Spojte se s námi

Fortuna liga

Komentář: Slávistům by se hodila malá pokora

Zveřejněno

dne

Jedno z nejdůležitějších utkání sezóny, které může nabídnout Fortuna liga, je za námi. A jak po znovuzrození Slavia bývá aktivní na trávníku, není tomu jinak ani na sociálních sítích. Překvapením nebude, že Twitteru vládne Jaroslav Tvrdík. Ten teď opět rozvířil emoce videem z plyšového medvídka.

294. derby mezi Pražany budí emoce i po zápase. Zdroj: www.sparta.cz

Vrátíme se do reality, protože v době, kdy Viktorka brala jeden titul za druhým, fanoušci Slavie (ale i Sparty) odkazovali na minulost a dominanci Plzeňanů brali jako chvilkovou anomálii. 

Pro rekapitulaci, protože to není tak dávno. Slavia hrála o sestup, její fanoušci málem rozbili Eden a nebylo daleko, aby vyházeli vedení Slavie z oken. Tribunu Sever v té době mohla uklízečka vytírat během zápasů, protože zela prázdnotou. Sešívaní měli problémy. 

Z obce Sparťanů, i když teda posměšky padaly, nezaznívalo jako většinový názor, že by Slavia měla spadnout a naopak ta racionálněji uvažující část fanoušků, ale i těch plzeňských například, si přálo, aby Pražané v lize zůstali a stabilizovali se.

Mezi fanoušky a hráči ostatních klubů v té době zkrátka panovala nějaká fotbalová kultura, fanoušci ostatních týmů byli vůči sešívaným pokorní. Respekt k poraženému se teď vytrácí. A může za to i Jaroslav Tvrdík. 

Abych neshazoval v tomto komentáři výkony Slavie. Sešívaní jsou opravdu momentálně nejlepším týmem v soutěži a pravděpodobně je to asi jediný tým, který teď může konkurovat ostatním celkům v Evropě. Ale je potřeba přitom řešit další zbytečné věci, jako je například poskytnutí videozáznamu plivajícího Tetteha na Součka? 

Právě Jaroslav Tvrdík umístil v pondělí na svůj profil na Twitteru video z plyšového medvěda, které zachytilo po pádu plivajícího Benjamina Tetteha na Tomáše Součka. “Derby očima medvídka, aneb když Vás plyšová hračka usvědčí ze lži,” stálo u videa. Asi nemá cenu o tom diskutovat, tohle se opravdu stalo. Avšak celá situace může mít ještě další vyústění, se kterým musí šéf Slávistů počítat. 

Plivanec totiž byl reakcí na sbíhajícího se Součka, který dost nevybíravě nastoupil na hráče afrického původu. Vzhledem k tomu, že žijeme v hyperkorektní době, může se klidně hráč Sparty bránit tvrzením, že ho Souček rasisticky urážel a proto se neubránil tomuto chování. Jaká by pak asi byla reakce bose Slávistů? A rasismus by se naopak od plivance už řešit musel. 

On nebyl jen sám a například v talkshow na jedné nejmenované televizi se po derby o tom zmiňoval i hráč Slavie Vladimír Coufal s příspěvkem, že by ještě měli letenským zavřít stadion za vhozené kelímky.

Slavia vyhrála nad Spartou 3:0. 3:0. 3:0. Opakuji 3:0. Pro Spartu to byla demolice v kontextu, že si dala ještě vlastňáka z “půlky”. Je potřeba ještě upozorňovat zbytečně na další momenty, které vyplynuly z vyhroceného derby? A které zastíní samotný výsledek?

Slávisté by se měli věnovat tomu, co jim jde nyní nejlépe. A to je hrát fotbal. Ještě nedávno ho totiž na prvoligové poměry neuměli. Stejně tak Jaroslav Tvrdík by se měl věnovat tomu, co mu očividně jde a sice shánět čínské peníze. Protože ty pro ČSA sehnat očividně neuměl. A oba by se měli držet pořekadla většiny sportovců, že co se odehraje na hřišti a řekne v kabině, to na hřišti a v kabině zůstane. 

Čínští mesiáši totiž nemusí do pražského momentálně nejlepšího týmu u nás sypat peníze věčně a byla by strašná škoda, kdyby tyhle skvělé výkony sešívaných zapadly v kontextu tohoto vynášení špíny, které se momentálně děje. Slávistům by mělo stačit, že totálně rozhozenou Spartu přejeli na hřišti a nepřilévat zbytečně olej do ohně. Říká se tomu pokora. 

Sláva vítězům, čest poraženým!

Reklama
138 komentářů

138 Comments

 1. Mycwa

  25.9.2019 na 12:42

  Výborně napsaný. Seshiti jsou prostě dobytek co roky žije v kanálech a když jednou za X let hrajou nahoře, chovaj se jak nadlidi. Vono na ně zase dojde, nemám obavu.

  • Antirudoch

   25.9.2019 na 16:13

   Jediný dobytek si ty a tobě podobný rudoši. Kdyby to prase Teteh netvrdil, že nic neudělal, tak žádný video nikdo nikam dávat nebude. V kanálech by jste měli být už dávno vy za ty prasárny co se dělalo za pány Pelty, Macha atd. Zameť si nejdříve před vlastním prahem, dobytku.

   • Mycwa

    25.9.2019 na 16:15

    Pořádně se VYBUL :-))))))))) Pak si sundej trenky a vyhoň se nad fotkama Pučka, Šetrleho a dlaších, ty hovado tam.

    • LA

     25.9.2019 na 22:48

     Micwo, ty starej rudej vypelichanej žalude, skoč do zdi.
     Rumune smradlavej…..

    • Mycwa

     26.9.2019 na 9:09

     plakuješ.

     • Mycwa

      28.9.2019 na 23:39

      Jsem rudej vopelichanej koministickej rumunskej kokot z letné! Definuj příště přesně!

   • Surcuf

    25.9.2019 na 16:18

    Jistě…a Hovorka má dodnes zlomenou nohu….

    • Mycwa

     25.9.2019 na 16:20

     tačdaun 😀

     • Surcuf

      25.9.2019 na 16:41

      Tak Dawn určitě….

     • Jarda

      26.9.2019 na 7:41

      Tak tohle je prvotřídní žvást. Pane autore, ne pokoru, ale zdravé uvažování by to chtělo. Zřejmě vůbec nechápete jaký nesmysl jste napsal! Příště to nedávejte na web hned a dejte to někomu trochu rozumnému přečíst. Proč se na webu neobjevil podobný názor?

   • Jan

    25.9.2019 na 16:59

    Vy mr*ký rudý. Celý roky se smějou nám a teď budou brečet, že si u nich děláme prdel my? Trapáci co neumí prohrávat. Proberte se z toho cirkusu

   • Freki

    28.9.2019 na 17:39

    Jsem fanoušek Slávie, ale pokud to kluci (zejména Souček jako oběť a kapitán) nezmínili do zápisu (možná i proto, že Tetteh nedohrál), tak to vůbec neměli vytahovat v televizi. Když už se stalo, tak to neměl Tetteh zapírat (stačilo nekomentoval). Následně se už Jardovi nedivím, že to zveřejnil.
    Ale teď už to chce na to zapomenout.

   • Jan Vávra

    30.9.2019 na 8:58

    Slávisti a jejich přiblblíci zapomínaj,že posledních třicet let se plácali mezi první a druhou ligou,to platí i pro blbce z Plzně.Vrátíte se za chvilku zpět do kanálů,kam patříte,smraďoši.

  • Josef

   25.9.2019 na 17:05

   Na soupeře se neplive, to může udělat akorát hovado!

  • Pavel

   25.9.2019 na 17:31

   Ach jo, zase ukřivdění rudí Sparťani, ty budou vždycky jen brečet a brečet, nic jiného totiž neumí a fotbal, ten už zapomněli hrát dávno, jsou jen průměrným klubem s velkým rozpočtem a velkými dluhy.

  • Antonín Dvořák

   25.9.2019 na 20:22

   co chcete od luft kokotíka když nikdy nesportoval – tak alespon žaluje

   • big power

    25.9.2019 na 21:08

    Antoníne, topiči elektrárenský, radši slož novou Novisvětskou …

  • Mycwa je debil

   26.9.2019 na 0:39

   Když tady házíš takové moudra debile znáš trochu historii????? Nebo umíš aspoň trochu hledat na netu. Jen tady urážíš slušné lidi. Tak 1 – Jaká byla vaše cesta do Banské Bystrice kde lidem šlo o život???? https://www.ceskatelevize.cz/porady/10266819072-vypravej/ve-stopach-doby/1985/379-rychlik-hron-zdemolovali-pri-ceste-na-ligove-utkani-do-banske-bystrice-fanousci-fotbalove-sparty-praha/ 2 – Jak jsi uvedl prý jsme chtěli zbořit vlastní stadion, No budiž, ale vy vyhrožujete se zbraní v ruce “”klobouk dolů””. 3 – “”Podle sebe soudím tebe”” nebo “”Zloděj křičí chyťte zloděje”” ten váš pokřik jugoslávie jste buď “”fašisté”” nebo jak jsem uvedl (podle s….) tak si najdi článek třeba “”Židé drželi se Spartou, křesťani byli víc nakloněni Slavii”” nebo “”„Jude Slavie“ je i historický nesmysl: Pražští Židé fandili většinou Spartě”” pusti si film a prosím tě pořádně poslouchej “”Muži v offsidu”” 4 – Proč jste to nechtěli??? Aby se na to nedošlo??? Jed hesla „Jude Slavie!“ měla odhalit výstava. Sparta si ji na svém stadionu nepřála taky si to můžeš najít na netu. 5 – To byl křik když se fanoušci Slávie přesunuli na jinou tribunu. Ale jsme měli dobré učitele!!! Přijeli fotbalisti z Izraele. Sparta má problém s antisemitismem, říká ředitel Židovského muzea v tomto článku se píše že jste to udělali v roce “”2016″” No už nebudu pokračovat, ale ještě něco za 6 – vaše klubové barvy pokud já vím tak jsou “modrá-žlutá-červená”: Promiň ale já jsem takový debil který stát má takové barvy??? Myslím, myslím že je to Rumunsko!!! Rumune..!!! Proč se za ně tak stydíte???? A máte nějaké hnědočervené triko, bílé trencle a černé punčocháče. Ostatní kluby v ČR mají buď Slovanské barvy nebo podle barvy člověk pozná co je to za klub černá-zelená (horníci) atd atd… ale hlavně mají klubové barvy i na dresu. A paksi přečti Wikipedii dokud máte dresy ani na nákup jste neměli a museli si i pučovat!!!!!
   Jestli vás kluci rudí ušatí jen do mě už se těším co mi pěkného napíšete a jak si mě budete chtít vychutnat. Slušným fanouškům přeji dobrou noc.

   • Ale no tak

    26.9.2019 na 14:55

    Jestli ti nepraskla cévka z rozrušení, tak se uklidni a zkus to napsat znovu. Tak aby to nepůsobilo jako od hysterky. Úplně tě vidím a je mi tě líto 👀 😁

    • Hysterko

     26.9.2019 na 23:03

     To je jediné co dokážete a jak jsem psal. Podle sebe soudím tebe. Hysterko.

     • Cyril Suk

      27.9.2019 na 11:01

      Debile

     • Pravda

      28.9.2019 na 22:21

      Konečně někdo napsal pravdu debile!!!

   • Mycwa

    29.9.2019 na 0:58

    Máš pravdu! Ale nejen debil, ale hlavně rudej dúchodce a zamindrákovanej věčně na někoho nasranej kokot. Ale rád lížu černý i hnědý prcky, dnes máme tu demokracii a tak můžu. Kdysi jsem s tím měl ve straně problémy, ale dnes už můžu oficiálně. To je jediná výhoda toho převratu co kdysi debilně přišel. Jinak vše v hajzlu, sparta už není co bývala a když se nevrátíme jako jediná strana na věčné časy zpátky k moci tak se to asi nezmění…

  • nezviR

   27.9.2019 na 8:17

   Neřekl bych, že autor odsuzuje fanoušky slavie či jiné, ani to, že by schvaloval plivanec do tváře apod.
   Článek na mne působí jako vzkaz a doporučení slávistům, aby si vážili toho, co mají, a nesnižovali se k urážkám, projevům násilí a dalšímu. Protože to co mají, nemusí mít věčně a negativním agresivním chováním si právě mohou ublížit. Upřímně, který investor by chtěl financovat agresivitu a násilí?

  • Mycwa

   28.9.2019 na 22:45

   Já jsem bukva!

  • Mycwa

   29.9.2019 na 0:59

   plakuješ

 2. David

  25.9.2019 na 12:49

  Moc pekne napsane

 3. astv

  25.9.2019 na 13:16

  Já se slávistům ani tolik nedivím. Roky jsou ve stínu silnější Sparty a k tomu i Plzně, Jablonce, Ostravy, Liberce, Boleslavi, Slovácka, tak je celkem logické, že jsou plni frustrace, která poté musí chtě nechtě ven. Oni museli dlouhé roky žít v hrozných depresích, vždyť nebýt svazu, který v roce 2014 nařídil, že spadne Sigma, byli dokonce ve druhé lize. Přejme jim to, podobně machrovali v letech 2007-2009 a poté po nich 8 let pes neštěkl.

  • javorovej

   25.9.2019 na 16:53

   Vyhrát derby Sparta, machrují tu sparťani…teď se jen prostě hledá cesta, jak jejich blamáži ulevit, aby oni nebyli ti frustrovaní.

   • jilovec

    25.9.2019 na 22:25

    to už je pro čistého danika který uplacel milenku premiéra marginální položka zaplatit pár novinářům aby jim dělali PR. Sparťané mají sami máslo na hlavě a mluvit v souvislosti s nimi o pokoře je dost troufale. A plzeňskou pokorou předvedl Sládek při jejich posledním titulu

   • Mycwa

    27.9.2019 na 11:02

    Až na to že sparťani sou zvyklí derby vyhrávat pravidelně. A nic na tom nemění tahle krátká serie kdy to vychází spíš bolševikovi z KSČíny.

  • Mycwa

   26.9.2019 na 9:11

   plakuješ.

   • Surcuf

    28.9.2019 na 23:50

    Píšeš tady astv že plakuje? Ty seš fakt kokot!A navíc se tady přihlašuješ i pod nickem Antonín Dvořák.

 4. Franta

  25.9.2019 na 13:46

  Fnuk, fnuk, zase nekdo sparte ublizuje. Ano, to ze by ted sparta prisla s tim, ze Soucek vlastne rasisticky nadaval, to uz by byla pouze takova tresnicka na dortu.

  Nastesti vedeni sparty narozdil od uplakanych spartanu, kteri toto doporucuji na prehlidce hlouposti s nazvem spartaforever, dokaze zhodnotit, ze zrovna u Soucka by tomu uveril opravdu malokdo.

  • Jarda

   25.9.2019 na 15:12

   Máte naprostou pravdu

  • javorovej

   25.9.2019 na 16:56

   Přesně tak. Místo toho, aby odsoudili chování Tetteha, tak se budou ještě obhajovat, že Coufal je uplakánek, Souček mu vlastně mohl rasisticky nadávat, Tvrdík uveřejnil video a je práskač atp.

   Plivnout na něj Souček, tak ho tu pranýřují a žádají disciplinárku !

  • jirka

   25.9.2019 na 21:38

   nevíte náhodou jak dneska Sparta válcoval soupeře v poháru?

   • jilovec

    25.9.2019 na 22:44

    no minimálně se zbavila starostí že by po případném sestupu do 2ligy nebyla konkurenceschopna a případnou baráž by s těmito rozhodcimi sice s problémy ale zvládla

   • Josef

    26.9.2019 na 0:29

    1:2 vyhrála Sparta

    • Mycwa

     26.9.2019 na 13:23

     Ta sedla! 😀

     • Mycwa

      28.9.2019 na 23:54

      Jako má prcka s hemeroidama na toho černocha z našeho útoku v mým mokrým snu. Ale jednou mi to vyjde! Zatím se mi někdo prosím ozvěte a olíznu co jen budu moct, nejsem rasista, pro mně je cigán jak černoch, olížu všechny!

 5. Pavel

  25.9.2019 na 14:51

  Článek je napsaný jak je napsaný. Spíš je smutné, že vlastně tvrdí, že plivnout na soupeře je správné. Bylo to na hřišti, tak se nic neděje a nebudeme o tom mluvit. Dobrý příklad pro děti – na hřišti se vlastně může dít cokoliv. Mr. Tetteh prostřednictvím mluvčího sparty uvedl, že na Součka neplivl. Tak tedy je podán důkaz, že ANO. Dle mého názoru by měla následovat omluva. A jedeme dál. A místo toho, aby se řešilo nepřijatelné chování Mr. Tetteha a jeho lži, tak se řeší jak si někdo mohl na tuto skutečnost dovolit upozornit a nedej bože ho usvědčit. Takže ten poplivaný je vlastně ten špatný. Mr. Tetteh při svém prohlášení nic o rasistických útocích neuvedl, tak netuším proč je to tu zmiňováno, co kdyby a jak kdyby, možná, někdy a nebo nikdy.

  • Surcuf

   25.9.2019 na 15:17

   A na tom videu je ten plivanec kde?

   Nefanoušek,nefotbalista – aby bylo jasno…

  • Mycwa

   25.9.2019 na 15:24

   Hele nic proti, ale to video je tak nekvalitní že tam je vidět jen pohyb Tettehova obličeje vůči Součkovi a kemra tam nikde nevidim. Takže jak kecá Zoufal tak muže kecat i Tetteh že ho Souček nazval černou sviní. Podle mě slávisti neunesli výhru a musej si navíc dokazovat jak sou mocný. Sou to ale jen vobyčejný mrdky a sračky.

   • Mycwa

    28.9.2019 na 23:47

    Ale já jsem větší mrdka! Donedávna jsem psal mrTka, protože rád mrtám s černochama a lížu jim pak zadečky.

  • jilovec

   25.9.2019 na 22:41

   o2 se vytahuje počtem kamer na zápase a potom snimaji bůh ví co.ale když vezmu úroveň redaktorů tak režie bude asi to samé nebo skoro tchan nechce danikovi škodit?

 6. Tomáš Kohoutek

  25.9.2019 na 15:02

  Článek opravdu nebyl psaný slavistou, nebo neutrálním pohledem :). A to píšu jako Spartan.

  • Jarda

   25.9.2019 na 15:17

   Já jako slávista vám děkuji,kdyby každý byl tak rozumný,bylo by mnohem lépe,a to z obou táborů

  • Mycwa

   25.9.2019 na 15:27

   Je uplně jedno kym byl psanej. Je naprosto pravdivej v tom jak seshitci během dvou let zmachrovali a dělaj ze sebe nejmocnější. Přitom sou to ubulený hovna v čele s tvrdíkem, kterej se ve svym věku chová jako dítě ve škole. Sám hraju fotbal a kolikrát si se soupeřem řeknem věci že kdybych je vytáh ven tak DK rok řeší jen stížnosti :-))))) A rozhodně neschvaluju plivnutí, já místo toho dal soupeři pěstí a bylo to férovější. Jen to plivnutí prostě nikde nevidim.

   • Mycwa

    26.9.2019 na 9:12

    plakuješ.

    • Surcuf

     28.9.2019 na 23:58

     Na svůj příspěvek sám napsat že plakuješ umíš jen ty! Kde hrajou důchodci fotbal? A ty jsi dal někomu pěstičkou?:-) Tomu neuvěří ani to největší rudý hovado! Teda vlastně uvěří, ty tomu věříš..

 7. zden

  25.9.2019 na 15:04

  Plivanec vidět není,je vidět že Coufal strčil zezadu Tetteha.

 8. Rosický

  25.9.2019 na 15:18

  Článek má pouze za úkol odvést pozornost od trapné a prolhané sparty 🙂

  • Mycwa

   25.9.2019 na 15:28

   FŇUK

   • Rosický

    25.9.2019 na 15:33

    Já pouze vidím jak fňukáte vy sparťanská šlechto :):).
    Řeší se plivanec, o kterém Tetteh řekl, že se nestal = lhal. Chápu, že ubrečenci z Letné zase odvádějí pozornost na nějakou jinou situaci, aby si nemuseli připadat ještě hloupěji. 🙂 🙂

    • Mycwa

     25.9.2019 na 15:34

     Prosim, ukaž mi 100% důkaz že Tetteh plive. Já to vážně nikde nevidim. Stejně jako jen vodhaduju důvod, kterej ho k tomu případně ved. Taky nemám důkaz abych tvrdil že ho Souček rasisticky urazil, i když víme že blbej na to je dost.

     • Rosický

      25.9.2019 na 15:41

      Já ti žádný důkaz ukazovat nemusím. Víš mě je to celkem jedno jestli plival nebo neplival. Tvrdík Vás opět převezl a odhalil video, které “možná” naznačuje se se stalo. Ať si každý přebere jak chce prostě jste v pič… a nedokážete si to přiznat. :).

     • Mycwa

      25.9.2019 na 15:56

      Pokud nevidíš důkaz a nazýváš hráče Tetteha lhářem tak seš pěknej chudák :-)))))))) Směju se ti.

     • Rosický

      25.9.2019 na 16:04

      Mycwo klidně se mi směj, já se zase směji tobě, jak brouzdáš po různých diskuzních stránkách a píšeš tam své “chytré” a “pravdivé poznatky “.

     • Mycwa

      29.9.2019 na 1:26

      muhehe. Tak jsem rudej kokot, kdo je víc? Všechno dobrý, co děláš zítra? Olíznu ti prcku, dělám to rád a dobře!

   • Mody

    25.9.2019 na 20:20

    Sparta už se opravdu neví čeho chytit. Výsledky žádný a tak fora plnily jen články o supertalentu Hložkovi, max povzdechy o výkladní skříni Českého fotbalu (tu dobu už si část fanoušků ani nemůže pamatovat). Před derby zase vymysleli nesmysl s krysama. No a když se derby nepovedlo tak je tu neúcta k soupeři a klasika,že jsme byli na padáka. No a až mi někdo ukáže uctivého a pokorného sparťana. To budou teprve vánoce. Mužem si pak společňe zaspívat koledu Jude Slavie jako to udělal plný stadion uctivých fanoušků v neděli.

    • Mycwa

     26.9.2019 na 13:24

     Co to meleš??

     • Mycwa

      29.9.2019 na 0:01

      plakuješ

 9. Surcuf

  25.9.2019 na 15:32

  “Slávistům by se hodila malá pokora”….proč malá? Žádný strom neroste do nebe………..

  • Mycwa

   25.9.2019 na 15:36

   Je pravda, že ani chachaři nebyli v roce 2004 tak namachrovaný jako čínský loutky letos. Takže správně píšeš vo tom stromu ale to seshiti nechápou. Za rok dva budou třeba zase v řiti a půlka z nich tady vubec nebude 🙂

 10. Jan

  25.9.2019 na 15:32

  Ty jsi ale kus idiota. Co tam pleteš nesmyslně rasismus a podívej se na Tiky-Taka pořádně. Shodli se tam, že uzavírání stadionu je nesmysl a že to ani Spartě nepřejí. Jestli opravdu Tetteh po Součkovi plivl, tak je hovado a zaslouží si být pranýřován.

 11. Tomáš

  25.9.2019 na 15:41

  Nejsem fanoušek ani Sparty ani Slávie. Každopádně si neuvědomuji, že by respekt a fanouškovská kultura nějak záhadně vymizeli. Velká rivalita tu byla vždy a na obou stranách se hráči dopouštěli různých slovních excesů na adresu soupeře i v minulosti. Co se týče Tetteha myslím, že by za faul i za své chování měl být tvrdě potrestán. Na začátku byl tvrdý faul, následoval plivanec na soupeře a poté lhaní do médií, že neplival. Schvaluji proto zveřejnění vide a doufám, že na jeho základě dostane tvrdý trest. Tady nejde o nějaké bonzáctví, ale o potřebu jednoznačně odsoudit nesportovní chování.

  • Surcuf

   25.9.2019 na 16:21

   Jasně…..tvrdý faul 🙂 – Hovorka má dodnes tu nohu zlomenou, ale dohrál to normálně….škoda slov.

 12. Bedřich Smetana

  25.9.2019 na 15:41

  Pamatuji si hodně vítězných derby Sparty, ale hráči ani fanoušci Sparty se nechovali tak, jako slávisté poslední roky. A to píšu jako slávista. Některým našim by prospěla studená sprcha…

  • Mycwa

   25.9.2019 na 15:45

   Konečně (!!!) normální slávista, smekám. Jinak mám pocit že Coufal pořád nepřekous že ho ze Sparty vyrazili a tak se touhle stbáckou ubohostí zkusil pomstít.

   • Surcuf

    29.9.2019 na 0:04

    Ty bukvo, ty si reaguješ sám na sebe a ve své tupé omezenosti si myslíš, že nikdo nepozná, že jsi i Bedřich Smetana tady:-) Hlavně, že tady pořád píšeš o někom že plakuje. Seš fakt ta bukva jak o sobě hrdě hlásíš…

 13. antikomouš

  25.9.2019 na 15:42

  a jeeee, nějaká rudá lůza sepsala článek, ufňukánci jste nic víc, vám se zase vrací roky nabubřelosti a nadřazenosti, jen tak dál, hrabejte se v h*vnech a dál padejte ke dnu, paaapaaaaaaa

 14. Markus

  25.9.2019 na 15:56

  Další brekot sparťanských frustrátů 🙂
  Sparťani si v divokých 90kách zvykli na titul koupený každý rok a pořád nedokáží pochopit že ta doba už se nikdy nevrátí. Tak jen brečte dál, dokud nedojde ke sparťanské sebereflexi, Sparta další titul nepřidá.

  • Mycwa

   25.9.2019 na 16:16

   Jojo, koupený tituly. Dokonce i seshitej titul 1996 sme jim koupili my aby to nebylo tak nápadný :-))))))

 15. 0-3

  25.9.2019 na 15:58

  Prý že Slavii sparťani většinově přáli, aby se stabilizovala. Ha ha ha, to je zase pravda jak od Zemana, psali to určitě vlevo dole… Až jsem slzu zatlačil.

  Najednou takové pokory od sparťana, hyperkorektní ultragentleman, přitom stačí jít na spartaforever, esparta a co příspěvek to žid, jude, židen, seshit. Prostě to psychicky nedáváte, přiznejte si to, žádná železná sparta co všechno ustojí a neohlíží se na druhé. To byla jen póza za všemi dřívějšími úspěchy ať už za nima bylo umění některých hráčů, nebo podpora lidí jako Pavlín Jirků, Peltovo cinklé jaro atd. Jakmile se chvíli nedaří, tak vám tečou nervy a jdete se vyplakat. Vzdyt se neumíte povznést ani nad Hovorku s Hušbauerem, které jste vyhodili jako nepotřebné. Hlavně že máte odchovance Slavie Dočkala jako kapitána.

  Fňukny ufňukaný sparťanský, nikdo vás nemá rád, břek fňuk, běžte se vybrečet do Stromovky.

  • Mycwa

   25.9.2019 na 16:17

   Ty lezeš na weby sparťanskejch fandů? Tak to seš pak buzna jak zmrd :-))))

  • Mycwa

   26.9.2019 na 9:14

   plakuješ.

 16. Roman

  25.9.2019 na 16:07

  Napsané dobře. Mně osobně se ale nejvíc nelíbil Hovorka – Tak uplakanýho hrače jsem snad nikdy neviděl a těch simulací co předvedl. Má to takovej člověk zapotřebí pred zraky tisíců lidi? Místo aby se mu tleskalo za výkon – se mu ted všichni smějí… škoda

  • Arco

   25.9.2019 na 16:18

   Ja se mu určitě nesmeju, je to borec. Spíš se smeju Tettehovi, jak si chtěl vymodlit pentli. A mimochodem flusanec je výrazem dobytka.

 17. Vojtěch

  25.9.2019 na 16:08

  Mycwa tak ty budeš vskutku “intelektuálně vyspělé” individuum. Pořád tu plácáš něco o majitelích z Číny a přitom většina týmu z Evropské špičky má vlastníka z Asie 😀 ale chápu že taková hospodská vyholená rudá palice jako ty, má problém vidět na vlastní špičku nosu. Jo a Coufala fakt ze Sparty nevyrazili, ano možná kdysi dávno tam byl na zkoušce ale když byl v Liberci tak jste po něm toužily ale on vás vyfuckoval a přestoupil k nám 😀

  • Mycwa

   25.9.2019 na 16:19

   ToužilY??? Ty vole nauč se kurva česky!!!!! Jak to že každej dement co neumí základy češtiny se hlásí ke Slávii??

   • javorovej

    25.9.2019 na 17:21

    Opravuješ-li někoho v gramatice, ujisti se, že nepíšeš s chybama.

    • Mycwa

     26.9.2019 na 13:26

     Gramatika neni to samý co interpunkce. I/Y, S/Z, MNĚ/MĚ by podle mýho názoru mělo umět i batole. A když už někomu radíš, aby se ujistil, tak se píše s chybami, ne s chybama, kapiš?

   • Cyril

    25.9.2019 na 21:01

    Tak si to po sobě přečti. Máš tam pár chyb. A za jakou prdel hraješ, když to férově
    řešíš pěstí?

    • Mycwa

     29.9.2019 na 0:13

     Hraju stolní fotbal. Normálně si lehnu na stůl a chlapi co jsou kolem si hrajou s mýma koulema. A fotbal se to jmenuje proto, že kdo si hraje špatně, tak ho nakopnu. Zezadu do prcky. Nejlepší na tom sportu jsou ale pak stejně ty sprchy po zápase. To si užijem věci, by jsi se divil! Název klubu ti neřeknu, promiň jsme uzavřená společnost. Jsme tam celkem tři. Já, astv a 883ccm. Ale po sprše jsem volný a můžem se třeba setkat někde v křoví diskrétně ok? Dáš mi mobil prosím? Nebo mi napiš na mail, reaguju obratem! mycwa@seznam.cz

 18. Mycwa

  25.9.2019 na 16:22

  Stejně sou seshiti hrozný komici. Když tu byl kritickej článek na fanoušky Sparty tak se u něj mohli uhonit a ublejt, ale jakmile si někdo dovolí napsat (slušně a věcně) něco proti nim, spustěj vodopád slz, demence a vulgarit. Podle mě už to musej mít geneticky daný, narodí se slávista, je jasný že bude debil 🙂

  • Markus

   25.9.2019 na 16:36

   Mycwo ty máš asi těžký život, viď 🙂 nezapomeň si vzít sedativa nebo to s tebou sekne 😉

   • Mycwa

    26.9.2019 na 13:27

    A reakce na můj příspěvek bude kdy?

    • Mycwa

     29.9.2019 na 0:20

     Tak si zareaguju sám, protože jinak bych měl vlhký sny. Největší kundy v lize jsou sparťani a proto jsem s nima! Už skoro sedmdesát roků, hned od narození jsem byl rudej a prostě jsem s nima zůstal. V KSČ jsem kratší dobu,když byl vítězný únor, tak jsem ještě nemohl požádat o členství a vstoupil jsem až když byly problémy v roce 1968! A v srpnu! Kolik znáš lidí co vstoupili v tomto datu? Neznáš debile, tak mlč a trochu úcty!

 19. Bear

  25.9.2019 na 16:36

  Já to nechápu. Takže je v pořádku,že na sebe hráči plivou pane redaktore? Nebo,že hráč musí kopat roh z druhé strany,protože na něj lítá z kotle Sparty bordel? Proberte se.

 20. Lenicek

  25.9.2019 na 16:38

  No konečně , normální názor v poslední době mám poci ze na světě není lepšího klube než SKS. Ještě by se také objektivně mělo napsat , ze Trpisovskeho hrací systém nevychova žádného fotbalistu o kterého se budou přetahovat přední evropský kluby.

  • Rosický

   25.9.2019 na 16:43

   Tak podle sestavy se naše silná Sparta šetřila v derby aby neprdla s Jihlavou.:)
   AC Sparta Praha: Nita – Vindheim, Kaya, Hancko, Frýdek – Mandjeck, Trávník – Karlsson, Kanga, Plavšić – Kozák
   Náhradníci: Bičík – Hanousek, Štětina, Sáček, Hašek, Juliš, Graiciar

  • Rosický

   25.9.2019 na 16:45

   Koho vychovala Sparta a rval se něj evropský velkoklub ? Děkuji za informaci:)

   • Mycwa

    29.9.2019 na 0:34

    No…jen namátkou napíšu pár jmen. Teda někdy až budu mít víc času, teď mi přijde na poštu důchod a tak musím letět abych měl z čeho zaplatit složenky v domově důchodců.

 21. javorovej

  25.9.2019 na 16:52

  Já teda nevím, kde pisatel článku přišel na to, že většina fanoušků Sparty, popř. Plzně si přálo stabiliazaci Slavie. Pamatuji si tu dobu, kdy na každém rohu a v každé diskuzi jsme mohli narazit na mnoho nadávek a přání “ať ty k*rvy sešité táhnou na dno” atp.
  Moc dobře si pamatuji, kdy se přál Slavii krach a fanoušci z Letné nad tím onanovali. To spíš tohle byl většinový názor. Těch, co přáli stabilizaci taky několik bylo, ale ne tolik, co výše zmíněných.

  A když jsme u toho plivání – kdyby to bylo naopak a Křetinský či nikdo jiný by s tim po zápase přispěchal, hned by z toho bylo haló jak prase. A co, že Slavia vyhrála 3:0 ? To jako znamená, že se tyhle excesy budou přehlížet ? Ok, přehlédněme tedy házení předmětů na Bořila. Přece Slavia vyhrála a tak nemá cenu Spartu ještě více trestat. Co že díky pyru se zastavil zápas, přece Sparta prohrála vysoko, nač ji tedy trestat znova.

  My pokoru máme. Dobře víme, že jsme byli velmi blízko nejen sestupu do druhé ligy, ale také ke krachu. To nám se neustále vmetává do ksichtu, že nebýt číny, jsme v prdeli. Že najednou vylézáme z kanálů atp.
  Spíš ze sparťanské strany by měla být pokora, protože oni klesají stále níž (a ne, nepřeju ji to, co Slavia zažila – ten strach, že nevíte, zda bude klub existovat) a stále si hrají na top klub, vmetávají do kischtu své historické úspěchy, protože nic jiného jim nezbývá a snaží se dělat, že se u nich v klubu nic neděje. Poukážete na to a hned jste terčem nadávek a dalšího vmetávání.

  Tendenčně vedený článek, který to bere pouze z jedné strany…

  • jilovec

   25.9.2019 na 23:34

   protože těch úspěchů je čím dál tím míň musíme těm neuspechum dát alespoň pozitivní náboj

 22. Honza

  25.9.2019 na 17:03

  No vždyť to taky sesmolil Sparťan:)

 23. Míra

  25.9.2019 na 18:42

  Slávii chybí pokora? Respekt se vytrácí? Kterej sparťanskej blb to psal?!! Halóó, to sparťanský hráč plivl na slávistického!!!!! Halóó, to sparťanskej hráč ústy sparťanského mluvčího řekl, že neplival!!!!! Pokud tedy Tetteh plive a pak LŽE, že neplival, jinými slovy, obvinil Součka a Coufala, že lžou!!! Je tedy jedině dobře, že pan Tvrdík dal na Twiter to video!! A že musí pan Tvrdík počítat s odezvou? Neměl by snad počítat s odezvou za své nesportovní chování a lhaní spíše Tetteh??? Že chybí respekt a pokora? Chybí, hlavně plivníkům, lhářům a těm, co je obhajují!!!!!!!!

 24. Sony

  25.9.2019 na 18:59

  Často se častují výrazy kretén, debil, retard, idiot, imbecil a podobně. O kom to mluvím? Diskutují na sociálních sítích dokonce s ještě jadrnějšími výrazy. Nejde jen o hospodské typy IV. kategorie, ale i o fotbalové příznivce s IQ tykve. Jde dokonce o fotbalisty samotné i fotbalové funkcionáře. Generace starších fotbalových fanoušků určitě potvrdí, že za jejich mládí se tak hnusně nemluvilo a slušněji se chovali i bafuňáři. Dnešní svět se změnil k horšímu. Co se dá asi od něj čekat v budoucnu?

  • Mycwa

   29.9.2019 na 0:25

   Sorry, ale já už jinej nebudu. Všechno mně sere a prostě není k nám žádný respekt! A dokonce i hráči už k nám nechtějí, protože vidí že jsme totálně v prdeli. A stejný je to i v hokeji, tam taky nakupujem a dostáváme na prdel každej rok:-( Tak lížu černý prcky, jiný se nenabízí a prudím na diskuzích…

 25. Patrik Horecký

  25.9.2019 na 19:22

  Tak to je neskutečně ubrečený a neobjektivní článek, za který by se autor měl stydět.
  Pane sportovní redaktore “Kub” (to se ani neumíte pod článek podepsat celým jménem?), vy obhajuje plivanec Tetteha DOMNĚNKOU, že Souček mohl říci něco rasistického… Vystudoval jste žurnalistiku? Navíc, pokud byste aspoň trochu znal fotbalistu Součka, věděl byste, že to je jeden z nejslušnějších lidí, kteří běhají na našich fotbalových trávnících.
  A k tomu Vašemu mravokárání: Já si pamatuji naopak neúctu sparťanů včele s Poborským, že jsou pro ně derby “rychlý prachy”, o tom, jak se Řepka stále vyjadřuje o Slavii ani nemluvě.

 26. Tonda

  25.9.2019 na 20:36

  Ty vole lidi je to jenom fotbal 😀

 27. 883ccm

  25.9.2019 na 20:53

  My jsme Sparťani, my to unesem, my se nevzdáváme! Ať si do nás kopou klidně i podpásovkama. Ale ať nezapomenou, že ten kdo jde nahoru, půjde zákonitě i dolů.
  Ani v době, kdy Liberec bodem s Olomoucí zachránil sešívané, jsem z toho radost neměl, Slavia patří do ligy, ale úctu k soupeři od nich opravdu nečekám, alespoň od většiny z nich. Místy mi dost připomínají fans úspěchu jednoho nejmenovaného západočeského klubu. Že by podobnost čistě náhodná?
  Nyní o Slávisty zakopáváš na každém rohu, vylézají z děr jako myši na polích, kde byli v sezóně 2013/2014?
  Článek je dobře napsaný, škoda, že přes nosánek nahoru si ho většina Slávistů i “Slávistů” nepřečte a už vůbec, že by se nad tím zamyslela. O to trvdší pád to jednou bude a on přijde, to je naprostá jistota…

  • Mycwa

   29.9.2019 na 0:47

   Co to žvaníš kokote?

 28. stphn

  25.9.2019 na 21:00

  To psal sparťan. to není článek, který patří na ruik. je to naprosto neprofesionální. už vás nečtu.

 29. MiMi

  25.9.2019 na 21:26

  Ten medvídek je prostě lepší než VAR

 30. Jarda ŠÍMA

  26.9.2019 na 0:26

  Já už bych derby neřešil,bylo to vyhrocené.Když šel k zemy Slávista rozhodčí pískl,když Spartan nic se nedílo.Co se týče Teteha-nedivím se mu a ve 30té minutě jsem jasně řekl že Benji dnes dostane červenou/taky se tak stalo.Pofaulu na něho se nic nedílo,pak souboj před čarou kdy se míč odrazil za čáru od Slávisty a roz.ukázal aut pro Sla.
  Nevím jestly jsou zaznamy ale kokněte jak Benji v 53 min.napřáhl a promáchnul nohu slavisty,kdyby ho trefil tak ten Sla.přišelo nohu. Nějaké plivntí.

 31. Marek Blazej

  26.9.2019 na 3:08

  Autorovi by slusela odvaha podepsat se pod (nad) clanek celym jmenem.

 32. EziK

  26.9.2019 na 7:06

  !!! Konečně to někdo sepsal! Ta nepokora je jediný důvod, proč nedokážu sks přát v pohárech, nepochopitelná nabubřelost a mediální tlačenka v novinách, absence přiznání vlastních chyb a obviňování celého světa, že je proti nim, to je mi vlastnost tak odporná, že se přes to nepřenesu i když jinak dokážu v Evropě přát i spartě (fuj). U plzně člověk nad tímhle přivřel oko, plzeň je regionální klub, náhle vystřelený ke slávě ale u sks by člověk čekal nějakou kulturu příznivectví a ta teď prostě chybí. Sešiti to berou kombajnem a to je chyba, která je, až přijde pád, bude strašně mrzet. Ano, sks nemá v současnosti sportovní konkurenci (letos poprvé bez výraznější pomoci rozhodčích) ale to není důvod chovat se tak, jak to předvádí. Vlastně připomínají spartu z neblahých 90.let, kdy si kupovala tituly a zpychla tak, že nekoukala kolem sebe. Mimochodem když se tu srovnává krize sparty a sks tak je to humorné, protože si nevybavuji, že by rudí byli pár minut od sestupu ;)) Takže bacha jüan není věčný, tak jako nebyl věčný mach nebo rezeš 🙂 a i do deníku sport jednou můžou nastoupit objektivní novináři, co nefandí celý život sks…a i do edenu může začít (zase) chodit pár tisíc lidí…lidí co to pamatují je ještě pořád dost

  • Mycwa

   26.9.2019 na 9:15

   Sparta si kupovala tituly? No ty vole… :-))))))))))))))

   • Mycwa

    29.9.2019 na 0:39

    Bylo to tak, přece to každý ví. No ty vole! Se divím, že jsem si nenapsal pod svůj příspěvek že plakuju. A to si to celkem hlídám jak vidíš.
    Škoda že ty časy kdy jsme kupovali jeden titul za druhým jsou zatím pryč. Ale my se vrátíme, prachy máme!!

 33. kokot zasraný

  26.9.2019 na 8:31

  Článek naprosto mimo, pokud jde o argument tetech si mohl vymyslet že ho souček rasisticky urážel muže napsat poze debil,neni to sparta, ze. Stejně tak coufalovo reči o zavírání stadionu viz slavia a její zavírání za stejný prestupky a ve finále sparta je hnůj ale spartansti fans este vetsí at zije pelta, horník a podobní borci este lzilafatu jsem zapomel…..3:0 3:0 3:0

 34. Pepe

  26.9.2019 na 9:17

  Parádní středeční odpoledne. Vysoké vítězství, bez stresu, zahráli si méně vytěžovaní hráči. Většina předvedla slušný výkon, Milan Škoda dokonce parádní – ukázal, že je pořád jasnou jedničkou v útoku. Od chvíle, co vystřídal, už jsme byli dopředu poměrně jaloví – především opět Tecl byl darebný. Několikrát v ofsajdu, dvakrát sám na golmana -neuspěl, útočné fauly, prohrané osobní souboje. Bohužel ani Jusuf nehrál dobře, byl prakticky neviditelný. To jsou asi jediné kaňky na včerejším zápase. Slušně se ukázal i Joao Felipe, na Ligu Mistrů to asi zatím není, ale potenciál tam je – rychlost, kontrola balonů, fotbalové myšlení. Velmi dobří Ševčík, Provod, Zelený. Špatný nebyl ani Hromada na stoperu, ale Vyšehrad nás dozadu moc neprověřil.

  Když to srovnám se spartou, která se trápila v Jihlavě prakticky v plné sestavě, tak jsme opět ukázali momentální veliký rozdíl mezi oběma kluby.

 35. g

  26.9.2019 na 9:24

  Jasně, Slavia pokora a vymrdaní sparťani a plzeňáci budou brečet a říkat, že se to nedělá!!!
  Co slávisti poslouchali X-let nazpět?????

 36. Chlumský Karel

  26.9.2019 na 9:35

  Dobrý den, tímto článkem tedy ospravedlňujete to, že hráč předvede zákrok bez možnosti hrát balón a může tak maximálně zranit soupeře a ještě se zachová jako dobytek a plivne na soupeře? Teteh se ještě hájí, že na nikoho neplivl a tím pádem lže, neměl by spíš mít on pokoru a raději být zticha a omluvit se jak za faul tak za následnou reakci?

  Pokud mě tedy soupeř porazí na vlastním stadionu o 3 branky, můžu po něm házet kelímky, polévat pivem, předvádět zákroky bez balonu jako Teteh a ještě po něm plivat a nakonec navádět Teteha, aby si vymyslel, že ho Souček rasisticky urážel? To je výsměch! Autore, prober se!

  PS: vedení Ruik Football měli by jste se zamyslet koho zaměstnáváte a dávate mu možnost zveřejňovat články na těchto stránkách. Škodí to pouze Vám. Naprosto neobjektivní, zaujatý článek, nechápu jak toto můžete vůbec zveřejnit.

  • Míra

   26.9.2019 na 10:45

   To je prostě taková sparťanská spravedlnost. Tetteh fauluje, může za to Coufal. Tetteh plive, může za to Souček. Tetteh lže, může za to Tvrdík. Sparťanská zvěř hází kelímky, může za to Slávia.
   Jak už jsem psal jinde. Rozumová vybavenost běžného Sparťana je nulová!

   • Mycwa

    26.9.2019 na 13:28

    FŇUK.

    • Míra

     27.9.2019 na 0:08

     Umíš taky něco jiného, než fňukat? Jo, já zapomněl, ty seš jenom ufňukanej Sparťan.

     • Mycwa

      28.9.2019 na 22:53

      Není pravda! Jsem i rudý kokot!

   • 883ccm

    26.9.2019 na 16:08

    Toto je naplno projevená frustrace Slávistů za posledních několik let. Namísto toho, aby si užívali sportovních úspěchů a s nadhledem a povznesením přešli nepodstatné, tak se šťourají v maličkostech, které jindy dělají sami taky. Tím jen projevují svoji malost. Jak chcete, je to i váš obraz.

    • Mycwa

     27.9.2019 na 8:38

     Ono je to tak trochu jako kdyby strejda z dědiny co jezdí na Zetoru a bere 12 hrubýho vyhrál eurojackpot. Celej život má hovno a najednou příde úspěch, logicky ho neunese jako tenhle seshitej blbec.

     • 883ccm

      29.9.2019 na 0:46

      Bere 12 hrubýho? A kolik máš důchod mycwo? Jsi ve straně a vždy jsi byl, takže asi ne málo že? Hajzle rudej komunistickej.

  • Roman

   28.9.2019 na 5:10

   Pod toto se nelze nepodepsal!

 37. Mára

  26.9.2019 na 14:51

  Slávisti hlavně nemají soudnost. V čele klubu Tvrdík se svojí křišťálovou minulostí, buduje se za peníze z totalitní země pro kterou jsme v nejlepším případě vazalové.😂 Pohár si umějí nalosovat a ještě pojistit vymýšlenou penaltou ve finále. To má opravdu nějaký fanoušek z takové “výhry” radost? 🤔🙈 Já bych měl spíš strach, že někdo začne mluvit a klub skončí v 2 lize.🤫

  • Mycwa

   26.9.2019 na 15:17

   Osobně si myslim že tyhle jejich projevy sou právě ze strachu co bude. Čínu ženou z celýho světa a je jen otázka času až vypadne Zeman a vyženou jí i vod nás. Tak proto sou slávisti v takový depresi a nervově totálně dole.

   • Mycwa

    29.9.2019 na 1:19

    plakuješ

   • Mycwa je debil

    29.9.2019 na 1:30

    V depresi jsi ty debile! Jinde ve světě jsou rádi že Čína jim dává práci. Raději si něco přečti než napíšeš takovou buzeranskou debilovinu. Ve francii jsou rádi jakou mají smlouvu na zakázky. Dělá to asi 70 miliard kč. Čína dodává práci i do Německa a kam to posílají??? No debile asi k nám. Jen tady hulákají magoři z Prahy na Čínu. Kdyby jsi uměl počítat tak co je lepší???? Aby k nám šla přes západ nebo přímo debile. Sportovní stránka a židák z toaletný jsem tahá politiku.

    • Mycwa

     29.9.2019 na 22:43

     Vždyť jsem tam napsal že plakuju! Někdy píšu krávoviny a bezdůvodně napadám ostatní, ale někdy jsem i normální rudý kokot tak jak my všichni…

  • Mycwa

   28.9.2019 na 23:37

   Celý ty roky byla sparta nahoře jen díky penězům pro rozhodčí. Teď všude pláčem, já teda nejvíc, ale co jinýho můžem dělat? Komunisti jsou pryč a tak už na nás každej sere. Vymyšlený penalty sem tam ještě dostanem, ale už to není co to bývávalo a tak mám obavy jestli o té druhé lize o které píšeš to nebude za pár roků skutečnost u nás…

 38. Mycwa

  26.9.2019 na 15:17

  Bezva. Plagiátor je smazán 🙂

  • Mycwa

   28.9.2019 na 22:47

   Oni te smazali? Bukvo, nic si toho nedelej..

 39. Martin

  26.9.2019 na 15:40

  Takový článek musel napsat dobře zakomplexovaný idiot 😀 jen tak dál.. evidentně fanoušek Sralty z toaletný. Teteh je vyborný a férový kluk, ten přece jak řekl tiskový mluvčí sralty po diskuzi s nim na nikoho neplive, tak to byl asi photoshop.. No my jsme se zahrálili pár let zpět, a vy tam míříte, tak hodně stěstí.

  • Mycwa

   29.9.2019 na 0:50

   Pod toto se jde jen podepsat! Ale já to fakt nepsal!

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Za to, že Sparta není železná, ale křehká, může především trenér Jílek, který by měl za své neúspěšné angažmá nést následky

Zveřejněno

dne

Od

Čekalo se, jak si Sparta povede v Jablonci bez svého klíčového záložníka Guelora Kangy. Začátek utkání vyšel letenským náramně a po gólech Martina Frýdka a Libora Kozáka vedli v 17. minutě utkání 2:0 a zdálo se, že jsou na nejlepší cestě k vytouženému vítězství. Jenomže potom přišel nepochopitelný strach o výhru a na konci se vyhraný zápas změnil v konečnou remízu 2:2.

Zdroj: sparta.cz

Přitom domácí tým Jablonce začátek utkání vyloženě nezvládl a dovolil jít Spartě do již zmíněného dvoubrankového vedení. Proti každému týmu se takové vedení těžko obrací a proti Spartě Praha by to mělo být zvláště obtížné.

Jak řekl sám trenér Václav Jílek, místo toho, aby jeho tým přidal třetí a troufám si říct rozhodující gól tohoto utkání, tak letenští přestávali pomalu hrát a iniciativu postupně přenechávali domácím.

To je ale problém trenéra, který musí mužstvu vštěpovat důvěru v sama sebe a každý trénink opakovat hráčům, že bez patřičného sebevědomí se vyhrávat nedá. Domácí záloha začala přehrávat tu sparťanskou, kde byla časem velmi cítit neúčast Guelora Kangy.

Do poločasu ještě sparťané dvoubrankové vedení udrželi, ale bylo jenom otázkou času, kdy hráči Jablonce začnou střílet branky. Ještě k tomu domácímu trenérovi Petru Radovi vyšla střídání, protože jak Jan Matoušek, tak i Jan Chramosta vstřelili po svých příchodech na hřiště gól a zasloužili se tak o zaslouženou remízu 2:2. Nutno říci, že si to Sparta za svou bojácnou hru zasloužila.

Ovšem je smutné, že takový klub nemá více sebevědomí a myslí si, že ono se to dá to vedení ubránit. Ne nadarmo se říká, že nejlepší obrana je útok. To byl ale další zápas, kde letenští ztratili zbytečně body. Takových zápasů už bylo tolik, že se nabízí otázka, zda je trenér Václav Jílek schopen udělat z této křehké Sparty opět Spartu železnou, když to ani za šestnáct ligových kol nedokázal.

Jisté je, že toto sebevědomí hráči nezískají ze dne na den, ale uvedených šestnáct kol by mělo stačit. V Jablonci bylo vidět, že to Spartě nestačilo, což je velká chyba tohoto trenéra. V posledních 4 kolech kolech hostí Sparta ambiciózní České Budějovice a Mladou Boleslav. Naopak zajíždí do Příbrami a do Ostravy.

Za tyto čtyři kola by měla získat 10 bodů. Pokud tomu tak nebude, tak by sportovní ředitel Tomáš Rosický měl začít uvažovat co dále s trenérským angažmá Václava Jílka v Pražské Spartě.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Vyřeší slávistický problém chorvatský útočník Petar Musa?

Zveřejněno

dne

Největší problém aktuálně nejlepšího českého týmu spočívá v produktivitě. Slavii chybí gólový útočník, který by byl schopný proměnit převážnou většinu svých šancí. To se ale může změnit již v létě následujícího roku, kdy se do Vršovic vrátí ve skvělé formě hrající Petar Musa. 

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Petar Musa přišel do Slavie v květnu roku 2017 z chorvatského celku NK Inter Zapresic. Ta ho ale okamžitě poslala na hostování, a tak na svůj debut v sešívaném dresu stále čeká.

Během svého působení v Žižkově, kde strávil rok a půl, vstřelil jednadvacetiletý odchovanec Dravogoljacu celkem jedenáct branek. Začátkem aktuálního roku ho Slavia poslala na další hostování, tentokráte do Liberce.

V loňské sezoně odehrál na severu Čech chorvatský útočník deset ligových duelů, avšak gól se mu vstřelit nepodařilo. I tak mu ale v létě dal nový kouč Liberce Pavel Hoftych příležitost, za kterou se mu teď jednadvacetiletý útočník odvděčuje.

V právě probíhající sezoně už totiž překonal obranu soupeře v šesti případech, což je společně s Romanem Potočným nejvíce z celého týmu.

zdroj: slavia.cz

Právě takový útočník by se Slavii momentálně hodil. Nejlepším střelcem Sešívaných je totiž středopolař Tomáš Souček, který však většinu svých gólů vstřelil z pokutových kopů.

Třiačtyřicetiletý kouč Slavie Jindřich Trpišovský využívá na postu hrotového útočníka nejčastěji Milana Škodu či Stanislava Tecla. Oba hráči ale v aktuální sezoně Fortuna ligy vstřelili pouze jednu branku.

Někdy na pozici hrotového útočníka zaskočí i Nigerijec Peter Olayinka, jemuž se povedlo vstřelit v nejvyšší české soutěži čtyři góly. Jednu branku přidal také v Lize mistrů.

Právě malá úspěšnost slávistických útočníků v zakončení je hlavním důvodem toho, proč Sešívaní nedokázali porazit Barcelonu ani Inter Milán. Šancí totiž měl český mistr více než dost.

Petar Musa se vrátí do Vršovic v létě následujícího roku. Pokud bude i nadále pokračovat v předváděných výkonech, tak je dost možné, že mu trenér Jindřich Trpišovský dá příležitosti i v slávistickém dresu.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Domluví se kluby na vetování (vyřazení) Proskeho z listiny rozhodčích, samozřejmě s výjimkou Viktorie Plzeň?

Zveřejněno

dne

Od

V tomto kole fotbalové Fortuna ligy se ale zase děly věci! V hlavní roli nebyli bohužel hráči, ale kdo jiný, než naši páni rozhodčí. Na jejich chyby a přehmaty v české lize by nestačil ani žádný nekonečný seriál, ovšem, když jsou tyto pořád další a další, tak si normální fotbalový fanoušek v duchu řekne, jestli to potrvá do nekonečna. V české lize to vypadá, že bohužel ano.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

V hlavní roli byl tentokrát při utkání Plzeň versus Liberec známý rozhodčí, který má za sebou už více prohřešků, Zbyněk Proske. Nemá za sebou jenom jeden škraloup, ale je zajímavé, že potom, co ho mocní českého fotbalu odklidí na nějaký čas do ústraní, tak se zase po nějakém čase objeví.

Bohužel ne jako hrdina, ale jako jeden z největších …, kteří vědomě potápí český fotbal níže a níže do propasti. Proč se objevuje znovu na scéně, o tom by měli promluvit ti povolanější, ale právě ti v tom umí dobře chodit. V tomto, již zmiňovaném utkání se sešlo více fotbalových událostí a všech to vyvrcholilo ve 30. minutě utkání.

To byla zlomová minuta celého zápasu. Nejprve je nutno říci, že domácí Roman Hubník dostal ve 24. minutě první žlutou kartu. Pak přišla ona zmiňovaná 30. minuta, kde tento hráč fauloval hostujícího Tomáše Malínského a měl jednoznačně dostat druhou žlutou kartu.

Tím pádem by přišlo vyloučení tohoto hráče a za stavu 1:1, v deseti hráčích, by se domácí Viktoria měla do konce co otáčet, aby pro ni zápas dobře dopadl. Jenže druhá žlutá karta pro tohoto hráče nepřišla a navíc dostal za protesty první žlutou kartu střelec gólu Liberce Alexandru Baluta.

Následně tento hráč neudržel nervy na uzdě a fauloval domácího Joela Kayambu. Přišla druhá žlutá karta a vyloučení tohoto hráče, který oslabil svůj tým. Tak se to dělá, neudělím žlutou kartu tam, kde by byla jasná, dám ji hráči soupeře a ten se potom nechá vyloučit.

Baluta měl určitě udržet nervy na uzdě, ale fotbal je o emocích, tak lze pochopit tohoto hráče, že tuto situaci neustál. No a že byl na utkání přítomen VAR? To rozhodčímu Proskemu vůbec nevadilo, protože video případné druhé žluté karty vůbec neřeší, takže její udělení, nebo neudělení závisí čistě na hlavním rozhodčím. To určitě Zbyněk Proske dobře věděl.

Není se čemu divit, že liberečtí hráči i jejich trenéři byli značně znepokojení, zarážející je spíše vyjádření domácího trenéra Pavla Vrby. Ten řekl, že řeší výkony hráčů a ne rozhodčí. Není se čemu divit, pamatuje si někdo, kdy bylo v nedávné době ublíženo plzeňské Viktorii?

Teď jsou na tahu další kluby, zvednou hozenou rukavici a budou společně vetovat tohoto rozhodčího a případně jemu další podobné „rozhodčí“ ze všech zápasů, nejenom v tomto ročníku soutěže, nebo zase zalezou do kouta a tam budou milostivě čekat, kdo přijde na řadu tentokrát?

Jestli zalezou zase do kouta, tak na fotbalová utkání v naší lize bude chodit mnohem méně a méně lidí, ale bude to vadit vůbec někomu?

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené