase a potom snimaji bůh ví co.ale když vezmu úroveň redaktorů tak režie bude asi to samé nebo skoro tchan nechce danikovi škodit?

 5. Článek opravdu nebyl psaný slavistou, nebo neutrálním pohledem :). A to píšu jako Spartan.

  • Já jako slávista vám děkuji,kdyby každý byl tak rozumný,bylo by mnohem lépe,a to z obou táborů

  • Je uplně jedno kym byl psanej. Je naprosto pravdivej v tom jak seshitci během dvou let zmachrovali a dělaj ze sebe nejmocnější. Přitom sou to ubulený hovna v čele s tvrdíkem, kterej se ve svym věku chová jako dítě ve škole. Sám hraju fotbal a kolikrát si se soupeřem řeknem věci že kdybych je vytáh ven tak DK rok řeší jen stížnosti :-))))) A rozhodně neschvaluju plivnutí, já místo toho dal soupeři pěstí a bylo to férovější. Jen to plivnutí prostě nikde nevidim.

    • Na svůj příspěvek sám napsat že plakuješ umíš jen ty! Kde hrajou důchodci fotbal? A ty jsi dal někomu pěstičkou?:-) Tomu neuvěří ani to největší rudý hovado! Teda vlastně uvěří, ty tomu věříš..

   • Já pouze vidím jak fňukáte vy sparťanská šlechto :):).
    Řeší se plivanec, o kterém Tetteh řekl, že se nestal = lhal. Chápu, že ubrečenci z Letné zase odvádějí pozornost na nějakou jinou situaci, aby si nemuseli připadat ještě hloupěji. 🙂 🙂

    • Prosim, ukaž mi 100% důkaz že Tetteh plive. Já to vážně nikde nevidim. Stejně jako jen vodhaduju důvod, kterej ho k tomu případně ved. Taky nemám důkaz abych tvrdil že ho Souček rasisticky urazil, i když víme že blbej na to je dost.

     • Já ti žádný důkaz ukazovat nemusím. Víš mě je to celkem jedno jestli plival nebo neplival. Tvrdík Vás opět převezl a odhalil video, které “možná” naznačuje se se stalo. Ať si každý přebere jak chce prostě jste v pič… a nedokážete si to přiznat. :).

     • Pokud nevidíš důkaz a nazýváš hráče Tetteha lhářem tak seš pěknej chudák :-)))))))) Směju se ti.

     • Mycwo klidně se mi směj, já se zase směji tobě, jak brouzdáš po různých diskuzních stránkách a píšeš tam své “chytré” a “pravdivé poznatky “.

     • muhehe. Tak jsem rudej kokot, kdo je víc? Všechno dobrý, co děláš zítra? Olíznu ti prcku, dělám to rád a dobře!

   • Sparta už se opravdu neví čeho chytit. Výsledky žádný a tak fora plnily jen články o supertalentu Hložkovi, max povzdechy o výkladní skříni Českého fotbalu (tu dobu už si část fanoušků ani nemůže pamatovat). Před derby zase vymysleli nesmysl s krysama. No a když se derby nepovedlo tak je tu neúcta k soupeři a klasika,že jsme byli na padáka. No a až mi někdo ukáže uctivého a pokorného sparťana. To budou teprve vánoce. Mužem si pak společňe zaspívat koledu Jude Slavie jako to udělal plný stadion uctivých fanoušků v neděli.

  • Je pravda, že ani chachaři nebyli v roce 2004 tak namachrovaný jako čínský loutky letos. Takže správně píšeš vo tom stromu ale to seshiti nechápou. Za rok dva budou třeba zase v řiti a půlka z nich tady vubec nebude 🙂

 6. Ty jsi ale kus idiota. Co tam pleteš nesmyslně rasismus a podívej se na Tiky-Taka pořádně. Shodli se tam, že uzavírání stadionu je nesmysl a že to ani Spartě nepřejí. Jestli opravdu Tetteh po Součkovi plivl, tak je hovado a zaslouží si být pranýřován.

 7. Nejsem fanoušek ani Sparty ani Slávie. Každopádně si neuvědomuji, že by respekt a fanouškovská kultura nějak záhadně vymizeli. Velká rivalita tu byla vždy a na obou stranách se hráči dopouštěli různých slovních excesů na adresu soupeře i v minulosti. Co se týče Tetteha myslím, že by za faul i za své chování měl být tvrdě potrestán. Na začátku byl tvrdý faul, následoval plivanec na soupeře a poté lhaní do médií, že neplival. Schvaluji proto zveřejnění vide a doufám, že na jeho základě dostane tvrdý trest. Tady nejde o nějaké bonzáctví, ale o potřebu jednoznačně odsoudit nesportovní chování.

  • Jasně…..tvrdý faul 🙂 – Hovorka má dodnes tu nohu zlomenou, ale dohrál to normálně….škoda slov.

 8. Pamatuji si hodně vítězných derby Sparty, ale hráči ani fanoušci Sparty se nechovali tak, jako slávisté poslední roky. A to píšu jako slávista. Některým našim by prospěla studená sprcha…

  • Konečně (!!!) normální slávista, smekám. Jinak mám pocit že Coufal pořád nepřekous že ho ze Sparty vyrazili a tak se touhle stbáckou ubohostí zkusil pomstít.

   • Ty bukvo, ty si reaguješ sám na sebe a ve své tupé omezenosti si myslíš, že nikdo nepozná, že jsi i Bedřich Smetana tady:-) Hlavně, že tady pořád píšeš o někom že plakuje. Seš fakt ta bukva jak o sobě hrdě hlásíš…

 9. a jeeee, nějaká rudá lůza sepsala článek, ufňukánci jste nic víc, vám se zase vrací roky nabubřelosti a nadřazenosti, jen tak dál, hrabejte se v h*vnech a dál padejte ke dnu, paaapaaaaaaa

 10. Další brekot sparťanských frustrátů 🙂
  Sparťani si v divokých 90kách zvykli na titul koupený každý rok a pořád nedokáží pochopit že ta doba už se nikdy nevrátí. Tak jen brečte dál, dokud nedojde ke sparťanské sebereflexi, Sparta další titul nepřidá.

 11. Prý že Slavii sparťani většinově přáli, aby se stabilizovala. Ha ha ha, to je zase pravda jak od Zemana, psali to určitě vlevo dole… Až jsem slzu zatlačil.

  Najednou takové pokory od sparťana, hyperkorektní ultragentleman, přitom stačí jít na spartaforever, esparta a co příspěvek to žid, jude, židen, seshit. Prostě to psychicky nedáváte, přiznejte si to, žádná železná sparta co všechno ustojí a neohlíží se na druhé. To byla jen póza za všemi dřívějšími úspěchy ať už za nima bylo umění některých hráčů, nebo podpora lidí jako Pavlín Jirků, Peltovo cinklé jaro atd. Jakmile se chvíli nedaří, tak vám tečou nervy a jdete se vyplakat. Vzdyt se neumíte povznést ani nad Hovorku s Hušbauerem, které jste vyhodili jako nepotřebné. Hlavně že máte odchovance Slavie Dočkala jako kapitána.

  Fňukny ufňukaný sparťanský, nikdo vás nemá rád, břek fňuk, běžte se vybrečet do Stromovky.

 12. Napsané dobře. Mně osobně se ale nejvíc nelíbil Hovorka – Tak uplakanýho hrače jsem snad nikdy neviděl a těch simulací co předvedl. Má to takovej člověk zapotřebí pred zraky tisíců lidi? Místo aby se mu tleskalo za výkon – se mu ted všichni smějí… škoda

  • Ja se mu určitě nesmeju, je to borec. Spíš se smeju Tettehovi, jak si chtěl vymodlit pentli. A mimochodem flusanec je výrazem dobytka.

 13. Mycwa tak ty budeš vskutku “intelektuálně vyspělé” individuum. Pořád tu plácáš něco o majitelích z Číny a přitom většina týmu z Evropské špičky má vlastníka z Asie 😀 ale chápu že taková hospodská vyholená rudá palice jako ty, má problém vidět na vlastní špičku nosu. Jo a Coufala fakt ze Sparty nevyrazili, ano možná kdysi dávno tam byl na zkoušce ale když byl v Liberci tak jste po něm toužily ale on vás vyfuckoval a přestoupil k nám 😀

  • ToužilY??? Ty vole nauč se kurva česky!!!!! Jak to že každej dement co neumí základy češtiny se hlásí ke Slávii??

    • Gramatika neni to samý co interpunkce. I/Y, S/Z, MNĚ/MĚ by podle mýho názoru mělo umět i batole. A když už někomu radíš, aby se ujistil, tak se píše s chybami, ne s chybama, kapiš?

   • Tak si to po sobě přečti. Máš tam pár chyb. A za jakou prdel hraješ, když to férově
    řešíš pěstí?

    • Hraju stolní fotbal. Normálně si lehnu na stůl a chlapi co jsou kolem si hrajou s mýma koulema. A fotbal se to jmenuje proto, že kdo si hraje špatně, tak ho nakopnu. Zezadu do prcky. Nejlepší na tom sportu jsou ale pak stejně ty sprchy po zápase. To si užijem věci, by jsi se divil! Název klubu ti neřeknu, promiň jsme uzavřená společnost. Jsme tam celkem tři. Já, astv a 883ccm. Ale po sprše jsem volný a můžem se třeba setkat někde v křoví diskrétně ok? Dáš mi mobil prosím? Nebo mi napiš na mail, reaguju obratem! mycwa@seznam.cz

 14. Stejně sou seshiti hrozný komici. Když tu byl kritickej článek na fanoušky Sparty tak se u něj mohli uhonit a ublejt, ale jakmile si někdo dovolí napsat (slušně a věcně) něco proti nim, spustěj vodopád slz, demence a vulgarit. Podle mě už to musej mít geneticky daný, narodí se slávista, je jasný že bude debil 🙂

    • Tak si zareaguju sám, protože jinak bych měl vlhký sny. Největší kundy v lize jsou sparťani a proto jsem s nima! Už skoro sedmdesát roků, hned od narození jsem byl rudej a prostě jsem s nima zůstal. V KSČ jsem kratší dobu,když byl vítězný únor, tak jsem ještě nemohl požádat o členství a vstoupil jsem až když byly problémy v roce 1968! A v srpnu! Kolik znáš lidí co vstoupili v tomto datu? Neznáš debile, tak mlč a trochu úcty!

 15. Já to nechápu. Takže je v pořádku,že na sebe hráči plivou pane redaktore? Nebo,že hráč musí kopat roh z druhé strany,protože na něj lítá z kotle Sparty bordel? Proberte se.

 16. No konečně , normální názor v poslední době mám poci ze na světě není lepšího klube než SKS. Ještě by se také objektivně mělo napsat , ze Trpisovskeho hrací systém nevychova žádného fotbalistu o kterého se budou přetahovat přední evropský kluby.

  • Tak podle sestavy se naše silná Sparta šetřila v derby aby neprdla s Jihlavou.:)
   AC Sparta Praha: Nita – Vindheim, Kaya, Hancko, Frýdek – Mandjeck, Trávník – Karlsson, Kanga, Plavšić – Kozák
   Náhradníci: Bičík – Hanousek, Štětina, Sáček, Hašek, Juliš, Graiciar

   • No…jen namátkou napíšu pár jmen. Teda někdy až budu mít víc času, teď mi přijde na poštu důchod a tak musím letět abych měl z čeho zaplatit složenky v domově důchodců.

 17. Já teda nevím, kde pisatel článku přišel na to, že většina fanoušků Sparty, popř. Plzně si přálo stabiliazaci Slavie. Pamatuji si tu dobu, kdy na každém rohu a v každé diskuzi jsme mohli narazit na mnoho nadávek a přání “ať ty k*rvy sešité táhnou na dno” atp.
  Moc dobře si pamatuji, kdy se přál Slavii krach a fanoušci z Letné nad tím onanovali. To spíš tohle byl většinový názor. Těch, co přáli stabilizaci taky několik bylo, ale ne tolik, co výše zmíněných.

  A když jsme u toho plivání – kdyby to bylo naopak a Křetinský či nikdo jiný by s tim po zápase přispěchal, hned by z toho bylo haló jak prase. A co, že Slavia vyhrála 3:0 ? To jako znamená, že se tyhle excesy budou přehlížet ? Ok, přehlédněme tedy házení předmětů na Bořila. Přece Slavia vyhrála a tak nemá cenu Spartu ještě více trestat. Co že díky pyru se zastavil zápas, přece Sparta prohrála vysoko, nač ji tedy trestat znova.

  My pokoru máme. Dobře víme, že jsme byli velmi blízko nejen sestupu do druhé ligy, ale také ke krachu. To nám se neustále vmetává do ksichtu, že nebýt číny, jsme v prdeli. Že najednou vylézáme z kanálů atp.
  Spíš ze sparťanské strany by měla být pokora, protože oni klesají stále níž (a ne, nepřeju ji to, co Slavia zažila – ten strach, že nevíte, zda bude klub existovat) a stále si hrají na top klub, vmetávají do kischtu své historické úspěchy, protože nic jiného jim nezbývá a snaží se dělat, že se u nich v klubu nic neděje. Poukážete na to a hned jste terčem nadávek a dalšího vmetávání.

  Tendenčně vedený článek, který to bere pouze z jedné strany…

  • protože těch úspěchů je čím dál tím míň musíme těm neuspechum dát alespoň pozitivní náboj

 18. Slávii chybí pokora? Respekt se vytrácí? Kterej sparťanskej blb to psal?!! Halóó, to sparťanský hráč plivl na slávistického!!!!! Halóó, to sparťanskej hráč ústy sparťanského mluvčího řekl, že neplival!!!!! Pokud tedy Tetteh plive a pak LŽE, že neplival, jinými slovy, obvinil Součka a Coufala, že lžou!!! Je tedy jedině dobře, že pan Tvrdík dal na Twiter to video!! A že musí pan Tvrdík počítat s odezvou? Neměl by snad počítat s odezvou za své nesportovní chování a lhaní spíše Tetteh??? Že chybí respekt a pokora? Chybí, hlavně plivníkům, lhářům a těm, co je obhajují!!!!!!!!

 19. Často se častují výrazy kretén, debil, retard, idiot, imbecil a podobně. O kom to mluvím? Diskutují na sociálních sítích dokonce s ještě jadrnějšími výrazy. Nejde jen o hospodské typy IV. kategorie, ale i o fotbalové příznivce s IQ tykve. Jde dokonce o fotbalisty samotné i fotbalové funkcionáře. Generace starších fotbalových fanoušků určitě potvrdí, že za jejich mládí se tak hnusně nemluvilo a slušněji se chovali i bafuňáři. Dnešní svět se změnil k horšímu. Co se dá asi od něj čekat v budoucnu?

  • Sorry, ale já už jinej nebudu. Všechno mně sere a prostě není k nám žádný respekt! A dokonce i hráči už k nám nechtějí, protože vidí že jsme totálně v prdeli. A stejný je to i v hokeji, tam taky nakupujem a dostáváme na prdel každej rok:-( Tak lížu černý prcky, jiný se nenabízí a prudím na diskuzích…

 20. Tak to je neskutečně ubrečený a neobjektivní článek, za který by se autor měl stydět.
  Pane sportovní redaktore “Kub” (to se ani neumíte pod článek podepsat celým jménem?), vy obhajuje plivanec Tetteha DOMNĚNKOU, že Souček mohl říci něco rasistického… Vystudoval jste žurnalistiku? Navíc, pokud byste aspoň trochu znal fotbalistu Součka, věděl byste, že to je jeden z nejslušnějších lidí, kteří běhají na našich fotbalových trávnících.
  A k tomu Vašemu mravokárání: Já si pamatuji naopak neúctu sparťanů včele s Poborským, že jsou pro ně derby “rychlý prachy”, o tom, jak se Řepka stále vyjadřuje o Slavii ani nemluvě.

 21. My jsme Sparťani, my to unesem, my se nevzdáváme! Ať si do nás kopou klidně i podpásovkama. Ale ať nezapomenou, že ten kdo jde nahoru, půjde zákonitě i dolů.
  Ani v době, kdy Liberec bodem s Olomoucí zachránil sešívané, jsem z toho radost neměl, Slavia patří do ligy, ale úctu k soupeři od nich opravdu nečekám, alespoň od většiny z nich. Místy mi dost připomínají fans úspěchu jednoho nejmenovaného západočeského klubu. Že by podobnost čistě náhodná?
  Nyní o Slávisty zakopáváš na každém rohu, vylézají z děr jako myši na polích, kde byli v sezóně 2013/2014?
  Článek je dobře napsaný, škoda, že přes nosánek nahoru si ho většina Slávistů i “Slávistů” nepřečte a už vůbec, že by se nad tím zamyslela. O to trvdší pád to jednou bude a on přijde, to je naprostá jistota…

 22. To psal sparťan. to není článek, který patří na ruik. je to naprosto neprofesionální. už vás nečtu.

 23. Já už bych derby neřešil,bylo to vyhrocené.Když šel k zemy Slávista rozhodčí pískl,když Spartan nic se nedílo.Co se týče Teteha-nedivím se mu a ve 30té minutě jsem jasně řekl že Benji dnes dostane červenou/taky se tak stalo.Pofaulu na něho se nic nedílo,pak souboj před čarou kdy se míč odrazil za čáru od Slávisty a roz.ukázal aut pro Sla.
  Nevím jestly jsou zaznamy ale kokněte jak Benji v 53 min.napřáhl a promáchnul nohu slavisty,kdyby ho trefil tak ten Sla.přišelo nohu. Nějaké plivntí.

 24. !!! Konečně to někdo sepsal! Ta nepokora je jediný důvod, proč nedokážu sks přát v pohárech, nepochopitelná nabubřelost a mediální tlačenka v novinách, absence přiznání vlastních chyb a obviňování celého světa, že je proti nim, to je mi vlastnost tak odporná, že se přes to nepřenesu i když jinak dokážu v Evropě přát i spartě (fuj). U plzně člověk nad tímhle přivřel oko, plzeň je regionální klub, náhle vystřelený ke slávě ale u sks by člověk čekal nějakou kulturu příznivectví a ta teď prostě chybí. Sešiti to berou kombajnem a to je chyba, která je, až přijde pád, bude strašně mrzet. Ano, sks nemá v současnosti sportovní konkurenci (letos poprvé bez výraznější pomoci rozhodčích) ale to není důvod chovat se tak, jak to předvádí. Vlastně připomínají spartu z neblahých 90.let, kdy si kupovala tituly a zpychla tak, že nekoukala kolem sebe. Mimochodem když se tu srovnává krize sparty a sks tak je to humorné, protože si nevybavuji, že by rudí byli pár minut od sestupu ;)) Takže bacha jüan není věčný, tak jako nebyl věčný mach nebo rezeš 🙂 a i do deníku sport jednou můžou nastoupit objektivní novináři, co nefandí celý život sks…a i do edenu může začít (zase) chodit pár tisíc lidí…lidí co to pamatují je ještě pořád dost

   • Bylo to tak, přece to každý ví. No ty vole! Se divím, že jsem si nenapsal pod svůj příspěvek že plakuju. A to si to celkem hlídám jak vidíš.
    Škoda že ty časy kdy jsme kupovali jeden titul za druhým jsou zatím pryč. Ale my se vrátíme, prachy máme!!

 25. Článek naprosto mimo, pokud jde o argument tetech si mohl vymyslet že ho souček rasisticky urážel muže napsat poze debil,neni to sparta, ze. Stejně tak coufalovo reči o zavírání stadionu viz slavia a její zavírání za stejný prestupky a ve finále sparta je hnůj ale spartansti fans este vetsí at zije pelta, horník a podobní borci este lzilafatu jsem zapomel…..3:0 3:0 3:0

 26. Parádní středeční odpoledne. Vysoké vítězství, bez stresu, zahráli si méně vytěžovaní hráči. Většina předvedla slušný výkon, Milan Škoda dokonce parádní – ukázal, že je pořád jasnou jedničkou v útoku. Od chvíle, co vystřídal, už jsme byli dopředu poměrně jaloví – především opět Tecl byl darebný. Několikrát v ofsajdu, dvakrát sám na golmana -neuspěl, útočné fauly, prohrané osobní souboje. Bohužel ani Jusuf nehrál dobře, byl prakticky neviditelný. To jsou asi jediné kaňky na včerejším zápase. Slušně se ukázal i Joao Felipe, na Ligu Mistrů to asi zatím není, ale potenciál tam je – rychlost, kontrola balonů, fotbalové myšlení. Velmi dobří Ševčík, Provod, Zelený. Špatný nebyl ani Hromada na stoperu, ale Vyšehrad nás dozadu moc neprověřil.

  Když to srovnám se spartou, která se trápila v Jihlavě prakticky v plné sestavě, tak jsme opět ukázali momentální veliký rozdíl mezi oběma kluby.

 27. Jasně, Slavia pokora a vymrdaní sparťani a plzeňáci budou brečet a říkat, že se to nedělá!!!
  Co slávisti poslouchali X-let nazpět?????

 28. Dobrý den, tímto článkem tedy ospravedlňujete to, že hráč předvede zákrok bez možnosti hrát balón a může tak maximálně zranit soupeře a ještě se zachová jako dobytek a plivne na soupeře? Teteh se ještě hájí, že na nikoho neplivl a tím pádem lže, neměl by spíš mít on pokoru a raději být zticha a omluvit se jak za faul tak za následnou reakci?

  Pokud mě tedy soupeř porazí na vlastním stadionu o 3 branky, můžu po něm házet kelímky, polévat pivem, předvádět zákroky bez balonu jako Teteh a ještě po něm plivat a nakonec navádět Teteha, aby si vymyslel, že ho Souček rasisticky urážel? To je výsměch! Autore, prober se!

  PS: vedení Ruik Football měli by jste se zamyslet koho zaměstnáváte a dávate mu možnost zveřejňovat články na těchto stránkách. Škodí to pouze Vám. Naprosto neobjektivní, zaujatý článek, nechápu jak toto můžete vůbec zveřejnit.

  • To je prostě taková sparťanská spravedlnost. Tetteh fauluje, může za to Coufal. Tetteh plive, může za to Souček. Tetteh lže, může za to Tvrdík. Sparťanská zvěř hází kelímky, může za to Slávia.
   Jak už jsem psal jinde. Rozumová vybavenost běžného Sparťana je nulová!

   • Toto je naplno projevená frustrace Slávistů za posledních několik let. Namísto toho, aby si užívali sportovních úspěchů a s nadhledem a povznesením přešli nepodstatné, tak se šťourají v maličkostech, které jindy dělají sami taky. Tím jen projevují svoji malost. Jak chcete, je to i váš obraz.

    • Ono je to tak trochu jako kdyby strejda z dědiny co jezdí na Zetoru a bere 12 hrubýho vyhrál eurojackpot. Celej život má hovno a najednou příde úspěch, logicky ho neunese jako tenhle seshitej blbec.

     • Bere 12 hrubýho? A kolik máš důchod mycwo? Jsi ve straně a vždy jsi byl, takže asi ne málo že? Hajzle rudej komunistickej.

 29. Slávisti hlavně nemají soudnost. V čele klubu Tvrdík se svojí křišťálovou minulostí, buduje se za peníze z totalitní země pro kterou jsme v nejlepším případě vazalové.😂 Pohár si umějí nalosovat a ještě pojistit vymýšlenou penaltou ve finále. To má opravdu nějaký fanoušek z takové “výhry” radost? 🤔🙈 Já bych měl spíš strach, že někdo začne mluvit a klub skončí v 2 lize.🤫

  • Osobně si myslim že tyhle jejich projevy sou právě ze strachu co bude. Čínu ženou z celýho světa a je jen otázka času až vypadne Zeman a vyženou jí i vod nás. Tak proto sou slávisti v takový depresi a nervově totálně dole.

   • V depresi jsi ty debile! Jinde ve světě jsou rádi že Čína jim dává práci. Raději si něco přečti než napíšeš takovou buzeranskou debilovinu. Ve francii jsou rádi jakou mají smlouvu na zakázky. Dělá to asi 70 miliard kč. Čína dodává práci i do Německa a kam to posílají??? No debile asi k nám. Jen tady hulákají magoři z Prahy na Čínu. Kdyby jsi uměl počítat tak co je lepší???? Aby k nám šla přes západ nebo přímo debile. Sportovní stránka a židák z toaletný jsem tahá politiku.

  • Celý ty roky byla sparta nahoře jen díky penězům pro rozhodčí. Teď všude pláčem, já teda nejvíc, ale co jinýho můžem dělat? Komunisti jsou pryč a tak už na nás každej sere. Vymyšlený penalty sem tam ještě dostanem, ale už to není co to bývávalo a tak mám obavy jestli o té druhé lize o které píšeš to nebude za pár roků skutečnost u nás…

 30. Takový článek musel napsat dobře zakomplexovaný idiot 😀 jen tak dál.. evidentně fanoušek Sralty z toaletný. Teteh je vyborný a férový kluk, ten přece jak řekl tiskový mluvčí sralty po diskuzi s nim na nikoho neplive, tak to byl asi photoshop.. No my jsme se zahrálili pár let zpět, a vy tam míříte, tak hodně stěstí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?