Spojte se s námi

Fotbal

Komentář: Průšvih reprezentace nastartovala už defenzivní sestava. Nepochopitelná střídání šanci na výhru definitivně pohřbila

Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci zmiňoval ztrátu dvou bodů, pravdou ale je, že remíza byla poměrně zasloužená. První půle byla od Čechů nevýrazná, druhá trochu lepší, avšak o pořádném prověření gólmana soupeře mluvit nelze.

Publikováno

dne

Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci zmiňoval ztrátu dvou bodů, pravdou ale je, že remíza byla poměrně zasloužená. První půle byla od Čechů nevýrazná, druhá trochu lepší, avšak o pořádném prověření gólmana soupeře mluvit nelze.

Už samotná sestava naznačovala, že Češi nepůjdou od první minuty do drtivého tlaku. Rozestavení na tři stopery, uprostřed hřiště nepříliš kreativní dvojice Tomáš Souček – Alex Král a na pravém wing-bekovi Vladimír Coufal.

Dění na hrací ploše odpovídalo složení sestavy. Hráči si předávali balón příliš pomalu, útočníci dostávali míče výhradně zády k bráně nebo příliš u autové čáry. Král se zjevně trápil, přesto odehrál kompletní minutáž.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zofenzivnění? Špatný vtip

Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci mluvil též o risku, který podstoupil stažením jednoho ze stoperů. Zde lze kritizovat hned několik bodů. Jednak proč vůbec národní tým proti Albánii nastupuje se třemi obránci.

Šilhavý to každopádně zkusil a ukázalo se, že ve středu pole chybí kreativita, proč tedy o poločase nepřišla reakce v podobě nasazení jednoho z bratrů Sadílků?

A trenérova slova o stáhnutí Ladislava Krejčího v 86. minutě v rámci zofenzivnění byla maximálně velkým výsměchem vůči všem fanouškům.

Vystřídat z trojice stoperů toho nejlepšího hlavičkáře ve chvíli, kdy potřebujete jakkoliv vstřelit gól je nepochopitelné. O to více, že Jakub Brabec od startu sezóny za Aris Soluň odehrál dva zápasy.

Ofenzivní střídání si hráči losovali?

Hodně rozruchu vzbudilo vystřídání střelce jediné branky Václava Černého. Pokud byl nejlepším hráčem, stále nepředvedl tolik, aby si zasloužil plnou chválu, odchod již v 70. minutě si přesto nezasloužil.

Stažení Jana Kuchty již smysl dávalo, ne však za Václava Jurečku. Na hřiště se dostal typologicky podobný hráč, přičemž Kuchta za uplynulé minuty nepředvedl nic pořádného. Přitom na lavičce seděl Mojmír Chytil, o kterého si šlo vzhledem k jeho kvalitě zády k bráně pomoct dlouhým nákopem.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené